Tipy a triky na silnici

 

Opět se nám přiblížila zima a s ní spojené zimní radovánky. Muži nám v zimě často bourají a abychom nedopadly jako oni, tak si osvětlíme základy řízení na ledu či sněhu. V prvé řadě je třeba znát výbavu svého automobilu.

Dole u noh jsou tři pedály, které se ovládají nohama. Úplně nalevo se nachází akcelerátor. Muži jej často mylně označují za plyn, přitom je zřejmé, že žádný plyn to nespouští. Ten slouží k rozjezdu vozidla. Hned vedle je umístěn brzdový pedál, který ovládáme levou nohou. Ještě bych ráda zmínila, že akcelerátor se ovládá nohou levou, protože je jí blíže. Řidiči v zemích, kde se řídí na opačné straně mají vše umístěno v opačném sledu. Brzdový pedál spouštíme v době, kdy potřebujeme vozidlo zastavit. Například u chodníku nebo při náhle katastrofě, kdy vidíte, že se na vás naklání vedle jedoucí nákladní automobil. V takovém případě doporučuji použít brzdový pedál a nechat to vozidlo spadnout před vás. Tak se vám nic nestane. Také existuje brzda ruční. Ta se ovládá rukou pravou. Pokud tedy spatříte naklánějící se nákladní automobil a hrozí jeho zřícení na vás a to díky vysoko položeném těžišti, tak doporučuji zároveň brzdit i ruční brzdou. Zvýší se tím přenos brzdné síly a vaše vozidlo zastaví dříve. Pokud jedeme na sněhu, tak se doporučuje brzdit takzvaně přerušovaně, kdy rychle tisknete a uvolňujete brzdový pedál a střídavě tuto činnost prokládáte brzděním ruční brzdou pro zvýšení brzdného účinku, avšak aby nedošlo k zablokování kol. V levé ruce máme uchopený volant a korigujeme směr jízdy. Nalevo od brzdového pedálu se nachází pedál spojky, který používáme jen při rozjezdu a pokud chceme někoho předjet či zastavit. Ten se ovládá levou nohou stejně jako brzda. Dalším důležitým doplňkem je již zmíněný volant. Mění se s ním směr jízdy a to v závislosti stupni otočení. V případě, že by se váš vůz dostal do smyku, tak je důležité rozumně použít volant. Muži na toto často zapomínají a v případě smyku s ním točí na různé strany, tak jak to viděli někde ve filmu. Výsledek těchto pokusů se odráží na frekvenci mužských nehod. V zimě se též nedoporučuje bílým vozidlem, protože splývá s okolím a snadno by si vás mohl někdo přehlédnout.

 

Doufám, že jsem osvětlila styl řízení hlavně těm, kteří ještě nemají řidičský průkaz a nebo neměli možnost jet na sběhu či ledu. Zkrátka dodržujte shora uvedené body a máte velkou šanci se domů za dcerami vrátit v jednom kuse…pokud ovšem nepotkáte cestou jednoho z těch nezodpovědných řidičů s „plynem“ ve vozidle.

Pavlína, absolventka průmyslové školy.

 

Sdílet článek

126 comments

 1. Nevím o tom, že bych “ plyn “ měl u levé nohy.
  Asi nějaká čínská verze aut. A brzdění levou nohou provádějí většinou závodní jezdci :]

 2. Zajímavé je, že všechny pedály ovládáte levou nohou 😀 . Dále systém ABS a obrysová světla vám asi nic moc neříkají, že?

 3. po precitany mnohych clankov musim povedat ze feministky su kamikadze

 4. bože Pavlíno jsi taková p.í.č.a nebo to jen děláš ? okamžitě vrať řidičák než někoho zabiješ.A vrať i maturitní vysvědčení protože takovou volovinu vyplodí člověk s iq feministky

 5. Beztak to napsal nějaký ****álek mužského pohlaví, ostatně jako většinu zdejších článků. Snad nevěříte, že by nějaká ženská mohla bejt taková *****. Feministky.cz beru jako stránku pro zasmání, poukázání na ***ost feministek a hlavně celkově ironicky laděnou…nebo snad ne? 😀

 6. Tim bych se tak řídila 😆 od kdy se brzda mačká pravou nohou? Jsem zvědavá jak se slečna/paní Pavlína rozjíždí do kopce bez ručky to bych fakt nezvládala mít nohu na spojce a brzdě zároveň. Jinak ten koláč kterej slečna nazývá volantem tak s nim pánové točí, aby zmírnili smyk a srovnali auto a ne aby dodělali otočku zastavením o strom. Jdi si udělat školu smyku a pak si tu hraj na velkou řidičku co tomu rozumí

 7. Já už viděla..náš kamion když jsme jeli na závody s koňma 😀 😀 Velmi srandovní to bylo, jelikož všech 6 koní se rozhodlo zatížit jednu stranu auta až nakonec vyrazili rampu na silnici.. Teď lituji,že kolem nejela Bohuška.. A vlastně ani nemohla..když má ten svůj personální tryskáč 😀

 8. Tak tobě bych naše milované Muranko nesvěřila ani v opolstrované garáži.. Být tím autem tak jsem kolečkama nahoru.. :whistle:

 9. [size=medium][/size]Milá paní ráda bych vám sdělila že když se můj bratr pokoušel v plný rychlosti zatáhnout ruční brzdu…tak havaroval-převrátil se na střechu…je na vás jestli tomu uvěříte nebo ne…Možná by vám ale tato informace mohla pomoci k „prohlédnutí“! 😆 😉

 10. Tak to je absolutně best :silly: teď už budu jezdit bezpečně-děkuji moc.

 11. souhlasím, byť nejsem řidič a ani nemám řidičák tak aspoň vím, že plyn je vpravo… a ručkou bych na silnici teda nebrzdila a už vůbec ne na zasněžené nebo zledovatělé…
  Fakt by mě zajímalo kde na to chodíte, to už je fakt k pláči 😉

 12. Pavlíno, Pavlíno 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 fakt nevim co mám na tyhle hovadiny psát 😆 ale pokusím se… takže to vezmeme pěkně od začátku. Uplně první a asi největší ***ovina je, že plyn je vlevo 😆 na to navazuje další ***ost a to jeho přejmenování na akcelerátor… Milé dámy možná netuší ale sešlápnutím toho pedálu se opravdu do válců spuští plyn, který zvniká smísením paliva se vzduchem… jinak by to nejelo 😆 no a potom tvrzení, že spojka je vlevo… Ona sice vlevo je ale suma sumárum mi to vychází na stejnej pedál, jako je podle vás plyn 😆 dále brždění ruční brzdou… Je třeba si uvědomit pravou funkci ruční brzdy. Ta slouží k parkování. Nehledě na to, že ruční brzda je jenom na zadní kola, nožní na všechna 4. Takže když zabrzdim nožní tak už fakt nevidim důvod pouštět volant a brzdit ručkou, když stejně zadníma kolama brzdim, další brzdy to nezapne, žádný už tam totiž nejsou 😆 o brždění ruční brzdou na sněhu rači ani nemluvim 😆 no a těm, kdo by se chtěli řídit timhle u autoškoly, přeji hodně štěstí 😆 PS tomu už se ani nemůžu smát, spíš plakat. Jestli je tohle opravdu myšleno vážně tak si **** Pavlíno.

 13. Dejte tomuhle nový název: Autoškola pro debili a feministky. 😛 😛

 14. Až ji potkáte na silnici a vyskočí z auta, tak ji prosím za mě přejeďte, já ještě nemám řidičák :woohoo: :woohoo: :woohoo:

 15. Až do tohoto okamžiku jsem vždycky za volantem nadávala \“No jo, ženská\“, když jsem se setkala s čarojezdcem na silnici. Od nynějška už vím, že správně je to \“No jo, femina cézet\“ 😆

 16. Brzdový pedál se ovládá nohou pravou. Akcelerátor (plyn) se nachází na straně pravé, nikoli vlevé. Zkus si kravko přibrzdit nohou levou, a dej si k tomu pás. Jednou jsem to zkusil, takhle za chladného rána, když mi škodověnka nechtěla udržet volnoběh. Málem bylo po mě a proto se ovládá nohou pravou. V zemích s pravostranným řízením není nic v opačném sledu. Vše je jako ve vozech s levostranným řízením, jen ruční brzda a řadící páka je vlevo.

 17. jim asi nekdo nalil do mozku kyslinu sírovou :cheer: :cheer:
  proste iný vytlem 👿

 18. Pro pí Pavlínu Zapletálkovou:
  Na náledí pro Vás doporučuji (pouze mimo obydlené oblasti) nepoutat se (kdyby jste bourala, tak abyste mohla opustit vůz opravdu bez prodlení a nebo v případě, že byste byla nedopatřením ((snad božím vnuknutím)) těhotná). Pokuste se dostat na vyšší rychlostní stupeň, než dva (zapomeňte na zpátečku či řezení levou rukou), překročit smrtelnou rychlost jízdy koně, kdy se lidké tělo začíná rozpadat…. a v nejostřejší zatáčce strnout volant na druhou stranu, než vidíte zatáčku, protože zledovatělá plocha vytváří zrcadlo….. Vy Alenko z Říše divů. :woohoo: :woohoo: :woohoo:

 19. Lobotomie,polstrovaná cela a chocholoušek – nic jiného nejde ani dodat 😉

 20. Tak Pavlínko…

  1. Píšeš pořádný kraviny… oprav si to… vlevo je plynový (akcelerátoroví) pedál, uprostřed je brzda a nalevo je spojka

  Správně máš spojka, brzda, plyn (akcelerátor)

  2. Zkus někdy jet bez pásů někde na silnici, kde nikdo nejede kolem tebe (pro bezpečnost všech kolem, ne tvojí) a pak si představ, že ti do cesty vlezla samička veverky (abys náhodou ještě nepřidala akcelerátor), už vidim, jak budeš vyskakovat z auta aby se ti nic nestalo, nemluvě o tom, že vyskočit z auta neni tak jednoduchý jak vídáš ve filmech. Ty pásy tě chrání při prudkém brždění a střetu s jinými předměty, když si nezapneš pás a zabrzdíš prudce, tak si zlomíš nos o volant, palubní desku… Jednou sem seděl na zadním sedadle nepřipoutám bezpečnostními pásy a matka (řidička) byla nucena prudce zabrzdit… Pochybuju, že ti to něco řekne, ale máme Mitsubishi Lancer Sportsedan X a dovolím si říct, že patří ke š***ce v bezpečnosti ve své třídě… ze 140ti km/hod. na nulu za necelejch 50 metrů… tíha setrvačnostimého těla mě katapultovala proti sedačce řidiče. Nemluvě o tom, že když nebudeš připoutaná a dojde ke srážce například se stromem, tak vystřelené airbagy tě zabijí.

  3. Dost dobře nechápu co jsi myslela tím zvýšením účinků brždění prokládat brždění pedálem bržděním ruční brzdou… Nevím co řídíš za vozidlo, ale tobě bych svěřil tak maximálně Škodu Favorita 135L ve stavu, při kterém v kovošrotu za něj dostaneš přes držku. Systém ABS, to bude asi na tvou sebestřednou hlavičku příliš, viď? Moderní vozidla mají ABS, tudíž když zmáčkneš brzdový pedál k podlaze, tak počítač ve vozidle vyhodnotí (většinou je přednastaven) jak nejúčiněji zastavit na co nejmenší vzdálenosti. A navíc se takhle brzdí i na vyhřátém asfaltu, ne jenom na sněhu. Brzdit za jízdy ruční brzdou je pro nezkušené řidiče naprostí ***ost, jelikož ruční brzda kola zablokuje, nedá se dávkovat jako pedálem. Takovéto zběsilé točení volantem… to je fyzika,něco moc odbornýho na průmyslovku, jde o uvolňování pohybové energie do stran, což zapříčiní větší efektivitu brždění… navíc se nepatrně zdelší brzdná dráha na stejnévzdálenosti tím, že je klikatá (nechápeš viď? já řikal, že je to moc odborný) A ten tvůj případ smyku… no nejsem si přesně jistý, ale velmi často se to dá zařadit do složky drift… zase něco, co ženský mozek Pavlínky z průmyslovky nepochopí.

  Myslím, že jsem popsal všechno, v případě nějasností mě kontaktuj Pavlínko z průmyslovky na neznalek159@seznam.cz

  Doufám, že nikdy řidičský průkaz nedostaneš a budu hádat, že jsi blondýna, tvá nejoblíbenější barva je růžová a máš Čivavu s růžovým oblečkem a tunou komplexů tak jako panička tunu botoxu.

 21. [color=green]jestli si TY absolventka prumyslové školy tak to mě teda po*** pámbuh :woohoo: :woohoo: :woohoo: a já si myslel do teď ž retardované děti májí extra zvláštní školy :huh: [/color]

 22. coze? pedaly v aute se ovladaji nohama? a sakra, ja je tri roky ovladam rukama a pak se muzu divit, ze nevidim na cestu,ze 😀 😀 😀 😀

 23. Si děláš pr-del ne? To musí být ****** … nechápu, že já řidičák \“zatím\“ neudělala, protože jestli ho udělali takové ***ky tak nechápu že ne já, ikdyž chápu, že komisař chce mít 100% jistotu, že mě pustí na silnice – auto je přece jen zbraň. A tvé popisování pedálů si strč do …. zleva – spojka, brzda, plyn nebo akcelerátor, aby ses neposr… tak co tu motáš pozice, že ůplne vlevo je akcelerátor … to tvoje užití \“ručky\“ je akorát tak na smyk, ta se používá k zajištění vozidla proti pohybu, rozjezdu do kopce ale ne k tokovým pitchovinám co tu píšeš. No dále už to komentovat nebudu … ty na cestu nepatříš a v životě patřit nebudeš. Nechtěla bych tě v životě potkat jako budoucí řidička.

 24. pedal akcelaratoru…
  benzin tvori se vzduchem.. plyn = tedy smes…
  plyn ( pedal akceleratoru ) na leve strane ???

  je to zajímavé doporucil bych te na nejaké vysetrení nejlepe dopravní psychotesty….

 25. Ještě bych ráda zmínila, že akcelerátor se ovládá nohou levou-to byla citace:D

  Ježiši vy jste z Velké británie slečno?protože ten váš akcelerátor je spojka,můžu se zetat jak daleko jste dojela na spojku?možná leda z kopečka…

 26. hehe tak ted uz chapu proc sou zensky za volantem tak strasny 😀 zena za volantem = nestesti pokud si precetla tenhle \“navod\“ :D:D to je asi jasny ze volant pouzivame na korigovani jizdy ne? 😀 tahle stranka me fakt dycky pobavi… zvlast slecna Julie 😀 Julie dejte sem zas nejakej \“inteligentni\“ prispevek, myslim ze se vsichni radi pobavime :D:D

 27. Hlavně třeba připomenout, že v zimě se nesmí používat zimní gumy, protože to je výmysl mužů jak vytáhnout z lidi peníze… a taky nepoužívat bezpečnostní pásy…

 28. :cheer: :cheer: :cheer: jest 💡 li je t 💡 o ****, je dost h 💡 ustej , a pokud to pisatelka myslí vážně, :X Svatý Kryštofe stůj při nás!!

 29. Bohužiaľ ste to trochu poplietla. Buď ste vynašli pedál ktorým brzdíte, rozbiehate sa, preraďujete rýchlosť a točíte volantom naraz, čiže sa vôbec nehýbete a sedíte vedľa vašeho dvojročného synčeka, ktorý má viac rozumu ako vy, a myslíte si že sa hýbete. Alebo skrátka ste vynašli systém ktorý za pomoci čidiel zachytáva nervové signály a za pomoci špeciálnych algoritmov dokážete vypočítať na čo práve človek myslí. Takže podľa mňa by ste mali dostať nobelovu cenu. Je mi jasné že to nikto nevynašiel pretože pripojiť čidlá na nohu určite nikomu nenapadlo. My muži máme mozog v hlave 😀

 30. jasny na vsechny pedaly pouzivame levou nohu 😀 a pravou nohou delame co sterac oken ze vnitr ne? to je odborny trot.lismus

 31. upřímě jsem se pobavil 😀 stále si myslím, že toto je nějaký ****** web a že si někdo jen dělá srandu
  ovládat plyn (chcete li akcelerátor 😀 😀 😀 *ROFL* ) levou nohou 😀 😀 milá autorko ani v anglických autech to tak není 😀 tam je opačná jen šajtr-páka 😀 prostě tuten článek…. beze slov 😀 jezdím autem od 11 let po letišti, kde mě to tata naučil ted je mi 15 řidičák sice nemám ale asi mám lepší zkušenosti a vědomosti jak to individium co psalo ten článek:-D

  jo ještě jsem pilot bezmotorového letadla tak kdyby tu někdo chtěl psát o lítání tak rád opřipomínkuju 😉

 32. [quote=Hrdá feministka][b][color=black]Jelikož jsem chytrá žena a vynáleztkyně vynalezla jsem jeden multifunkční pedál, který nahradí spojku, brzdu plyn i volant.
  Mezi spojkou, plynem, brzdou i volantem mužeme můj multifunkční pedál přepínat libovolně prostě jak chceme.[/color][/b][/quote]

  No tak to je zajímavé… Nemáš i nějakou výkresovou dokumentaci?

 33. No já nevím jak vy,ale já měl za to,že plyn je napravo,tudíž ovládán pravou nohou..

 34. Vrať maturitu … a odevzdej řidičák … bát se vyjet na silnici když vim že tu jezdí nekdo takovej ….

 35. ABSOLVENTKA PRŮMYSLOVÉ ŠKOLY???!! To snad není možné že něco takovýho má průmyslovku! To okamžitě běžte vrátit maturitní vysvědčení milá dámo!;) Z toho co tady píšete je vidno, že jste auto viděla možná tak v hračkárně za výlohou!Přesně kvůli takovým jako jste vy, je na silnicích tolik nehod!;)

 36. Pokud se budeme naprosto všichni řídit tímto návodem, jak řídit auto, tak se sníží nehodovost na našich silnicích na 0. Nemusíme se ani bát smyku, pokud použijeme na sněhu a ledu k brzdění i ruční brzdu. Podle tohoto návodu totiž auto nelze ani uvést do pohybu, tudíž odpadají veškeré starosti s jeho řízením a zastavením. Na tomto článku je jasně vidět, že autorka má IQ opravdu jen o málo nižší než zatlučený hřebík.

 37. Ahoj přítelkyně oběvila jsem portál na kterém se dá krásně vydělat na ukor mužu. Pouze si uděláte IQ test (peníze z něho jdou ženě která s tímto projektem přišla) a ukážete mužům že jsme chytřejší než oni tak pojdme do toho:))) tady máte odkaz : http://cz.iq-test.eu/#564241

 38. Nechápu, proč Vám vy mužští kreténi vadí, že ženy mají akcelerátor vlevo? Když jim to vyhovuje, tak je to v pořádku ne? Nám mužům zase vyhovuje akcelerátor vpravo. I když vlevo bude asi výhodněji položen, protože řidičky bourají méně často než řidiči (statisticky), a to že žen jezdí méně než mužů, na to defaultně opravdu nemá vliv. Chlapi, zamysleme se nad sebou prosím. Je na čase!

  S pozdravem \“Onanií k smrti\“ Gmisiycs

 39. :woohoo: personální tryskáš , ted tu o karkulce :woohoo: :woohoo:

 40. Těšila jsem se, že se dozvím nějaké rady jak jezdit v zimě lépe, ale místo toho jsem se dozvěděla, že vy nikdy nemůže dostat řidičák. Takové nesmysly co tu píšete, že akcelerátor se nachází vlevo a ovládá se levou nohou?!!! Možná tak, když ležíte na břiše a obšťastňujete nějakého muže sedícího za vámi. :whistle:
  Děláte akorát, ženám ostudu.

 41. Čauky, Bohuško, tak jsi tryskáčem zase zavítala k nám? Chyběla jsi mi :kiss: :confused:

 42. Ty a za volantem? Bych se vsadil, že ti nedali ani občanku.

 43. Aničko, Aničko……nepouštěj se do rozsáhlejších komentářů……….. 😆 😆

 44. [color=red]Zdravím Bohuško! Personální tryskáč? Tak to potom ano, to bych věřila. Ale muži za žehlícím prknem? To asi ne. Spíše bych viděla a hlavně Vám doporučila Helmuta-opraváře komínů.[/color] 😛

 45. Koštěti na kterém létáte strašit děti nemůžete říkat personální tryskáč.

 46. Môj obľúbený hnojokid došiel aj s novými [b]vtí[/b][b]pkami[/b]… lepšíš sa… možno o ďalších 100 rokov môžeš robiť komika 😀

 47. [quote=Bohuše Ondráčková]Velice sofistikované informace. Mně jsou bohužel platné jako mrtvému zimnník, neboť lítám svým personálním tryskáčem, ale to jen tak na okraj.

  Všem ženám přeji do letošní zimy málo hloupých mužů na silnici a hodně za žehlícím prknem.[/quote]

  vy na ty fotce vypadate taky jako pekne stara rajchejtle a dozivotni panna.
  sotisfikovane informace :woohoo:
  doufam ze ta p.i.ca co to psala nikdy nedostane ridicak, ta o autech slysela jen z vypraveni svy prababy

 48. Velice sofistikované informace. Mně jsou bohužel platné jako mrtvému zimnník, neboť lítám svým personálním tryskáčem, ale to jen tak na okraj.

  Všem ženám přeji do letošní zimy málo hloupých mužů na silnici a hodně za žehlícím prknem.

 49. [quote=Jitunka][quote=Hrdá feministka][b][color=black]Jelikož jsem chytrá žena a vynáleztkyně vynalezla jsem jeden multifunkční pedál, který nahradí spojku, brzdu plyn i volant.
  Mezi spojkou, plynem, brzdou i volantem mužeme můj multifunkční pedál přepínat libovolně prostě jak chceme.[/color][/b][/quote]
  [color=red]A protože já jsem zase žena-služka, budu raději používat auto s klasickým řízením. Já bych totiž určitě občas popletla, jak ten multifunkční pedál mám
  nastavit. Než tohle, raději bych jezdila na šlapací tříkolce. [/color][/quote]

  já také!! naprosto souhlasím!

 50. Ano – vrať se do školy. Ještě jednou si, prosím, zopakuj 1. stupeň pomocné školy. Věř mi, bude se ti to jednou hodit :woohoo:

 51. Vysvětlení je jednoduché 🙂 Dělají si srandu a ty jsi jim na to skočil 😀

 52. tohle je boj feministek proti muzum? tohle je vsechno co umite? jste tak ubohy. nikdo vas v zivote nebude brat vazne pokud budete zverejnovat clanky jako je tenhle, je uplne jasne, ze zena, ktera tento clanek psala, je uplne vymastena

  ke zbytku obsahu….
  nekdo by na vas mel podat ****************

 53. Přátelé, čemu se to divíte? Když řídí K*R*Á*V*A, tak má nohy křížem a pak je to v pohodě.

  Kuki

 54. Je to nejubožejší článek v dějinách lidstva! Milá slěčno, paní či ať už jste cokoliv, rád bych věděl zdali máte řidičské oprávnění získané standartní cestou, nebo jste se pro jeho složení vyspala s instruktorem.[quote=Mr.Déstract]Editovano, protoze to neni pravda. Pavlina Zapletalkova[/quote]

 55. a já idiot vždycky když sem chtěl sešlápnout plyn tak sem pravou nohou sešlápl ten pedál napravo 🙁 teď už vím jak hluboce sem se mýlil 😀 a příště až budu brzdit v zimě tak samozřejmě ruční brzdou 😀

 56. Tohle už je masakr 😀 to dokazuje jak lživé jsou ty informace, že feministka = pokrou*cený, sob*ecký, zlý a despotický haj*zl 😀 slečny, staré panny
  a další pi*zdy s nízkým sebevědomím a hnusným ksichtem, právě jste vyhrály cenu za debi*ly roku. :-D:-D 😆 😆 😆 😆 já vám tleskám ve
  stoje 😆 😆 😆

 57. A co je to Pravda? To je základní FILOZOFICKÁ a ne FEMINISTICKÁ otázka 😀 hlavně že vy píšete samé pravdy vy pi*zdy 😀 😀 😀 😀

 58. Jelikož si maxi **** a VYNÁLEZTKYNĚ :-D, to je jak jezdkyně ale to je jedno, tak nechápu co se tady snažíš svou de*mencí dokázat. Je to děs to vaše myšlení. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

 59. [quote=Hrdá feministka][b][color=black]Jelikož jsem chytrá žena a vynáleztkyně vynalezla jsem jeden multifunkční pedál, který nahradí spojku, brzdu plyn i volant.
  Mezi spojkou, plynem, brzdou i volantem mužeme můj multifunkční pedál přepínat libovolně prostě jak chceme.[/color][/b][/quote]
  [color=red]A protože já jsem zase žena-služka, budu raději používat auto s klasickým řízením. Já bych totiž určitě občas popletla, jak ten multifunkční pedál mám
  nastavit. Než tohle, raději bych jezdila na šlapací tříkolce. [/color]

 60. aha, takže…počkat, o tom ani přemýšlet nejde, jak by to šlo používat…

 61. Pavlínko, jsi vážně ubohá, a to Pravda je. Neboť nám sama dáváš důkazy v nepřeberném množství.

  Kromě toho takové pravidlo nemáte, neboť bys musela vymazat všechny články, které tu kdy vyšly. A jestli to smažeš jen potvrdíš pravdu mých slov a kromě toho není problém to napsat znovu 😛

 62. Ty vole to mi ho teda vyndej 😀 ta buď v životě neseděla v autě a nebo bylo moc velké štěstí že se nestala nějáká děsná šílená hromadná nehoda.

  Editovano pro poruseni pravidla 5. Pavlina Zapletalkova

 63. [b][color=black]Jelikož jsem chytrá žena a vynáleztkyně vynalezla jsem jeden multifunkční pedál, který nahradí spojku, brzdu plyn i volant.
  Mezi spojkou, plynem, brzdou i volantem mužeme můj multifunkční pedál přepínat libovolně prostě jak chceme.[/color][/b]

 64. ctu spravne kdyz vidim ze \“akcelerator\“ a brzdovy pedal se ovladaji LEVOU nohou???? mam pocit ze musim vysvetlit, ze \“akcelerator\“ se nachazi v pravo, proto se ovlada nohou pravou!!! brzda ktera ja veprostred se take ovlada pravou nohou! jediny co dela leva noha je seslapavani pedalu spojkoveho, draha Pavlinko! a kdyz sem si pak precet: absolventka prumyslove skoly, kde jak predpokladam se delani ridicaku bylo urcite v ucebnych osnovach, skocila mi do hlavy myslenka: jak je mozne aby ste to zvladla, kdyz nevite kde jaky pedal je? napada me par moznosti, ale ty nebudu zverejnovat, jolikoz vetsinu muzu napadne to same 😉 😀

 65. Dobry den!pani Pavlino! Uplne sem nejdriv souhlasila jak ste tady nakonec spravne napsala o tom ridicovi s ˇplynemˇ jak si mysli ze ma auto s plynem ale treba pritom ani nevi ze ma benzin a takovej vas pak vyboura!jenze jinak se mi tedle clanek vubec moc nelibi a jinak nesouhlasim protoze ste nahore napsali ze si budu cist nejaky tryky na zimu a dost me to zajimalo protoze dost v zime jezdim do prace ale akorat ste napsala jak se ma ridit auto co ale ja vim protoze ho ridim ze?jinak nic sem se vo ty situaci neprecetla jak to udelat aby se i v zime jezdilo lip ale kdo to neskusil tak ten nevi ale hlavne se mi vlastne nelibylo ze akorat napisete jak se ma ridit nekomu bez ridickyho prukazu a to snad vite ze nato je zakon a ten prukas musi skratka bejt? taky jeden mam a bez nej se vubec nesmi jezdit a ime zastavili policije!

 66. Osobně doufám, že nikdy nebudu mít co dočinění s řidičkou jezdící alespoň vzdáleně podle tohoto povedeného návodu…

  Anonym, student průmyslové školy.

 67. nejen u LPG, u nafty a benzínu se plynem taky pouští jen vzduch (plyn)… palivo se přidá až za škrtící klapkou, ať už stříkačkou pod ventil nebo přímo v motoru.. u karburátoru to může být jinak, ale i tak je benzín ve formě aerosolu, tedy směs plynu a kapaliny.. což se dá stále považovat za plyn, protože vzduchu je mnohem víc.

 68. Citace:
  Například u chodníku nebo při náhle katastrofě, kdy vidíte, že se na vás naklání vedle jedoucí nákladní automobil.

  Aneb každý ví, že kamiony a náklaďaci jezdí jen po dvou kolech :woohoo:

 69. Prosimtě a tobě dali řidičák, nebo ne? Jsem z toho poněkud zmatená!!! :unsure: :woohoo:

 70. divné, já mám plyn (akcelerátor) napravo, brzdu uprostřed a spojku nalevo…takhle jezdívám celou autoškolu…takže nevím, které lekce si zopakovat

 71. dovoluji si smazat výraz \“Straceno\“, jelikož ***** s tím nemá nic společného… (pokud to není překlep ztraceno nebo špatně napsaná stračena…)

 72. \“…pokud ovšem nepotkáte cestou jednoho z těch nezodpovědných řidičů s „plynem“ ve vozidle.\“

  Asi se budeš hodně divit ale i ty máš plyn ve vozidle. A ne jenom jeden, ale minimálně tři, včetně kyslíku. Nebo snad jezdíš ve vakuu s plynovou maskou? Máš v těch plynech větší bordel než v pedálech.

 73. jak takovahle sle**** muže mít průmku ?
  ona pojede na dálnici 160 uvidí kamion a veme ya ručku a pedál yárove , no pěkný hodinz to budou

 74. [quote=Anonymní]mila pavlina
  poprve ten pedal sa nikdy v celej historii automobilov neoznacoval ako akcelerator ale vzdy ako plynovy pedal
  podruhe rucna brzda je oznacovana ako parkovacia to znamena ze ak je vozidlo v pohybe tak sa pouzivat nema (ak niesi japonsky drifter) pretoze tato brzda ti hned zablokuje zadne kolesa zadok auta ta obehne a si v najblizsom stlpe alebo zvodidle
  po tretie neviem ake mas na tvojom aute usporiadanie pedalov ked sa ma plyn alebo "akcelerator" ovladat lavou nohou pretoze je k nej blizsie …v normalnom aute sa prava noha pouziva vyhradne na plynovy pedal (akcelerator)
  ak na snehu zabrzdis iba brzdou a stlacis pri tom spojku tak sa automaticky dostanes do smyku takze na snehu a lade sa ma brzdit hlavne motorom a brzdou v kombinacii
  a k tej spojke … stlacat spojku len pri rozjazde? to sa rozbiehas na dvojke? a stale mas zaradenu len dvojku? spojka sa pouziva pri preradovani prevodovych stupnov ak by si to nevedela a samozrejme pri CUVANI A PARKOVANI (to je ta vec co zeny a hlavne feministky nedokazu ..cest vynimkam)[/quote]
  ospravedlnujem sa za tu pravu nohu pravou sa ovlada brzda a plyn \“akcelerator\“ takze lava noha je vylucne len na spojku

 75. \“\“\“\“Úplně nalevo se nachází akcelerátor.\“\“\“\“
  Tato jedina veta me presvedcila o tom ze tohle je bud **** a nebo ze dotycna \“Pavlína, absolventka průmyslové školy\“ je ***a jak dlabany necky.

 76. určitě. normální člověk by takovou debilitu nenapsal.
  ale zapoměla napsat, kde je volant. holky by ho nemusely najít…

  přeju hodně štěstí do další stovky…

 77. To je zajímavý že máte všechny pedály na levé straně a všechny ovládáte levou nohou. Buď nevíte která je levá a pravá nebo máte nějaké postižení a auto máte speciálně upravené (pochybuji). akcelerátor (plyn) se nachází vpravo a ovládá se pravou nohou stejně jako brzdový pedál který najdete uprostřed mezi akcelerátorem (plynem) a spojkou a o dalším ani mluvit nebudu jinak bych se strašně nasral :woohoo: :woohoo: :woohoo:

 78. Jen bych doplnil takovou zajímavost ohledně té ruční brzdy, ne u všech aut je ruční brzda na zadní kola, třeba u Citroenu Xantia je ruční brzda na přední kola. Zjistili jsme to při výměně kol, kdy se při zatažené ruční brzdě na zvednuté straně protáčelo ne přední, ale zadní kolo. 😉

  Editovano pro poruseni pravidla 5. Pavlina Zapletalkova

 79. Nepsala to náhodou ta trubka, co se tu někdy v květnu v nějakém článku chlubila že najezdí 100 km měsíčně ?

 80. Chlubit se průmyslovou školou u takového kydu je pohoršující pro ostatní absolventy. To pak maj jako všichni vypadat jako idio.ti? Takže \“milá\“ Pavlíno, než ze svého sle***ího, neukojeného mozečku vyplodíte takovouto obdobnou s.r.a.č.k.u, tak se zkuste zamyslet.
  Jo a mimochodem, víc mužů než žen bourá v zimě proto, že většina žen se bojí vůbec na silnici v zimě vyjet

 81. váš článek mi strašně pomohl ujasnit si co a jak.. bez vás jsem byla totálně bezradná a vždy šlápla na ***ý pedál.. to o té bílé barvě jsem se dozvěděla už před lety od své úžasné kamarádky a tak spolu s výměnou pneumatik už automaticky nechávám auto přelakovat většinou na černou barvu ale letos to zkusím na tmavě modrou .. ještě jednou děkuju za.. TEN POŘÁDNEJ VÝTLEM CO JSEM KVŮLI VÁM CHYTLA !!!! :kiss: :kiss: :woohoo:

 82. Pokud máš aspoň dvě věci vedle sebe, jedna z nich musí být zákonitě nalevo a druhá napravo, koneč.níku.

 83. Takže akcelerátor se ovládá levou nohou: \“Ještě bych ráda zmínila, že akcelerátor se ovládá nohou levou\“, brzdový pedál taky levou: \“Hned vedle je umístěn brzdový pedál, který ovládáme levou nohou\“
  A spojka taky levou:\“Nalevo od brzdového pedálu se nachází pedál spojky, který používáme jen při rozjezdu a pokud chceme někoho předjet či zastavit. Ten se ovládá levou nohou stejně jako brzda.\“
  A pravou nohou děláte co? Stepujete? Taky to vypadá, že máte akcelerátor a spojku v jednom. Vy jste ale g.umy 😀 😀

 84. A navíc, benzín nehoří. To pouze jeho výpary a ty jsou také plynného skupenství.

 85. [quote]Dole u noh jsou tři pedály, které se ovládají nohama. Úplně nalevo se nachází akcelerátor…..[/quote]

  Epic

 86. [color=red]Tak vidím, že asi budu jezdit autem dál,jak jsem jezdila. Kdybych se zkoušela řídit něčím takovým, asi bych naše autí pochroumala a manžel by mi dost zle vyčinil. A taky jsem neviděla naklánějící se nákladní automobil. Co je to za úkaz?[/color]

 87. Celé řízení auta mám nalevo ale na pedály nemůžete koukat jako že jsou všechny nalevo. plyn je vpravo brzda uprostřed a spojka nalevo. Už to chápete?

 88. LOL! Tak takových ***ostí co tu vidím, to se jen tak nevidí 😀

  plyn je vždycky napravo! uprostřed brzda, vlevo spojka… Brzdí se vždy pravou, aby se při brždění mohla levou sešlápnout spojka a nezadusil se motor, levou se brzdí snad jen při rally, když je potřeba přenést váhu na předek a zároveň nenechat spadnout tlak turba (asi tomu nerozumíte, ale to je jedno).. I když si lidi myslí opak, plyn je napravo i u aut s pravostranným řazením, kulisa řazení je taky stejné jako u levostraného… A zatahovat ručku při brždění… i kdyby to zvýšilo brzdý účinek, brzdí to jen zadek – a to má za následek dost nepříjemný přetočení 😀
  jinak spojka se používá i při přeřazování… pokud řadíte bez ní, ten rachtavý zvuk opravdu neni normální 😀
  no a jestli \“všelijakým kroucením\“ volantu myslíte zatočení do protisměru při smyku, tak tomu se říká \“kontra\“ a je to první i poslední záchrana před vylítnutím zadkem na před 😀

  P.S. označení \“plyn\“ pro pedál akcelerátoru určitě není zcela chybné – ovládá se jím škrtící klapka, která určuje množství vzduchu (a ten je, jak víme, plynného skupenství) do motoru. Ano, motor kromě paliva potřebuje i vzduch! 😀

 89. A vy nemáte v autě všechny pedály nalevo? Nebo co se nám to tu snažíte povědět.

 90. Jsem slepá nebo je tam fakt napsáno že plyn (například v autoškole jsem jezdila opravdu v autě na plyn třeba, takže si dovolím říkat plyn) se ovládá levou nohou protože je jí blíž?? Takže dál už je jí snad leda noha spolujezdce!

 91. citace: \“Nalevo od brzdového pedálu se nachází pedál spojky, který používáme jen při rozjezdu a pokud chceme někoho předjet či zastavit. Ten se ovládá levou nohou stejně jako brzda.\“

  já nevím jak vy ale já levou nohu používám jen na spojku

  citace \“Úplně nalevo se nachází akcelerátor\“
  \“Hned vedle je umístěn brzdový pedál\“
  \“Nalevo od brzdového pedálu se nachází pedál spojky\“

  sakra a já mám plyn na pravo asi budu muset reklamovat auto 👿

 92. :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Nonono…..já jsem to vzal zpět…tak zařadíme zpátečku dámo…

 93. [quote]Úplně nalevo se nachází akcelerátor[/quote]

  [quote]Hned vedle je umístěn brzdový pedál[/quote]

  [quote]Nalevo od brzdového pedálu se nachází pedál spojky[/quote]

  Takže mamé pořadí pedálů od dveří : Akcelerátor a spojka v jednom a potom brdový pedál ?

  A pokud vím, tak u aut určená pro české silnice je akcelerátor umístěň vpravo, brzda uprostřed (tyto pedály se ovládají jednou nohou) a vlevo je spojka.

  Tudíž bych byl rád, kdyby to někdo mému hloupému mozku, který se samozřejmě mýlí, vysvětlil. Děkuji

 94. jako dělám řidičák a po přečtení sem nechápal, jak řadí ty pedály…

 95. Došlo k tiskové chybě. Nepřesnost byla opravena. Děkujeme za upozornění.

 96. [quote]Úplně nalevo se nachází akcelerátor.[/quote]

  [quote]Ještě bych ráda zmínila, že akcelerátor se ovládá nohou pravou, protože je jí blíže.[/quote]

  Hej, ženská, Ty při řízení ležíš na břiše?

Comments are closed.