Slyšeli jste o intoleranci laktózy? Může postihnout i vaše dítě

příznaky intolerance laktózy

Malý dětský organismus je náchylný na celou řadu různých nemocí a problémů. Vy jako matka byste přirozeně měla být na pozoru a vědět, co vše může dítěti hrozit. Kromě klasických nemocí existuje i problém, kterým jsou časté bolesti bříška. Ten má problém obvykle v tom, že dítě trpí intolerancí laktózy. Co to znamená? Že ji jeho organismus nedokáže správně strávit a zpracovat. Poslední průzkumy ukazují, že tento problém může postihovat až 25 procent kojenců. A tak je dobré vědět, že se může objevit i u vašeho malého potomka. Dobrou zprávou je to, že většinou není trvalý a tak celkem brzy odezní a dětský organismus již začne fungovat tak, jak má.

Jak se intolerance laktózy projevuje?

Již jsme uvedli, že hlavním příznakem jsou určitě bolesti bříška. Ty ale nejsou příznakem jediným, jelikož se mnohou objevovat i mnohé další. Podíváme-li se na to, jaké to mohou být konkrétně, zcela určitě se sem řadí:

  • Křeče
  • Nadýmání
  • Průjmy

Pokud některý z podobných problémů u vašeho dítěte zpozorujete, je dobré vyrazit k lékaři. Je sice pravděpodobné, že může jít právě o tuto komplikaci, ale stoprocentní jistotu budete mít až ve chvíli, kdy se k tomu vyjádří lékař. Teprve poté budete vědět, zda to byly skutečně příznaky intolerance laktózy, nebo nikoliv. Pokud ano, určitě se není třeba obávat toho, že byste musela měnit stravu vašeho potomka.

Jak problém vyřešit?

Dá se říci, že je to celkem jednoduché. Pokud budeme konkrétnější, tak musíme uvést, že existuješ speciální enzym nazývaný laktáza. Ten stačí dítěti spolu se stravou dávat. Právě ten umožní, že tělo si dokáže s laktózou poradit a výše uvedené příznaky se již objevovat nebudou. Jedná se o celkem moderní biotechnický produkt, který je založen jak na pomoci při problémech, tak je spojený i se složením, které dětskému organismu neuškodí. Jak se bude dětský organismus vyvíjet, dojde k tomu, že si s laktózou již poradí sám.

Sdílet článek

One comment

  1. TAKOVÉ ŠÍŘENÍ BLUDŮ VÁM FAKT HRABE..-)))) , NIKDO VÁS NEPÍCHÁ TAK SI DĚLÁTE STRÁNKU O NESMYSLECH PROTI PŘÍRODĚ! VYSTRKUJETE RŮŽKY ALE TOTÁLNĚ VÁM MRDÁ V PALICI! A JÁ ZAKAZUJU ŠÍŘENÍ TADY TĚCH URÁŽEK PROTI MUŽŮM NIKDO VÁS NEOCHRÁNÍ ŽÁDNÁ CENZURA ANI BENGA VSÁ NEOCHRÁNÍ JEDNODUŠE SE FEMINISMUS ZRUŠÍ! @ VY BUDETE POSLOUCHAT MUŽE! JSTE PODŘADNÉ BEZ PRÁV! NĚJAKÉ ZHRZENÉ ČUBKY ZA KOMPEM CO SI LEŠTÍ EGO JSTE, ALE NENÍ Z VÁS STRACH, MY NEMŮŽEM ZA VAŠE URAŽENÉ EGA!-)) ŽÁDNÉ HNUTÍ VÁM NEPOMŮŽE MY CHLAPI JSME OD PŘÍRODY SILNĚJŠÍ!!!!!!!! VY BYSTE V PŘÍRODĚ ZAHYNULI BEZ NÁS TAK DRŽET HUBY A KROK ŠLAPKY.

Comments are closed.