Už máte nápad na dárek pro děti na Vánoce? Hračkou nikdy nic nepokazíte

Dřevěné hračky

Do Vánoc ještě uběhne nějaký čas, který ale uteče to mílovými kroky. Ani se nenadějete a Štědrý den zaklepe na dveře. Je proto dobré dárky pod vánoční stromek připravovat dopředu. Už víte, co třeba pořídíte svým dětem? Pokud ne, máme pro vás několik tipů na hračky pro děti.

Hračky pro nejmenší

Ideálními hračkami pro nejmenší děti jsou ty ze dřeva. Je to ekologický přírodní materiál, příjemný do rukou. Můžete dětem pořídit dřevěná barevná čísla s tvary, kterými si budou trénovat jemnou motoriku i učit se názvům jednotlivých barev. Oblíbená jsou i dětská hopsadla nebo chodítka, která poskytují stabilitu při ještě vratké dětské chůzi. Opatřená jsou gumovými kolečky, jež nepoškozují podlahu. Zajímavě vypadají také skládací dřevěné kroužky na tyči, jež cvičí trpělivost těch nejmenších. Dřevěné hračky jsou nestárnou klasikou, která nesmí chybět v žádném dětském pokojíčku.

Interaktivní hračky

Dětskou představivost, jemnou motoriku i slovní zásobu pomáhají trénovat interaktivní hračky. Jsou vybavené zvukem, takže se děti mohou učit písničky, říkadla. Pestrobarevné provedení zlepšuje kreativitu dětí. Většina těchto hraček je přizpůsobena tak, aby rozvíjela i logické myšlení.

Hračky pro větší děti

A protože se blíží zima, rozhodně by vašim dětem neměly chybět hračky, s nimiž se vyřádí na sněhu. Jsou to zejména sáňky, boby nebo kluzák pro klouzání na sněhu. Pokud takovou hračku dítě dostane pod vánoční stromeček, jeho radost bude veliká. Větší kluci pak ocení stolní fotbálek. Nejspokojenější budou, když si tuto hru budou moci zahrát společně se svým tátou i mámou. Oblíbené jsou také stavebnice, se kterými lze užít spoustu zábavy. Děvčatům se zavděčíte hračkou na modelování, mezi které patří například kinetický písek v různobarevném provedení.