Už jste vyzkoušeli hořčíkový olej na unavené svaly?

hořčíkový olej ve spreji

Ať se věnujete sportování, nebo máte fyzicky nároční povolání, výsledkem nejspíš budou hodně unavené svaly, které budou potřebovat odpočinek. Co jim nejlépe prospěje?

Pro správné fungování organismu

Aby lidské tělo mohlo normálně fungovat, musí mít k dispozici patřičné živiny, a to nejen bílkoviny, sacharidy a tuky, ale také vitamíny a minerály. Jedním z nich je i nezbytný hořčík, který se podílí na celé řadě biochemických pochodů v organismu. Pokud chybí, mohou se dostavit ranní křeče v lýtkách, bolesti hlavy, nespavost, nervozita, nesoustředěnost nebo neurózy. Proto je v zájmu každého, aby jeho jídelníček byl výživově vyvážený a pestrý. Někdy ale nestačí hořčík dodávat jen prostřednictvím vhodně vybraného jídla, a tak na řadu přicházejí potravinové doplňky z lékárny.

V čem tkví výhody hořčíkového oleje?

Sportovcům nechybí v jejich sportovní výbavě zejména hořčíkový olej. Zkušenosti fyzicky aktivních lidí říkají, že hořčíkový olej ve spreji dokáže snadno odstranit svalovou únavu. Je to dáno tím, že pokožkou se tento prvek vstřebává lépe, než konzumací běžných potravinových doplňků ve formě tobolek a pilulek. Kůže v tomto případě funguje jako výborná vstupní brána, přitom není možné se hořčíkem nebezpečně předávkovat. Lidské tělo si z něho vezme jen tolik, kolik právě potřebuje.

Jak se hořčíkový olej používá?

Určitě je dobré vědět, které potraviny obsahují nejvíce hořčíku. Je to hlavně mák, ovesné vločky, sýry, lískové ořechy nebo luštěniny. Z doplňků stravy vyhrává na celé čáře hořčíkový olej. Použití je jednoduché. Stačí ho nastříkat na pokožku, dobře vmasírovat a nechat působit. Pouze je nutné si pohlídat, aby nepřišel do styku s poraněnou kůží nebo jste ho neaplikovali do blízkosti očí. Hořčíkový olej je ideálním prostředkem na zmožené svaly, kterým dodá potřebnou rekonvalescenci.

Sdílet článek