Softshell je výborným materiál pro outdoorové oblečení

Softshellová bunda dámská

Sportujete? Pak je pro vás určitě prioritní správné oblečení, v němž se nebudete potit ani mrznout. Důležité je zvolit vhodný materiál. V chladném jaře nebo na podzim zcela určitě oceníte výhody softshellu, z něhož se vyrábějí funkční oděvy pro sportovce. Ocení je ten, kdo chodí běhat, a také turista na svých toulkách přírodou.

Materiál do nepříznivého počasí

Výhodou softshellu je hlavně jeho paropropustnost, voděodolnost a poddajnost. Díky tomu se lze v softshellovém oblečení výborně pohybovat ve větru, vlhku i dešti, aniž by člověk promokl na kůži. Softshell bunda nabízí také impregnaci, takže snadno odpuzuje nečistoty a vodu. Vzhledem k tomu se lehce udržuje a nevyžaduje žádnou zvláštní péči. I proto se jedná o oblíbený materiál, z něhož se vyrábí outdoorové oblečení do každého počasí.

Softshellové bundy pro ženy i muže

Softshellová bunda dámská bývá v nabídce kamenných prodejen i internetových obchodů v různých barvách stejně jako softshellová bunda pánská. Zajímavé a prakticky řešené střihy, které umožňují pohyb ve venkovním prostředí, tyto výrobky předurčují k tomu, aby se s nimi jejich uživatelé dokonale sžili.

Důležité je vrstvení materiálu

Pro softshell je typické vrstvení. Spodní vrstva bývá komfortní a jejím hlavním úkolem je odvádět vlhkost od těla pryč. Druhá nebo třetí vrstva jsou ochranné a tvoří izolaci vůči nepřízni počasí. Kromě toho může být softshellová bunda vybavená membránou, která zlepšuje vlastnosti látky. Ta lépe odolává větru i vodě, je však méně prodyšná a hůře odvádí pot. Softshell bez membrány je prodyšnější.

Podle čeho vybrat softshellovou bundu?

U softshellu je nutné sledovat hlavně výšku vodního sloupce v mm a prodyšnost v g/m2. V některých levnějších typech softshellových oděvů se člověk snadno zpotí, ale zase ho chrání před lehkým deštěm, což je podstatné. Důležité je také vybírat softshell podle ročního období – jiný je pro jaro či podzim, jiný pro použití v zimě.

Sdílet článek