Tyto návyky vám vykouzlí dokonalou pleť!

dekorativní kosmetika

Říkáte si, jak je možné, že má vaše kamarádka, kolegyně nebo sousedka tak dokonalou pleť? Jak to jenom dělají? Vězte, že ne všem byla dána do vínku, spíš naopak – drtivá většina z nich si k ní musela dopomoct sama, a to za pomoci těch správných návyků, které si utvořily. Zkuste se jimi inspirovat.

Odličování je základ

Bez každodenního a hlavně důkladného odlíčení se totiž žádných zázraků nedočkáte. Přes noc potřebuje pleť regenerovat, což se jí s vrstvami make-upu rozhodně nepodaří. Ráno vás tak mohou nepříjemně překvapit kruhy pod očima, ale i nějaký ten pupínek, a to bez ohledu na to, že jste už z puberty dávno venku. Překonat lenost se tak rozhodně vyplatí. Volte odličovací přípravky na bázi oleje, které na sebe vážou všechnu mastnotu. Nezapomínejte používat ani odličovač očí, zbytky líčidel totiž mohou způsobit nepříjemné infekce, podráždění, nebo dokonce záněty spojivek.

Bez krému ani krok

Zatímco v létě většina z nás krém používá, minimálně tedy ten s UV faktorem, po zbytek roku to většinou flákáme. Přitom ultrafialové paprsky působí i v dešti, v zimě, zkrátka za jakéhokoli počasí. Krémy přitom fungují jako ochranná bariéra pleti, protože zabraňují narušení kolagenových a elastinových vláken. Chcete-li dosáhnout nejlepších účinků, aplikujte je hned po očištění pokožky – udrží ji tak hydratovanou a krásně pružnou.

Méně znamená více

Ženy s dokonalou pletí nepotřebují nanášet vrstvy make-upu, protože nemusí zakrývat žádné nedokonalosti. Volí tak spíš jen lehké tónovací krémy, které o pleť hezky pečují, ošetřují a sjednocují ji, aniž by ucpávaly póry. Také ostatní dekorativní kosmetiku používají s mírou. To ostatně platí obzvlášť teď v létě, kdy stačí jen trochu pudru, pár tahů tvářenky, řasenka a balzám na rty. Oční tužky a výrazné rtěnky si nechávají spíš na večerní slavnostnější líčení.

Bez změny životního stylu to nepůjde

Ženy s perfektní pletí hodně dbají i na zdravý životní styl. Neponocují, protože ví, že kvalitní spánek je pro pokožku ta nejlepší vzpruha. Pravidelně cvičí, dodržují správný pitný režim a hlídají si svoji stravu. Jen zvenku o pokožku pečovat nejde, potřebuje správnou výživu i zevnitř. Lepší návyky se navíc pozitivně odrazí nejen na pleti, ale i na zdraví a krásnější postavě. Všechno jde totiž ruku v ruce.

Sdílet článek