Umíte používat pleťovou masku správně?

pleťová maska

Pleťové masky jsou oblíbenou součástí péče o pleť, abychom jí dodali více výživy a zlepšili její vzhled. Umíme ji ale správně používat?

Koncentrované složení pleťových masek dokáže naší pokožce rychle dodat živiny, pomoci s hloubkovým čištěním nebo hydratací. Pleťových masek je mnoho druhů pro mnoho účinků, záleží tak na našem výběru a stavu pleti, kterou využijeme. Většinou masku naneseme na pokožku, počkáme několik minut a pak ji umyjeme. Jednoduchý postup, přesto se v používání pleťových masek dopouštíme chyb.

· Výjimečné situace. Masky by se měly ideálně používat jednou až dvakrát týdně, mnoho žen si je ale dopřeje až ve chvíli, kdy se chystají na nějakou zvláštní příležitost. Samozřejmě lepší něco než nic, jak říkaly naše babičky, měli bychom ale myslet na riziko podráždění pleti díky vysoké koncentraci účinných látek, které mohou pleť podráždit. Také výsledný efekt je lepší při pravidelném používání.

· Ve spěchu. Mezi přípravou večeře a koupáním dětí si na obličej v rychlosti nanesete masku a zatímco působí, věnujete se jiným věcem? Pomrkáváte po hodinkách, protože už už potřebujete jít a tedy smýt masku dřív? Péče o pleť vyžaduje svůj čas, dopřejte si ho. Masky potřebují na své působení kolem 15 minut, nechvátejte tedy. Najděte čas, kdy vás nebude nikdo rušit, a masku si užijte v klidu, nejlépe v leže a využijte tuto svou chvíli pro relaxaci.

· Bez čištění. Maska má nejlepší účinky, když ji naneseme na vyčištěnou pleť. Věnujte tedy chvilku i čistění pleti, maska pak bude lépe fungovat a dodá vaší pleti maximum živin. Ideální je před maskou pleť napařit nebo ji použít po sprše, teplá voda a pára otevírají póry a účinné látky se tak lépe vstřebávají.

Po uplynutí doby masku smyjte jemně, pomoci může kosmetický tampon, vyhněte se hrubým ručníkům, pleť nikdy nesmíte drhnout. Po umytí masky pleť osušte a naneste výživný krém, kterým celou péči podpoříte.

Sdílet článek