Samoopalovací nástřik je zdravější než opalování v soláriu

samoopalovací nástřik

Opálená pokožka vypadá hezky a sexy. Získat ji někdy poměrně pracné. Buď se vystavíte slunečním paprskům, nebo navštívíte solárium. Obojí je ale spojeno s nezdravým UV zářením. Jak jinak je možné k opálení přijít?

Krásná jako ze žurnálu

Čekají vás slavnostní okamžiky v podobě večírku, svatby nebo taneční? Vaše pleť je bílá jako alabastr, což ve svátečních šatech nevypadá příliš dobře. Pak nastal ideální čas na samoopalovací nástřik. Nemusíte chodit nikam do solária, ani se hodiny vystavovat slunci a riskovat spálenou pokožku. Zdravé opalování vám provede nástřikem vyškolená kosmetička. Pokožka získá bronzový vzhled už během několika hodin.

V čem tkví výhoda samoopalovacího nástřiku?

Opálení na pokožce při použití samoopalovacího nástřiku vyvolává aktivní složka – DHA. Jedná se o dihydroxydaceton neboli glyceron, který neproniká do kůže, zato ji ale barví. Tato sloučenina se získává z cukrové třtiny nebo cukrové řepy. Je známá jako barvící přísada do potravin a kosmetických přípravků. Schopnost DHA barvit kůži zjistili němečtí vědci už ve 20. letech 20. století. Nástřik je vhodný také pro těhotné i kojící ženy, protože je bez zdravotních rizik. Využít ho může každý, kdo se chce vyhnout slunění na slunci nebo v soláriu, a přitom chce mít krásně zbarvenou pokožku.

Jak samoopalovací nástřik funguje?

Jeden samoopalovací nástřik se vyrovná asi osmi návštěvám solária. Lze si vybrat žádaný odstín opálení. Používaná emulze je rychleschnoucí a nelepí. Nástřik opálení pomáhá schovat jizvy, strie i pigmentové skvrny. Podle typu pokožky a péče o ni vydrží až deset dní, přičemž opálení se vytrácí postupně. Kdykoliv je možné aplikaci nástřiku opakovat. Do emulze bývá přidána také kyselina hyaluronová, která hydratuje pokožku celého těla. Po její aplikaci je nutné chvíli počkat, než je možné se obléct. A až osm hodin trvá, než je možné si dát první koupel či sprchu. 

Nástřik opálení vám provedou v kosmetickém salonu v Praze 4. Profesionální kosmetičky mohou absolvovat také kurz, a to prezenčně v Praze a Trenčíně.  Zajímavý je ovšem i online kurz samoopalovacího nástřiku.

Sdílet článek