Tři tipy, jak vybrat prádlo pro muže

slipy

Ať se zeptáte kteréhokoli muže, jako první u výběru prádla uvede pohodlí. To je při nošení nejdůležitější, ale jak ho dosáhnout?

Že se prádlo bude dobře nosit zajistí příjemný materiál, kvalitní ušití a pohodlný střih. Jenže jak vybrat ten správný, aby spodní prádlo perfektně sedlo a skoro jsme o něm nevěděli? Ať už muž vybírá pro sebe nebo žena jako dárek, orientovat bychom se měli podle tří základních kritérií.

· Velikost hraje opravdu velkou roli. Muži si často kupují až o dvě čísla větší prádlo, než skutečně potřebují, čímž se naprosto zbytečně připravují o pohodlí. Nesprávně zvolená velikost může znamenat i velmi široké nohavičky, které se pak krčí a pod oblečením může shrnutá látka dráždit kůži. Navíc může prádlo padat a opora a ochrana pro intimní partie je tak naprosto nulová. Zajímavé je, že ženy mívají spíše opačný problém a dámské spodní prádlo si kupují zpravidla menší, což také na pohodlí nepřidá.

· Střih je pro pohodlí zásadní. Od prádla čekáme, že bude pro intimní partie oporou, a to především při sportu. Právě při aktivním pohybu může být přílišná volnost na obtíž a může způsobit až namožení kůže. Pro sport je tak vhodnější přiléhavý střih, který mají boxerky nebo slipy. Naopak k klidnějším aktivitám jsou skvělé trenýrky s volným střihem a širšími nohavičkami.

· Materiál rozhodne o tom, zda o prádle nebudete skoro vědět nebo naopak. Pokud nás látka kouše a škrábe a jediné, nad čím dokážeme přemýšlet, je kdy si budeme moci daný kus šatníku sundat, rozhodně se nejedná o příjemné nošení. Nejoblíbenější je přírodní bavlna, která dobře saje pot, může být i v kombinaci s modalem, elastanem nebo spandexem.

Když správně zvolíte velikost, materiál i střih, je úspěch zaručen. Prádlo dokonale sedne a bude se příjemně nosit po celý den, ať už vás čeká náročný den v práci nebo výlet s rodinou.