Tablet? Ideální řešení na cesty

Tablet

Pokud se bez svého zaměstnání neobejdete ani na cestách za dalšími povinnostmi či odpočinkem, bude pro vás ideálním pomocníkem právě kvalitní tablet, který vám poslouží i při práci s fotkami či vám umožní sledovat videa. 

Na následujících řádcích se společně podíváme na výhody tabletů, na pár osvědčených tipů, jak vybrat ten nejvhodnější tablet na cestování, i na možné pořízení repasovaných tabletů.

Proč tablet, a ne mobil či notebook?

Možná si kladete otázku, proč si vůbec pořizovat tablet, když jsou v dnešní době na trhu výkonné multifunkční mobilní telefony a notebooky. Odpověď je vcelku snadná. Tablety disponují větší úhlopříčkou displeje než mobily a také jsou mnohem lehčí i skladnější než váš pracovní laptop. Vynikají tak svou kompaktností. A nejen tou. 

Kvalitní tablety vám také vydrží o dost déle v provozu na baterii než přenosné počítače. Což při delší cestě autem či jiným dopravním prostředkem přijde vhod nejednomu z vás. Již zmíněnou velikost displeje jistě ocení ti, kteří na cestách rádi sledují videa či si se zájmem prohlíží fotografie. 

S rozlišením budou spokojeni i milovníci četby knih, neboť čtení bude díky větším písmenkům pohodlnější než z mobilního telefonu.

Dalším aspektem k zamyšlení je otázka týkající se přístupu do online světa v případě, že WiFi není momentálně dostupná. I v tomto ohledu se více vyplatí pořídit si vhodný tablet než například notebook se slotem na datovou SIM kartu, který je na trhu vcelku náročné sehnat, a především je poměrně drahý. 

Mnohem jednodušší a také v mnoha případech levnější variantou, je koupě tabletu se slotem na kartu SIM. Prostřednictvím datových služeb mobilního operátora budete moci být neustále online a v případě, že data vyčerpáte, nebude činit velký problém je obnovit, a mít tak možnost surfovat na internetu dál.

repasované tablety

Mezi největší výhody tabletu patří bezpochyby možnost pořídit jej společně s klávesnicí, která vám usnadní a urychlí práci. Až s prací skončíte můžete klávesnici od tabletu bez problému odpojit a dál používat pouze dotykovou obrazovku tabletu.

Jak vybrat tablet?

V první řadě doporučujeme pořídit si tablet, který bude po hardwarové stránce dostatečně výkonný a také vám nabídne displej s kvalitním rozlišením. Druhý tip se bude týkat otázky vhodné klávesnice k tabletu. 

Zde je důležité, abyste v případě, že obě zařízení pořizujete nezávisle na sobě, zakoupili klávesnici, která je kompatibilní s operačním systémem vašeho tabletu.

Jak ušetřit?

Ne vždy musí být zakoupení tabletu drahou záležitostí. Na trhu se dají bez problému sehnat i tzv. repasované tablety, které jsou vhodné jak pro práci, tak pro hraní her. Jejich cena je až o 70 % nižší, než je původní cena modelu. Nejčastěji se jedná o tablety pocházející z různých předváděcích akcí a leasingů se zárukou na jeden rok.

Sdílet článek