Tipy na domácí kardio trénink

běžecký pás

Při slově kardio vás jistě napadne mnoho strojů, které se běžně k jeho provádění používají ve fitness centrech. Tento typ tréninku můžete provádět i venku – jízda na kole, bruslení nebo běhání. Pokud ale nemáte čas nebo možnost navštěvovat pravidelně fitko a sport venku Vás úplně neláká, posledním řešením je domácí kardio trénink. Zde vám přinášíme pár tipů, jak na to.

Domácí posilovna

Jedná se o velice efektivní, i když ne zcela levnou variantu, jak cvičit z pohodlí domova. Počáteční investice, kterou do zařízení domácí posilovny vložíte, se Vám však mnohonásobně vrátí. Nebudete už muset utrácet peníze za vstupy a členství, nebude vás omezovat otevírací doba a stroje budou jen vaše a vydrží vám opravdu dlouhou dobu.

Pro kardio tréninky je nejvhodnější pořídit si běžecký pás, rotoped či cyklotrenažér nebo třeba stepper.

Švihadlo

Ne každý si může dovolit vlastní domácí posilovnu, ať už z finančních nebo prostorových důvodů. Skákání přes švihadlo představuje skvělou alternativu. Jeho pořízení je levné a dá se provádět úplně kdekoliv.

Skákání přes švihadlo zahřívá tělo, spaluje kalorie a zlepšuje kondici. Tento sport je také velice oblíbený mezi profesionálními sportovci.

Box

Další způsob, jak efektivně a jednoduše spálit kalorie, je box. Stačí si pořídit boxovací pytel ,nebo se případně můžete obejít i bez něj a cvičit s imaginárním soupeřem.

Důležité je se na začátek tréninku rozehřát, protáhnout a následně můžete již trénovat pomocí úderů. Nezapomeňte, že váš imaginární soupeř se také brání, proto byste měli do cvičení zakomponovat podřepy a další uhýbání. Když si k tomu pustíte hudbu a budete boxovat do rytmu, stane se z toho zábavné kardio.

Tanec

Dalším zábavným a nejjednodušším kardio tréninkem je jednoznačně tanec. Zkrátka si zapněte svou oblíbenou hudbu, střídejte pomalejší a rychlejší tempo a tancujte, jak jen chcete.

Pokud máte pocit, že se nezvládnete hýbat do rytmu sami, pusťte si nějaké taneční nebo cvičící video.

Kardio aktivity mají pozitivní vliv na naše fyzické i psychické zdraví, a proto bychom se jim měli několikrát týdně věnovat. A jak jste se sami dozvěděli, existuje spousta způsobů, jak je provádět i zábavnou formou doma.