Užijte si podzim! Že je to nemožné? Jen pověry! My víme, jak na to

kosmetický salon

S příchodem podzimu se často dostaví i smutky, splíny a pochmurná nálada. Zkracující se dny, pošmourné počasí, válející se mlha a nepříjemná lezavá zima zkrátka nepředstavují zrovna bohatý zdroj radosti a veselí. Jak podzimní depresi nepropadnout?

Posviťte si

Slunečních paprsků na podzim ubývá, a protože právě ze slunce bere naše tělo energii a dobrou náladu, únava a splíny na sebe nenechají dlouho čekat. Chcete-li se jim vyhnout, pak nahraďte světlo přírodní tím umělým – nainstalujte doma silnější žárovky, pořiďte si lampy. Vyzkoušet můžete také sílu solária, které vám zajistí optimální hladinu vitaminu D a supluje tak na podzim a v zimě nedostatek slunce.

Pochutnejte si

Neodbývejte se v jídle, dopřejte si zdravou stravu, která dodá vašemu tělu energii i potřebné živiny. Nezapomínejte ani na snídani, i když se vám ráno nechce z vyhřáté postele, zkuste si pár minut ze spánku přece jen ukrojit. Pořádná snídaně vám dobije baterky a stane se příjemným startem do nového dne. S plným žaludkem bude svět hned o něco veselejší. Připravte si třeba ovesnou kaši se skořicí, medem a oříšky nebo vaječnou omeletu se zeleninou. Pokud po ránu nestíháte, pak alespoň hoďte do mixéru oblíbené ovoce a vykouzlete si lahodné smoothie plné vitamínů, které můžete popíjet třeba cestou do práce.

Zaměstnejte se

V létě nás chmury většinou nepřepadávají, nemáme totiž čas nad problémy ani přemýšlet. Podnikáme nejrůznější aktivity, vyrážíme na výlety, pořádáme pikniky, grilování, jezdíme na kole, poznáváme nová místa, navštěvujeme různé akce. Jakmile ale přijde podzim, se vším „sekneme“, zavřeme se doma mezi čtyři stěny a začneme se utápět v depresích. Vyburcujte se proto k nějaké aktivitě – domluvte se s přáteli a vymyslete nějaký společný program. Nebo začněte sportovat, při cvičení se totiž vyplavují endorfiny. Nechce-li se vám dřít ve fitcentru, vyrazte třeba na procházku, na lekci jógy nebo vyzkoušejte moderní přístroje typu Vacushape, které vám zformují postavu do vašich vysněných křivek.

Hýčkejte se

Nepodceňujte péči o svůj vzhled. Po létě nastává ideální čas začít na sobě pracovat a něco změnit. Vyrazte do kadeřnictví a nechte si vytvořit nový účes, navštivte kosmetický salon a nechte se hýčkat pod rukama odborníků, zajděte si na masáž nebo na manikúru. Pamatujte, že vnější krása a vnitřní spokojenost jdou ruku v ruce!

Sdílet článek