Už nechceme za příjmením -ová

Vadí nám a hluboce nás uráží koncovka – ová – za příjmením. Proc je CR stále tak pozadu?  Toto nemá ve světě obdoby. V CR je při vysloveni jména už předem dané zda se jedna o ženu či muže a v případě ženy jsou její vyhlídky, třeba v případě žádosti o zaměstnáni značně omezené.

Čeho chceme dosáhnout je, že všechna příjmení končící na – ová – se změní a to tak, ze – ová – se umaže. Jedině tak mohou ženy byt rovny mužům.A získat stejné vyhlídky na zaměstnání a následně kariérní růst.

Zkušenost čtenářky z Aše dokládá tyto praktiky:

„Žádala jsem o místo řidičky kamionu, odeslala jsem životopis, že mam zkušenosti s řízením auta s vozíkem a že si udělám řidičský průkaz na kamion jakmile mne přijmou. Místo toho, ale toto místo dostal nějaký muž. Jsem přesvědčena, že se majitel dopravní agentury takto rozhodl právě proto, že podle jména poznal, ze jsem žena „

{loadposition article}

Tento příspěvek ze života dává za pravdu tomu co jsme napsali v úvodu, koncovka -ová – nám ztězuje život. Prosaďme zákon o odejmutí koncovky -ová- . Prosaďme jej ještě dnes!!!!

 

Sdílet článek

98 comments

 1. vy si myslíte že to bylo kvůli tomu ? tak jste teda blbý !!!!Zaměstnavatel nebude čekat až vy si uděláte řidičák na kamion když může vzít někoho kdo už ho má !!!!PŘEMÝŠLEJ TE PROBOHA!!!!!!!!!!

 2. Aha…takže kdyby ses jmenovala…co já vim… Kateřina Novák tak by jako nepoznal že seš ***á feministická ženská?

 3. [quote=Lord][i]Bohuše Ondráčková

  no prave proto on to ukradl žakelíně dortmundové parchant jedna sobecka[/i]

  Bohuše, při bližším ohledání vaší fotky bylo zjištěno že nejste člověk, dostavte se prosím na nejbližší veterinární kliniku k utracení a následnému spopelnění. 👿 👿 👿
  [/quote]

  V Grammatonu rovnou zpopelňujeme 👿

 4. [i]Bohuše Ondráčková

  no prave proto on to ukradl žakelíně dortmundové parchant jedna sobecka[/i]

  Bohuše, při bližším ohledání vaší fotky bylo zjištěno že nejste člověk, dostavte se prosím na nejbližší veterinární kliniku k utracení a následnému spopelnění. 👿 👿 👿

 5. [quote=Bohuše Ondráčková]no prave proto on to ukradl žakelíně dortmundové parchant jedna sobecka[/quote]

  Albert Einstein se zajímal o relativitu, která dala základy M teorii (tedy teorii strun) a to s měřením světla nemá nic společnýho. Než tady začneš něco vykřikovat, ujisti se, že máš pravdu.

 6. TO SE MI SNAD ZDÁ! UVĚDUMUJEŠ SI, CO JSI TU NAPSALA? ŽE SE TĚ NIKDO NEZEPTAL, JAK SES CHTĚLA JMENOVAT? TO SE PODLE TEBE NEMÁ NOVOROZENEC POJMENOVAT A MÁ SE RADĚJI POČKAT AŽ VYROSTE A VYBERE SI, JAK SE BUDE CHTÍT JMENOVAT SÁM? A POKUD JDE O TO, JAK SE ZŘEKNOUT KONCOVKY… I KDYBY SIS TO Z TÝ OBČANKY VYŘÍZLA, POŘÁD BUDEŠ SUKOVÁ! MUSÍŠ SI JMÉNO ZMĚNIT NA MATRICE!

 7. PROTOŽE TEN POLICAJT BYL ASI MUŽ!!!! KDYBY TO BYLA ŽENA, TO OVÁ BY TAM MĚLA!!!!

 8. Tu samolepku jsi musela ztrhnout protože takový je prostě zákon. I kdyby jsi byla muž a měla něco na op nalepené, strhnout by jsi ji prostě musela.

  Pokud jde o problém s -ová, tak takhle končí mnoho příjmení (slovanská přijmení). Jestli autorka článku narážela na anglická, německá, francouzská atd. příjmení, tak tam se ani to křestní jméno neskloňuje. Tz. že se od nich jazykově lišíme!

  A opravdu si myslíte, že kdyby nějaká žena poslala životopis se jménem Karolína Dvořák, že by si nevšimli , že je to žena?

  Pořád tu jsou jen stížnosti, že něco nemůžeme, nebo že se říká, že v tom jsou muži lepší atd. atd. Ale copak si ani jedna z vás feministek nevšimla, že ženy a muži se prostě LIŠÍ??

  Např. žena má díky evoluci lepší sluch a lépe vnímá zvuky o vyšší tonině, má zvednutý práh bolesti, lepší orientaci a v průměru se dožívá vyššího věku než muž. Ten je ale třeba fyzicky zdatnější, má lepší zrak a větší pud sebezáchovy. Tak to prostě je! V něčem jsme my ženy lepší než muži, v něčem jsme si rovni a v něčem, ať se vám to líbí nebo ne, jsme prostě horší. Vy tu jenom srovnáváte jablka s hruškama!

 9. Slečno,
  kdyby jste se jmenovala Světlana Novák, myslíte si, že by nepoznali že jste žena?
  Já jsem hrdá na naše české -ová!

 10. Mě se právě -ová líbí… Je to něco co muži nemají 😉

  A jak někdo může žádat o místo řidičky kamionu, když nemá řidičák? 😀

  (Nebude vám za chvíli vadit, že slovo \“kamion\“ je v mužském rodě? :D)

 11. [color=fuchsia]nj to bylo tim =D dit toe pekny ze to ma jinak kdyby to meli vsici stejne tak se wam zas nelibi ze toe v muzskym tvaru bo vy vyp.atlanci ubec nwt co chcete =P jinak fajn du si hledat praci a do zivotopisu jim napisu ze hned jak me prijmou se budu snazit odmaturovat =D[/color] 😉 😛 😛 :silly: :silly:

 12. Neni trochu chujovina žádat o místo řidiče kamionu bez řidičáku na kamion? jinak mylsim, že je hezký, že je u nás -ová. Právě proto, že nejsme jako ostatní zakakané země.

 13. Bože Jenny (Jana), tak běž na matriku a řekni, že chceš být Suk! Akorát musíš podepsat papír, že se vzdáváš české národnosti anebo že máš trvalý pobyt v cizině. Kdo to zjistí…?!

 14. [quote=Ondra]Ová se dává,protože ta ženská někomu po svatbě patří. Kdybych byl Novák,tak manželka je Nováková,tak to má být a basta!!! Protože,když se někdo zeptá:čí je ta manželka? Tak odpovím Nováková a ne Novák.[/quote]

  No, Ondřej, to se ti povedlo 😀 Právě kvůli tomu se tu rozčilují.

  Ondřej Novákin – matčIN syn
  Andrea Novák

 15. [quote=Anonymní][quote=ola]V tomhle případě jsem Olga Svoboda. :whistle: [/quote]

  Omyl, nikoliv Svoboda, ale Svobod (Svobodová-ová=Svobod). Jak to ale budou řešit ženy s příjmením Veselá, Malá, Jurná apod.? ❓ :whistle: [/quote]

  Ty nijak… Ty mají příjmení z přídavného jména 😀

 16. [quote=ola]V tomhle případě jsem Olga Svoboda. :whistle: [/quote]

  Omyl, nikoliv Svoboda, ale Svobod (Svobodová-ová=Svobod). Jak to ale budou řešit ženy s příjmením Veselá, Malá, Jurná apod.? ❓ :whistle:

 17. 😆 S největší pravděpodobností jste nebyla přijata pro nedostatek praxe, řízení kamionu je něco úplně jiného než váš osobní automobil. Ale nápad změnit si příjmení mi přijde v pořádku, zajděte na matriku poradí vám jak na to 🙂 Určo to jde.. a aspoň nějaký článek který se posedle nezabývá sexem..

 18. no prave proto on to ukradl žakelíně dortmundové parchant jedna sobecka

 19. Ona měla zkušenost s vozejkem za osobákem. On deset let praxe v kamionu jak v tuzemsku tak po Evropě. Ona by si řidičák udělala až by jí přijali a tím by firmu stála spoustu peněz za nic. Ten chlap jen podepsal přijímací papíry, vyfasoval kamion a jel. No a ji nevzali proto, že má v příjmení -ová no to je paráda. Tyhle stránky jsou skvělý.

 20. Ona se jmenovala př. Katka Nováková ale jen kvůli -ová poznali,že jde o ženu..no nepovídejte

 21. Ženská ty to nemáš v hlavě v pořádku 😀 si všem jenom pro smích a nic víc

 22. Doporučuji léčbu tupým předmětem do hlavy. Injekce léčí! :woohoo:

 23. Nemá obdoby? Cože? A co třeba Slovensko nebo i jiné slovanské státy. Je vidět, co jste asi dělala na hodinách zeměpisu…

 24. Já si taky nevybral koncovku -ský, ale jsem s ní spokojen, narodil jsem se s ní. Jestli jsi ale hodně nespokojená, tak zkus najít jiný řešení než neoprávněný zásahy v občance. Takový aby ti to úředníci už sami do tý občanky napsali. A nebo si to klidně vyřízni, ty budeš platit pokutu. Rozhodnutí je jen na tobě.
  Svoboda – tvoje svoboda končí tam, kde žačíná svoboda jiného člověka (tedy i muže). Svoboda může být v některých případech dokonce potlačena a je to naprosto v pořádku.

 25. To je právě ta diskriminace. Já se nehci jmenovat Jana Suková, ale nikdo se mě neptal. A když si to upravím jak chci, tak dostanu pokutu? Tomu říkáš svobodná země?!? To je normální diktatura, když ti dají jméno dřív, než jsem vyspěla natolik, abych si mohla vybrat sama.

 26. Ale to by byla diskriminace a na to jsou prece zakony! Ten policajt tam taky nema -ová.

 27. Jesttli si to vyřízneš pilníčkem, tak dostaneš pokutu.

 28. Konečně někdo, kdo mi rozumí. Moc ti děkuji. Už jsem si myslela, že jsem nějaká divná, když jsem si -ová na občance překryla samolepkou. Akorát policajti se se mnou pokaždé hádají, že to mám strhnout. No jo, myslí si že když mají uniformu, že jsou alfa samci a že je musíme všechny poslouchat. Tak jsem jim řekla, že že to nestrhnu a na to mi už neměli co říct.
  Holky, když mě donutí strhnout samolepku, tak si to -ová vyříznu pilníčkem. A pak mi nebudou moct ríkat, že to mám sthnout. Hlavní je se nevzdávat!

  Kdyby Albert byl Anštajnová, taky by jí nikdo nevěřil, že změřila rychlost světla. Ale protože byl chlap, tak mu to všichni žerou, aby se necítili trapně, že tomu sami nerozumí.

 29. -ová se dává, protože je to běžná koncovka přídavných jmen rodu ženského. Třeba vaše věčně zmiňované genderOVÁ studie. Chápete paní Pavlínko?

 30. sprvis si vodicak hned ako ta prijmu??? hmmmmm zaujimave… nie je nad to ked ma clovek uz nejake skusenosti ked ide do prace :woohoo:

 31. Myslím že meno bez -ová je prejavom inej kultúry nie vyspelosti. a KidmanOVÁ a podobne je vážne na smiech. Mne by sa nepáčilo keby mi v cudzine menili meno podla ich tradície.

 32. a proč by to nemohlo být opačně? žena by se jmenovala třeba Irena Novák a muž by se jmenoval Jiří Novákové, zní to divně, ale kdyby to tak bylo už dávno, tak by vám to zase připadalo divně naopak

 33. Tereza Číhal
  Martina Novák
  Lucie Vaňhara
  Marcela Pastorek
  Marcela Charvát
  Zdenka Bank
  Jana Malik
  Zuzana Staníček
  Monika Křupal
  Eva Čech
  Jaroslava Stančik

  Nádhera…. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

 34. Ová se dává,protože ta ženská někomu po svatbě patří. Kdybych byl Novák,tak manželka je Nováková,tak to má být a basta!!! Protože,když se někdo zeptá:čí je ta manželka? Tak odpovím Nováková a ne Novák.

 35. A křestní jméno si taky budete dávat v mužském tvaru, pokud existuje? :woohoo:

 36. v armenii se za muzske prijmeni dava \“jan\“ (anglicky – ian) takze jsou tam vsichni muzi take diskriminovani?

 37. co má společného ová s tím, že dal zaměstnavatel přednost někomu, kdo umí, před někým, kdo se možná naučí?

 38. :woohoo: jako udělat si řidičák až po tom co tě přijmou..? 😀 omg tak ty máš dost holka..:D možná chlapče..:D

  Příspěvek byl upraven, protože porušoval bod 2 [url=https://www.feministky.com/www2/diskuzni-forum-128.html#2211]pravidel[/url].
  Editovala Jitka Sokolová.

 39. Drahá Moniko, a oni nám snad naše příjmení píšou správně?? To bych tedy neřekla. Místo Petra Němcová, píšou Nemcova anebo Pavlínu Pořízkovou píšou jakou Paulinu Porizkovou.

 40. nechapu proc se odstavec neotiskl cely, takze doplnuji co se nezobrazilo….manzel je cizinec a sama jsem zila 10 let mimo cr.cizinci se nam smeji kdyz vidi za vylohama knihy a tam harry potter – RowlingOVA.nikdo to nechape a je to vysmevne a je mi z toho trapne co to ti radoby cestinari vyvadeji. tetcherova je tetcher a kidman neni Kidmanova!!!!!!!!

 41. :woohoo: co jsem se to tu docetla…..jednoduse receno, u ceskych lidi jako slovansky narod je to pravidlo a tradice, ael vaestina je nadherny jazyk, ale nesnazme se kroutit vse podle naseho gusta – je to urazejici…… :X a vysmevne…..

 42. A co treba takovi rusove a jine narody, ktere pouzivaji [i]slovanske[/i] jazyky?? Ty nepridavaji -ova, ale -a a vyjde to nastejno… BtW: znam jednu zenu, co jezdi kamionem a v praci zadnou diskriminaci nepocituje, naopak je velmi oblibena, jelikoz si dovede delat ze sebe srandu a neurazi se pro kazdou picovinu, co muz rekne, jako tady damy/feministky

 43. nj a taky bych zrusila rodny cisla, protoze podle toho se tez pozna pohlavi

 44. Problém čtenářky z Aše není v tom, že má ve jménu koncovku -ová, nýbrž v tom, že je blbá jako na blond natřený necky.

 45. Souhlasím. Je to pro nás ponižující. My jsme přece svéprávné bytosti a ne mnaželův (nebo otcův) majetek.

 46. Už se o tom mluví i v médiích.
  [url]http://www.novinky.cz/clanek/147979-cesky-stale-vic-chteji-mit-muzsky-tvar-prijmeni.html[/url]

 47. [b][/b] SICE NENAVIDITE MUZE, ALE KDYZ ODSTRANITE TU KONCOVKU, TAK BUDETE MIT MUZSKY MENO… DOSLO VAM TO VUBEC? :woohoo:

 48. Hej, dobry 😀 Tak by se menovala moje matka 😀 este ze ma mati je normalni zenska a ne ta krava co psala tenhle clanek, to by byla docela ostuda 😆 (pokud to nepsal chlap, pak by to byl dobrej vtip :cheer: )

 49. Ano ve světě to nemá obdoby protože většina světa neskloňuje ❗ Ste prsotě holky kteří vidí potřebu feminismu všude ❗ :whistle:

 50. Tak tohle je vážně NEINFORMOVANOST autorky! Zákon totiž koncovku -ová nevyžaduje!!! ❗

 51. [b]Zkusenot ctenarky z Ase:
  spis to bude tim ze muz ridicsky prukaz uz mel a pokud ste ho nemela vy tak ste nemohla mit ani zkusenostu s rizenim jakehokoliv dopravniho prostredku,
  ale klidne si -ova vymazde je mi to fuk pak se budou na dennim poradku trapasy a omyly jako v zemich kde to neni[/b][color=black][/color][size=small][/size][size=medium][/size][size=large][/size][size=x-large][/size][size=large][/size]

 52. a moj brat ziadal o miesto casnika ale to miesto dostal iny muz. To je hrozna diskriminacia voci mojmu bratovi.

  Koncovka -ova je vysledok Slovanskej rovnopravnosti pohlavi. Vsade vo svete si museli zeny osvojovat muzove meno iba Slovanky si davali priezvyska zenske. Ak chcete zrusit koncovku -ova, zruste aj oddelene toalety, sukne, intim vlozky, damske casopisy, make-up, tanga, balet, romanticke filmy, gigolov atd.

 53. Mě to ová sere když se překládá cizí jméno , taková Angelina Joileová zní dementně

 54. Zas tu rozoberate hovadiny. Sak sa dpc uvedomte. koncovka -ova nema pre vas znamenat nieco hanlive ani nic podobne. STe totlne paranoidne…keby ste nemali muzov boli by ste v PICI…a to vsetky..lebo jak nato kukam, tka veskere konstruktivne myslenie vam chyba a ked by vam zhalslo auto tak by ste ho tam najskor nechali…lebo ste blbe jak tacsky

 55. kurva, jak vás mohu oslovit. Paní Pampersová? Paní Pamper\’s :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

 56. Jiste, po zruseni pripony OVA, to nikdo nepozna o koho se jedna. Pak bude u takovych jedincu jako Eva Novak, Jarmila Hruby ci Ilona Vesely urcite k nepoznani o jake pohlavi se jedna :woohoo:

 57. Kdybys, Vendulko, přišla, že si uděláš řidičák, když tě přijmu jako řidiče kamionu, tak bych tě taky vyrazil! Jestli ten muž už ty doklady neměl… Jinak to můžeš zkusit jinde, já pár žen – kamioňaček znám. A nevedou si špatně.

 58. být si s mužem rovnocenná? :woohoo: má se ze mě stat kryploid?.. bez urážky. :whistle:

 59. ja som jazdil po dedine na bicykli a chcel som ist jazdit moto GP, no nezobrali ma, asi preto ze moja mama je zena tak mozno preto, alebo ja neviem… vodicak by som si urcite zrobil, aj by som sa na motorke jazdit naucil, ved skusenosti z bicykla mam tak jaky problem? SVINE :angry:

 60. Nechame o cem tu kecate, dnes mate moznost volby dat si prijmeni bez ova, takze pokud mate ova a neklibi se vam je to jen vas problem ❗ ❗ 💡

 61. [size=x-large][color=navy]Ano, koncovka -ová, -ská, atd. by se měli úplně vymazat. Jestli chceme někdy něčeho dosáhnout, tak musíme být jako všude jinde ve vyspělých zemích.Jsem jednoznačně pro. ❗ 😉 [/color][/size]

 62. Takže Anna K se jmenovala Anna Ková a po přečtení tohohle příspěvku už je jenom Anna K?

 63. Kdyz jim to udela dobre, tak at si klidne to -ová za jmenem nepouzivaji… Klidne bych dal do zakona volbu moci se pri snatku rozhodnout, zda prijme prijmeni Novák nebo Nováková. Pokud to tomu chlapovi nevadi a zenske to udela obre….

 64. joooo tak tohle bylo trefny 😀
  na to sem si nevzpomel 😀
  good job

 65. Já jsem pro \“ova\“. Feministky by si měly dávat jiné cíle, než takové nesmysly. Nemohly byste si dát ušlechtilejší cíle? Třeba se snažit zpřístupnit vzdělání všem? A navíc. Jmenovat se po manželovi zcela? Blažena Dušek, to myslíte, že zní lépe? A proti vzorům podstatných jmen nic nemáte? A shoda podmětu s přísudkem vám zatím taky nevadí?
  Zdá se, že se rýsuje kompletní změna českého pravopisu. . . :0

 66. Copak blázníte? Chcete se přidat ke straně tuctových a nedovivinutých jazyků? Tím se právě odlišujeme. Proč se všichni tak zoufale snaží napodobovat druhé a nehledají raději vlastní cestu?! Nechcete rovnou přepádlovat na němčinu? Ikdyž teď vlastně frčí ájina, že?

 67. no s tim souhlasim, ova bych dal pryc…ale samozrejme i cesky prijmeni protoze by to znelo hnusne jinak

 68. Milá čtenářko z Aše, jistě máte pravdu… Kdyby jste se jmenovala Hermenegilda Novák, tak jistě nepozná, že nejste chlap B)

 69. Ohledně zrušení koncovky -ová za jménem ženský bych se spíše přimlouval za to, aby byla zrušena pouze čárka nad posledním písmenem. Při změně jméma z \“Nováková\“ na \“Novákova\“ by bylo alespoň zcela zřetelné, kterému muži patří.

 70. Ten příspěvek \“budoucí\“ kamionistky mě upřímně rozesmál. Jakmile ji prý přijmou, udělá si na kamión řidičák. Co kdyby se zkusila přihlásit do Orchestru Národního divadla s tím, že pokud ji přijmou, hned se naučí na nějaký nástroj hrát ?

 71. [quote=Cof.Coffee]Jako sorry ale já s tim nesouhlasim…a hlavně je to kravina, co tady řešíš,to že se budu jmenovat jako chlap mi fakt nezařídi to,že budu mít víc pracovních míst…stejně jde i tak poznat jestli seš ženská nebo ne,protože ukaž mi chlapa kterej se jmenuje třeba Libuše,Eva,Adéla…to je úplně jedno jak ale i když tam budeš mít mužský přijmení tak jde poznat že jsi ženská,takže tohle je opravdu trapnej příklad a to že se odlišuješ přijmením od chlapa je přece jenom dobře ne?Já se teda nechci podřizovat "mužskýmu přijmení"… 😀 :P[/quote] Naprostej souhlas. A dívenky! Co třeba taková paní NOVÁ… ta by byla pro Vás N 😀

 72. jestlipak on to zamestnani nedostal kvuli tomu ze uz mel zkusenosti a nebo aspon ten vodicak?

 73. to co tady mila slecna/pani resi je naprostej nesmysl.a s vozikem muzes jezdit tak akorat na nakup a ne ho tahat za kamionem.jo a na konec…majitel spedice pozal ze jses zena podle toho ze se jmenujes Vendula.takze by ti nepomohlo ani kdybys mela prijmeni Bin Ladin…..jinak pochybuju o tvym rozumu a usudku…. 😀

 74. Livie Novák, Anicka Berný, Květa Hušek, Julča Kladivo, Daniela Pilný, Lucie Rohlen,Veronika Kadlec, Jana Novák :))…
  no to me po*** :))

  A jak to bude mit treba jmena pridavná..
  Cerna, Jahodová, Malá?
  tam to bude jak? kdyt je tim diskrinujete..:P
  to se budou taky jmenovat po manzeli?
  Jarmila Černy? Renata Velký? trochu na pytel ne?

 75. Chtel bych poradit pani/slecne Vendulce proc si tady stezuje ze ma za jmenem OVA ?? vzdyt to je krasne ze maji nase zeny trosku jine prijmeni.. hezky to zni a sme na to zvykli… i holky to maj vetsinou rady jen ty pani/slecno Vendulo ste asi jina… jo ta moje rada 😀 zajdi si na urad zmenit si jmeno az se budes jmenovat treba po manzelovi misto Kopacova, Kopac to bude znit fakt hezky :D… have a nice day

 76. ja nemozem 😀 😀 😀 😀 😀 chalani, vasa stranka je super :D… ja neverim, ze toto pisu zeny.. sledujem to tu uz dlhsi cas a upravujete co sa da, ale stale mi z toho sala chlapsky podareny humor 😀 fakt ste super :D.. a ta anketa (koncovka OVA – ano, ne ale ano 😀 ) z tej mi slzy tiekli po licach :D.. dajte tam este \“vase\“ fotky niekde nech umrem od smiechu uz :D… a presne ako tu uz bolo povedane, toto nema s diskriminaciou zien absolutne nic, ale ako fakt sorry… keby pisete o moslimskych zenach na ktorych su pachane zverstva pri ktorych ide o zivot a nemaju pomaly ziadne prava.. ale vy tu trepete o koncovke OVA, moceni v stoji a chlpoch na brade 😀 looooooool.. Ste muzi a vasa stranke je super fakt :).. a ak nie, tak zbytocne zabita domena … mohli to tu robit radsej seriozne zeny, ktore sa problematike aspon rozumia.. lol…

 77. taqk mila pisatelka, si ma pobavila nehorazne … kokoooos ! … toto je uz aky hazard s mojou branicou ? … tak si predstav ze by si sa volala ja neviem Martina Fico .. myslis ze by z prveho pohladu nebolo jasne ze si zena ? … toto ale nepochopis .. dalej aj keby si mala muzske alebo obojpohlavne krstne meno, tak v paperoch musis zverejnit ci si zena, alebo muz …

  … za dalsie pan zamestnavatel asi potreboval sofera hned a nie cakat este doneviem kedy na nánu, kým si spravi vodicak …

  .. sa uvedom, taketo clanky uz niesu o feminizme ako takom, ale o blbosti jedinca ako takeho …

 78. Preco to uzakonovat ? Ved meno si mozes zmenit, nech sa paci staci ist na mestsky urad.
  Mimochodom, ak chces pracu ako vodicka kamionu, tak si najskor sprav vodicak a nejaku prax aspon na nakladnom aute. Kto by zveril kamion plny nakladu zaciatocnikovi, ktory si este len robi vodicak ?

 79. Urazat ta nema vyznam, tvoj prispevok vravi sam za seba.
  – ova, mi nevadi na slovenskych a ceskych menach, skor mi prekaza ked to cpu do do zahranicnych mien, kde to naozaj nema co hladat.
  Kamionistka?!
  To nemyslis vazne vsak…. Nevie ci si pocvula o skutocnosti ze praca kamionistu nieje taka bezpecna, hlavne ked na vychod (Rumunsku, Rusko atd.) …
  Taka zena by urcite vedela spravit kratky proces pri ochrane nakladu…

 80. Ja by som ti radila skor urobit si ten vodicak na kamion… Malo by to pomoct viac ako zmena mena.

  Inak si uz 5. bradaty kamionista s menom Vendula, takze bez koncovky by az doktor zistil ze si zena…

 81. Jo a tiez vidim ze autorka diskriminuje ludi opacneho nazoru nez je ona tym ze do ankety dala dve moznosti a obe podporuju jej myslienku…. pozadujeme objektivne ankety co ty na to ty stara spinava panna

 82. Vy ste sa uz docista scvokli alebo co? najprv nam chcete zakazat sikat postojacky potom tvrdite ze z onanie chlpateju ruky a teraz toto… nikto vas nenuti prijat manzelove priezvisko tak co mate za problem proste si nechajte stare a je to. Ale oznacovat kazdy rozdiel medzi muzmi a zenami za diskriminaciu a ponizovanie… to moze byt sposobene len komplexami z detstva alebo dusevnou chorobou inak to nevidim…

 83. Jako sorry ale já s tim nesouhlasim…a hlavně je to kravina, co tady řešíš,to že se budu jmenovat jako chlap mi fakt nezařídi to,že budu mít víc pracovních míst…stejně jde i tak poznat jestli seš ženská nebo ne,protože ukaž mi chlapa kterej se jmenuje třeba Libuše,Eva,Adéla…to je úplně jedno jak ale i když tam budeš mít mužský přijmení tak jde poznat že jsi ženská,takže tohle je opravdu trapnej příklad a to že se odlišuješ přijmením od chlapa je přece jenom dobře ne?Já se teda nechci podřizovat \“mužskýmu přijmení\“… 😀 😛

 84. Plne suhlasim ze koncovka -ová by mala byt zrusena, nakolko z dlhorocneho vyvoja je jasne, ze zeny niesu schopne samostatnej existencie, co je dane ich intelektualnym potencialom,a je zakonitym javom, ze sa musia zruzovat so silnejsimi jedincami toho isteho druhu -> muzmi, a nakolko sa nejedna o rovnocenny vztah, ale skor o parazitycky, tak sa zena klasifikuje ako majetok. Z tohoto postavenia jej vyplyva aj oznacovanie menom muza s koncovkov -ova //patriaca muzovi ->muzova// A preto si aj ja myslim ze je pouzivanie koncoviek -ová nespravne a mala by sa pouzivat kovcovka -ova

 85. …ale keď ma na stopercent zoberete, taky si ty gajdy kupim a naučim sa na ně aj hrať!…

Comments are closed.