Vlasy polovina krásy

Kulmy na vlasy a kulmofény

Narodila jsem se s rovnými vlasy jak hřebíky a hádejte co?! Vždycky jsem si přála vlnité. Obdivovala jsem Carrie Bradshaw a tu její vlnitou nezkrocenou hřívu. I na základní škole jsem závistivě koukala po holkách, kterým se prameny dobrovolně kroutily. Ironie je, že dvacet let po škole potkávám své spolužačky, které si své nádherné lokny pracně rovnají a já si zas své vlásky pracně točím.

Za ta léta jsem už vyzkoušela ledasco a stále se vracím a nedám dopustit na kulmy na vlasy a kulmofény. Trvalá mě většinou zklamala, vlas naruší, zničí a stejně dlouho nevydrží, protože vlasy se svou tíhou rovnají. Bývají to vyhozené peníze i v dnešní době, kdy se různé přípravky a barvy na vlasy zlepšují a jejich složení je šetrnější a účinnější.

Lokny za pár minut

Po mnoha vlasových experimentech jsem konečně i já pochopila, že nejdůležitější je, aby vlasy byly zdravé a silné. Takže jsem se nechala ostříhat a narůst si nové, kterým dávám veškerou péči. Bez námahy si ráno vytvořím účes podle nálady. Dnešní kulmy jsou z keramického materiálu, ten jim zajišťuje skvělou tepelnou vodivost. Vlas perfektně vytvarují, aniž by ho spálily. Určitě je dobré při tepelné úpravě vlasů používat přípravky na jejich ochranu. Manipulaci vám ulehčí i LCD displej zobrazující teplotu.

Dvě mouchy jednou ranou zabijete s použitím kulmofénu. Během vysoušení vytváříte účes s bohatým objemem. Většina produktů na trhu má výměnné nástavce s jejichž pomocí zvolíte velikost loken. Naneste na mokré vlasy kvalitní tužidlo pěnové nebo ve spreji a styling vám vydrží celý den.

Přirozený vzhled

Na trhu se začaly objevovat kónické kulmy. Jejich design se oproti klasické kulmě liší hned ve dvou věcech. Zaprvé jim chybí úchytka na pramen a zadruhé nemají pravidelný tvar. U rukojeti jsou silnější a postupně se zužují. Díky těmto odlišným vlastnostem je manipulace s ní jiná stejně jako výsledek. Vlny nemají pravidelný tvar a tím pádem působí mnohem přirozeněji.

Dnes jsem skutečně ráda za své rovné vlasy, protože záleží jen na mně, jaký jim dám tvar.

Sdílet článek