Stárnutí pleti nezastavíte, ale můžete ho výrazně zpomalit!

bioderma

Čas je bohužel neúprosný a jednoho dne se podepíše i na ženách, které mu dlouho úspěšně unikaly. To je fakt, přes který nejede vlak. Noční můrou každé ženy jsou vrásky, povislé kontury obličeje, ztráta elasticity pleti a rozšířené póry. S postupujícím věkem se tyto nepříjemné projevy stárnutí objevují stále častěji a nezbývá, než se s nimi smířit. Na druhou stranu se však nabízí nejrůznější způsoby, jak si mladistvý vzhled uchovat co možná nejdéle. A skutečně teď nemáme na mysli plastické operace – stačí dodržovat pár jednoduchých pravidel a budete se cítit i vypadat mnohem lépe!

Pozor na dostatečnou hydrataci

Hydratovat, hydratovat a pro jistotu ještě jednou – HYDRATOVAT. Ale proč vlastně? Protože nedostatečná hydratace pleti patří k velmi častým beauty přešlapům. Měla by přitom probíhat zvenku i zevnitř, a to nejen dodržováním pitného režimu, ale také důkladnou péči o pleť pomocí vhodně zvolených přípravků. 

Nedostatek vody má na stav pokožky katastrofální dopad. Mimo to jde o jeden z důvodů předčasné tvorby vrásek. Hydrataci potřebují všechny druhy pleti bez ohledu na to, zda je přecitlivělá, suchá, nebo mastná.

K nejlépe hodnoceným přípravkům pro hydrataci pokožky patří produktová řada Hydrabio od Biodermy.

Hydrabio od Biodermy

Nepodceňujte důkladné odlíčení

Trávit čas pečlivým odstraňováním make-upu a nečistot, které se na pleti během dne zachytí, se přirozeně nechce téměř nikomu. Ale je to právě proces důkladného čištění pokožky od líčidel, prachu a kožního mazu, který je předpokladem dlouhotrvajícího mladistvého vzhledu. Jestliže na večerní péči zanevřete, brzy se vám na obličeji objeví hluboké vrásky a zbydou vám oči pro pláč.

Pozor na negativní účinky slunečního záření

Sluníčko nás nabíjí energii a stimuluje organismus k produkci vitamínu D.  Na druhou stranu může způsobit předčasné stárnutí kůže – stačí podcenit intenzitu slunečních paprsků a nechránit před nimi citlivou pokožku. Nebudete-li o svou pleť pečovat po celý rok (tedy nejen v létě!), ultrafialové záření se na jejím stavu nevratně podepíše. Odpovídající ochrana před slunečními paprsky je důležitá také z důvodu prevence před rakovinou kůže.

ochrana před slunečními paprsky

Peeling ano, ale nepřehánět to s ním

Absence peelingu vede k horší obnově a regeneraci kožních buněk. Druhým extrémem je přehnaná exfoliace. 

Peelingu se často zbytečně vyhýbají osoby s přecitlivělou pokožkou či akné. Odstraňování zbytků odumřelé kůže je naopak prospěšné i v případě zhoršení stavu pletí. Samozřejmě s mírou a nikoliv každý den.

Starejte se o krk a dekolt

Jestlipak víte, podle kterých partií vám budou ostatní hádat věk? Prozradit vás mohou krk a dekolt, protože obojí patří k často zanedbávaným oblastem. Věnujte proto dostatečnou péči i těmto částem těla – ideálně formou výživných a regeneračních masek. Výsledky se brzy dostaví a budou stát za to.

Sdílet článek