Víno – společník na slavnostní večer i romantiku ve dvou

Šampaňské

Patří sklenka vína k vašemu dennímu rituálu? Anebo dáváte přednost bublinkám? Víno je skvělým doplňkem sváteční večeře i vynikajícího oběda. Podle odrůdy pak můžete vybírat různá vína nejen pro svou osobní potřebu, ale též třeba pro své obchodní partnery jako poděkování k závěru roku. Jestliže ale nejste v oblasti vín kovaní, pak se obraťte na odborníky. Ti vám nabídnou exkluzivní vína z předních vinařských oblastí Česka i vyhlášená zahraniční vína či bublinky.

Když vybíráte víno k jídlu

Máte-li pocit, že bílé víno je sázkou na jistotu, musíme vás vyvést z omylu. Bílé víno je vhodné například k polévkám a vůbec nezáleží, zda plánujete zeleninový vývar nebo hutnější smetanový krém. Dáváte-li přednost růžovým vínům, vsaďte na zralou a sladkou odrůdu.  Bílé vína se pak podávají rovněž k rybám a bílému masu, červené víno tvoří dokonalou symbiózu s tmavým masem, zvěřinou, kačenou či husou. Pokud se chystáte na náročnou přípravu krocana, oceníte třeba jakostní Rulandské modré, popřípadě červené víno Zweigeltrebe. Modrý Portugal nikdy nezklame při podávání hovězího masa. A jestliže si chcete dopřát lahodnou chuť grilovaného masa a vína, pak se skvěle hodí plné bílé víno, zkuste třeba Rulandské šedé či Sauvignon. Hlavu si řada hostitelů láme při podávání sýrů. Nevíte, jak zkombinovat luxusní sýry s vínem? Pak vězte, že je to spíše otázka chuti. Někomu vyhovují svěží bílá vína, jiní hosté zase ocení růžová vína, jež představují dokonalou souhru s máslovými sýry a pomazánkami.

K přípitku na zdraví

Šumivé víno představuje vynikající tečku na závěr dne. Jen si to představte, jak si natáhnete nohy, a dopřeje si pořádné bublinky, které vás uvolní. Bublinky a šampaňské patří mezi tradiční přípitky, s nimiž můžete zahájit rodinnou oslavu i uzavření důležitého obchodu. Sekty jsou rovněž vhodným dárkem prakticky pro každou příležitost a vy je můžete nakoupit pohodlně online, eventuálně si nechat poradit u předních prodejců s více jak 80 prodejnami napříč Českou a Slovenskou republikou.

Sdílet článek