Vybíráme dioptrické brýle – čeho si všímat?

dámské dioptrické brýle

Zatímco dříve jsme se za nošení brýlí styděli, dnes je naopak rádi dáváme na odiv. Dotváří totiž naši osobnost, dělají nás zajímavějšími, nepřehlédnutelnějšími, stylovějšími. Ovšem pouze za předpokladu, že vybereme správně. Jak nešlápnout vedle a co si při nákupu pohlídat?

Velikost

V případě dioptrických brýlí rozhodně platí, že na velikosti záleží. Aby vám dokonale sedly, musíte si všímat hned několika parametrů. Brýle by neměly být širší než lícní kosti, horní obruby by měly rámovat linii obočí a spodní by se neměly dotýkat tváře. Výběr budete mít snazší, pokud už nějaké brýle vlastníte. Přímo na nich totiž najdete číselné údaje, které popisují jejich rozměry, tedy šířku čočky, šířku nosníku a délku stranice.

Barva

Pěknou paseku dokáže napáchat i nevhodně zvolená barva. I když patříte mezi milovníky extravagance a nebojíte se pestrosti a výstřednosti, neznamená to, že takové dámské dioptrické brýle pro vás budou to pravé ořechové. Musíte vzít v úvahu nejen to, kam a co k nim budete nosit, ale i to jestli pasují k barvě vaší pleti a vlasů. Obecně se dá říct, že ženám s broskvovou, zlatavou a béžovou pletí sluší hřejivé tóny hnědé, žluté, zlaté, bronzové nebo olivové. Studené typy s porcelánovou či narůžovělou pokožkou zase vyniknou ve stříbrné, modré, růžové, pastelových tónech, ale dovolit si mohou i černou.

Kvalita

Nehazardujte se svým zrakem a na kvalitě dioptrických brýlí nešetřete. Nepořizujte si je někde v supermarketu nebo na benzince, mohli byste si tak totiž zadělat na různé zdravotní problémy – únavou a bolestmi hlavy počínaje, zarudnutím očí konče. Vyrazte pro ně raději do optiky, nejen, že tady seženete kvalitní modely osvědčených značek, ale navíc vám tady odborníci provedou měření zraku a sestaví brýle na míru přesně podle vašich potřeb a požadavků. Obzvlášť pokud si brýle kupujete poprvé, konzultace se specialistou se vám rozhodně vyplatí. Tak si nechte poradit!

Sdílet článek