Tři ledové ženy – byly čtyři

Milé dámy (a konečně i pánové),
opět za vámi přicházím s aktuálním výsledkem jednoho výzkumného projektu, financovaného až z Antarktidy. Jde o to, že podle spolehlivých záznamů z více či méně rozvinutých zemí za polárním kruhem byly pověstné tři ledové ženy vlastně čtyři – tak jako legendární Tři mušketýrky Saši Dumasové.
Přichází zima, a tak se toto téma nadmíru hodí. Vězte, že nerozlučné společnice Pankrácii, Servácii a Bonifácii měla jako nejmladší, ale nejodvážnější a nejuvědomělejší feministka doplňovat ještě slečna Pistácie, kterou dokonce Božině prohlásila hned v 16. století po narození našeho letopočtu za světici.
Životopis sv. Pistácie je opravdu inspirující: její askeze po všech stránkách, odříkání se výdobytků moderní techniky, a přitom obrovská moc působit na lidi (zvláště na ženy) slovem i činem.
Byla to ona, zakladatelka Sesterstva čtyř (kterému jakási zlá jazyčiska přezdívají Bratrstvo kočičí pracky), která poprvé objevila pro svět prelatinu a brněnský hantec. Byla to ona, která – ač ve stáří raněná duševní nemocí – do poslední chvíle přednášela na tehdejší Karlově univerzitě. A byla to také ona, která v klášteře Na Františku shromažďovala veškeré vědění o feminismu té doby.
Kéž je nám naše vzdálená sestra Pistácie vzorem – s jejím příkladem jsme zase o něco silnější.
Krásný den vám přeje
Evelínka Kejhalová

Milé dámy (a konečně i pánové),opět za vámi přicházím s aktuálním výsledkem jednoho výzkumného projektu, financovaného až z Antarktidy.

Jde o to, že podle spolehlivých záznamů z více či méně rozvinutých zemí za polárním kruhem byly pověstné tři ledové ženy vlastně čtyři – tak jako legendární Tři mušketýrky Saši Dumasové.  Přichází zima, a tak se toto téma nadmíru hodí. Vězte, že nerozlučné společnice Pankrácii, Servácii a Bonifácii měla jako nejmladší, ale nejodvážnější a nejuvědomělejší feministka doplňovat ještě slečna Pistácie, kterou dokonce Božině prohlásila hned v 16. století po narození našeho letopočtu za světici.  Životopis sv. Pistácie je opravdu inspirující: její askeze po všech stránkách, odříkání se výdobytků moderní techniky, a přitom obrovská moc působit na lidi (zvláště na ženy) slovem i činem.  Byla to ona, zakladatelka Sesterstva čtyř (kterému jakási zlá jazyčiska přezdívají Bratrstvo kočičí pracky), která poprvé objevila pro svět prelatinu a brněnský hantec. Byla to ona, která – ač ve stáří raněná duševní nemocí – do poslední chvíle přednášela na tehdejší Karlově univerzitě.

{loadposition article}

A byla to také ona, která v klášteře Na Františku shromažďovala veškeré vědění o feminismu té doby.  Kéž je nám naše vzdálená sestra Pistácie vzorem – s jejím příkladem jsme zase o něco silnější.
Krásný den vám přejeEvelínka Kejhalová

Sdílet článek

80 comments

 1. [color=red][color=black]A kdo s vami na tom projektu spolupracuje ??? Žeby Cimrman jelikož toto postavit dokáže pouze on[/color][/color]

 2. O svaté Pistácii jsem také mnoho četla a mohu konstatovat, že patří mezi největší feministické idoly. Muži se nám snaží nalhat, že je to blábol a místo Pistácie si vymysleli šovinistický vozor – Járu Cimrmana.

 3. [i]Kéž je nám naše vzdálená sestra Pistácie vzorem – s jejím příkladem jsme zase o něco silnější.[/i]

  No tak už je vás sedm no 😀

 4. [quote=Jitunka][color=red][size=medium]Co to je za bláboly?[/size][/color][/quote]
  ach Jitunko…. jen se podívám na tvoji fotku… bože jak ty jsi hnusná :X :cheer: jak to děláš?

 5. Obávám se,že je příliš pozdě… Tato stvoření již nakladla vajíčka,nezbavíme se jich. Ale dají se používat jako levná pracovní síla!

 6. ja neřekl že mu budu něco uřezavat ja budu pomalima řezama hyzdit jeho už tak zhyzdene tělo dokud u tihi nevypusti duši :whistle:

 7. Tomu už není co uřezat 😀 😀 😀 Jinak se samozřejmě přidávám taky. 👿

 8. slušne lidi nechame ale tebe zrovna ne :woohoo:

 9. jdu do toho a začnu s eragonkem užiju si jak bude kvičet až budu řezat :whistle:

 10. Přidávám se ráda, přinesu si svůj vlastní sekáček B)

 11. Jo to kolikrát jo, akorát hitler a nácci všeobecně ženu vnímali spíše jako inkubátor na plození arijců…to by se julce asi nelibilo 🙂

 12. to jo ale trochu jsem si všimnul že použiva podobne kometaře jako Hitler ve svích projevech :woohoo:

 13. Co je na tom tak strašně nechutného oproti tvojim příspěvkům a názorům?

 14. To nemá s Hitlerem společného nic, to je jeste daleko horsi 😀

 15. Ta je vážně ale sexy, už jsem si všiml že asi můžeš hentai 😛

 16. Je rozdíl mezi feminismem a diskriminací mužů. 😀
  A nechceš NÁM náhodou dát svoji adresu?

 17. Potomek Hitlera se vyjadřil. :woohoo: s těch tvojich članku je proti tobě libuše sadista začatečnik.

 18. Na Antarktidě máme pouze rozběhnutou misi „vyhubme pyjaté tučňáky“. Ostatní záležitosti jsou pro služky tajné.

 19. Milá Libuško, vím že máte skvělý nápad, ale pomyslete také na sluneční Božini. Myslíte, že by vám odpustila, kdyby jste jí vypla slunce? A kdyby jste to udělala, následkem by bylo uhynutí mnohých děťátek, které se mohly narodit slunečním početím. A také by mě zajímalo, k čemu by vám všechny ty pyje byly. To si je chcete zavádět na posvátná místa? To jsem si o vás opravdu nemyslela. Nebuďte tedy sadistická a pořiďte si pyj umělohmotný. Hodně štěstí přeje Zuzka.

 20. já,já se hlasim nuž mam chci jen adresu a zvladnu i vic dvě, tři klidně :whistle:

 21. Ty to máš v té hlavě krapek vymyté!! že ? Na měsíci se taky prodávají pozemky, kup a šťastnou cestu 😛 :silly: :silly: :woohoo:

 22. Evelíne ! 😀 Teď sem se začal opravdu bavit .. Děkuji Vám za to 😀 :woohoo: :woohoo:

 23. A kdo ti ty pozemky prodal babo 😀 👿
  Edit: vazne si myslis ze je slunce jako zarovka?? 😀

 24. Jů, tak to se o tom ůžasným stroji bude psat na internetu, ne? Správně by to tak mělo být, když se dělá nějakej větší projekt, kvůli vyjádření veřejnosti /veřejnost se může vyjádřit k projektu, který se zrovna řeší/

 25. Zakoupila jsem rozsáhlé pozemky v Antarktidě a teď na nich nechávám stavět stroj, který v pžípadě potřeby vypne Slunce. Brzy ho spustím a popár dnech budu mít jistě poštovní schránku přeplněnou odřezanými pyji, jak budou muži prosit, abych slunce znovu zažehla.

 26. Nebojte, nevylezou, to by nejdřív musely mít pohlavní styk.

 27. Dnes vyhlasuji den naboru do seskupeni lidi kteri chteji vyhubit feministky,kazdy kdo se prihlasi dostane nuz a adresu zdejsich feministek.

 28. [color=gray]Jaký článek jste například napsala?[/color]

 29. [color=gray]Jestli jste si nevšiml, feministky nejsou 4. Jsou nás tisíce.[/color]

 30. [color=gray]Velice nechutné, je vidět, že jste zaostalý myšlením.[/color]

 31. [color=gray]Tady si nikdo z nikoho nic nedělá. Jenom z Vás si muži dělají služky.[/color]

 32. [color=gray]Nechte nás, slušné lidi, na pokoji.[/color]

 33. Kecy v kleci 😛 To už se ani nedá číst, já psala lepší články 😀

 34. [color=gray]Mám podezření, že si z nás děláte srandu.[/color]

 35. Jo a ty vlastně nejsi uživatel Evelína ale Mirka Dušínová že jo? :woohoo: Ne tohle už je trochu okate tohle by nenapadlo ani retardovanou opici :woohoo: prej financovaného až z Antarktidy a nebo Tři mušketýrky Saši Dumasové to mam dost. :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

 36. Staví si tam své vlastní iglů a pořádají tam tajná setkání 😀

 37. Vy o těhlech kravinách vyprávíte stejně jako kdyby vyprávěl zapřísáhlý komunista o Leninovi

 38. nejvíc zabila, tou antarktidou…

  Myslíte, že tam je nějaký veletajemný spolek feministek? :woohoo:

 39. Připojte se i vy k náboženskému hnutí Salám. My, jenž uctíváme Salám jediný, máme daleko dokonalejší systém víry – jen si nás najděte na Facebooku. Také je nás již třicetkrát více než feministek, tedy šedesát. Náš prorok Nöhamed, jenž roku 1777 byl svědkem sestoupení Salámu na zem. Náš boj proti vegetu požírajícím vegetariánům a taky řízkounům a šunkánkům rovněž neutichne, dokud nebudou salámy utlučeni. Salám s vámi bratři a sestry

  Al Sallallallam, vrchní kněží Salámu

 40. Konečně jsem se po dlouhé době opravdu pobavila. Neuvěřitelně dobrý výplod choré mysli. Tenhle článek by se měl nominovat na cenu Nejlepší sci-fi psychiatrické léčebny v Bohnicích.

 41. Tak sestra Pistácie, jo? Tohle je dokonalý článek! 😀 Kevšemu Bratrstvo kočičičí pracky, nemělo tam být spíš Sesterstvo? A já se cfelou dobu divil, proč jsem měl z dějin a literatury pořád čtyřky 😀 Teď už vím, že to jen proto, že Mušketýři byly žemy, Dumas byl(a) taky žena… Kruci tohle se jen tak nevidí 😀

 42. To si snad už dělají prdel ne ??? :woohoo: :woohoo: :woohoo:

 43. Hm, pěknou p1čovinu ti tučňáci sponzorovali. To si mohli rovnou nechat přivézt zásilku pistácií a dali by pokoj.

 44. Sakra, taky jste dostali takovou nehoráznou chuť na oříšky? 😀

 45. To bude deprese, schizofrenie, méněcenost, halucinace… Asi následky drsnýho rozchodu, možná by stačila krabička antipsychotik denně když vidím ty následky

 46. Duševní nemoci ,tak bych nazval ten váš extremistycký feminismus 😀

 47. 😀 😀 Já bych to dal do rubriky bez komenáře, i femkám musí být jasné že si z nich autor/ka dělá slušnou pr*del.

 48. :woohoo: :woohoo: :woohoo: 😀 😀 😀 😀 :unsure: :unsure: :unsure: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Tak jo. To beru, Saša Dumasová, kam na tohle proboha chodíte? ALe musím uznat, že tady má někdo bohatou fantazii.

Comments are closed.