Stop bolavým kloubům jednou pro vždy!

Nepříjemné a dlouhodobé bolesti kloubů jsou nechtěným společníkem v jakémkoliv věku. Z velké části se dá bolavým kloubům předcházet a to vhodnou úpravou hmotnosti a jídelníčku. Je třeba si uvědomit, jakou váhu denně nosí vaše nohy a při nadváze či obezitě se nelze divit, že jsou kolena bolavá. Bolení kloubů se může projevit i nárazovou námahou, kterou lze ale snadno vyřešit vhodnými přípravky tlumící bolest.

Léky na klouby uleví

Chcete-li se i nadále věnovat sportování, ale vaše klouby vysílají signály přetížení, zvolte takové aktivity, které jsou ke kloubům šetrné. Mezi takové sporty patří například plavání, chůze či cyklistika. Naopak tělu neprospívají sporty, během nichž jsou klouby vystaveny otřesům, nárazům a pohybový aparát není rovnoměrně zatěžován. V pozdějším věku chraňte klouby před chladem. I přesto, že budete dělat všechno správně, může se nepříjemná bolest objevit.

Abyste ulevili bolavým kolenům, můžete si pořídit léky na klouby. U tabletek se ale mohou objevit i vedlejší účinky, například bolesti žaludku či závratě. Mnohým dělá dokonce pojídání léků problémy, a proto volí raději praktické masti a náplasti s okamžitou úlevou. Masti či gely účinnou látku koncentrují do místa bolesti a tím rychle a účinně ulevují namoženým zádům, bolavým kolenům a tlumí bolest svalstva. Oblíbené hydrofilní gely najdete například zde http://www.olfen.cz/bolest-kloubu.php.

Vyzkoušejte inovativní náplasti

Krátkodobé bolení vyléčíte praktickými náplastmi s účinnou látkou. Oproti gelu, který je vhodné aplikovat alespoň třikrát denně na postižené místo, náplast se lepí na bolavé tělo ráno a večer a má antirevmatické účinky. Chytré náplasti si pořiďte i do cestovní taštičky, abyste byli připraveni, kdyby vás opět začaly trápit bolesti. Také vás děsí nemoc jménem artróza? Pečujte o své klouby a svaly a občas si dopřejte prohřátí v sauně nebo kvalitní masáž od certifikovaného maséra.