Půjčit si 10 tisíc, splatit 14 tisíc? Jak najít nejvýhodnější půjčku a vyhnout se nepoctivým společnostem?

nejvýhodnější půjčka

Ne každý v současné době má našetřeno, aby si mohl například koupit, co by chtěl. Většina lidí to proto řeší půjčkami a mnohdy se jedná o nevýhodné půjčky. Při půjčce 10 000 Kč mohou totiž lidé přeplatit až přes 4 000 Kč. Poté se lidé mohou dostat do finančních potíží. Jaká je tedy nejvýhodnější půjčka na trhu? Veškeré informace o nejvýhodnějších půjčkách nabízí tento článek.

Společnost Člověk v tísni poskytuje lidem informace a žebříček o nejvýhodnějších půjčkách, aby je lidé nemuseli přeplatit. Velkým pomocníkem při popisu všech druhů půjček a srovnání jejich nabídek je internetová stránka NavigatorUveru.cz.

Mezi poskytovateli tzv. malých půjček jsou velké rozdíly. Někteří nabízí půjčku v hodnotě 10 000 Kč od cca 100 Kč, ale některé firmy mohou zákazníkům naúčtovat vysoké úroky v řádech stovek procent ročně. Tím pádem mohou navíc zaplatit až 4 500 Kč

Velké rozdíly v úrocích se pak také týkají i za půlroční nesplácení půjčky. Zákazníka tak může jeho nesplácení vyjít na 3 000 – 30 000 Kč jako sankce. 

Je možnost najít také nejvýhodnější nebankovní půjčku, protože malé půjčky už neposkytují pouze bankovní společnosti. Ovšem zde je pravidlo obrovských úroků v řádu stovek procent ročně. 

Nejvýhodnější půjčky

Je mnoho bankovních i nebankovních společností, které nabízejí malé půjčky. Ovšem najít tu nejvýhodnější půjčku je velmi složité. Nejjednodušší je použít pro nejvýhodnější půjčku kalkulačku a online srovnávač. Bylo vybráno 10 nejvýhodnějších půjček na trhu:

Poskytovatel Kolik zaplatí zákazník za půjčku 10 000 Kč
Kamali 330 Kč
AirBank 158 Kč
Home Credit 293 Kč
Česká spořitelna 208 Kč
COFIDIS 284 Kč
EquaBank 141 Kč
Komerční banka 161 Kč
Fio banka 206 Kč
ČSOB 177 Kč
mBank 193 Kč

U každého poskytovatele malých půjček je k dispozici pro nejvýhodnější půjčku kalkulačka online, u které si žadatel spočítá výši splátek a úroky. Ve většině se jedná o tzv. rychlé půjčky, které lze vyřídit i online z pohodlí domova.

Problém se splácením půjčky

Při vyhledávání nejvýhodnější půjčky na trhu je důležité mít na paměti také to, co se stane, když se dostane žadatel do problémů a nebude schopen půjčku splácet. I v tomto směru totiž existují velké rozdíly mezi nejvýhodnější půjčkou a tou méně nebo úplně nevýhodnou půjčkou. 

Uvedený graf poukazuje na to, kolik bude stát případná půlroční neschopnost splácet 10 000 Kč půjčku. 

NavigatorUveru.cz

Graf uvádí nejvýhodnější půjčky na trhu, ale také i nejvýhodnější nebankovní půjčky. Cena za 10 000 Kč půjčku se pohybuje od 2 835 Kč až do 30 708 Kč.

Důležité informace o nejvýhodnější půjčce

Velmi důležitým faktorem u nejvýhodnější půjčky je také to, zda poskytovatel informuje své klienty o případném odkladu splátek a zda na něj žadatel má vůbec nárok. Důležitá je také komunikace a vstřícnost s poskytovatelem v případě jakýchkoliv nejasností či případnému předčasnému splacení

Je tedy důležité mít na paměti nesahat ihned po první půjčce, ale najít nejvýhodnější půjčku na trhu, u které má žadatel jistotu, že nepřeplatí zbytečné peníze navíc nebo nezaplatí vysoké úroky při neschopnosti splácet.

Sdílet článek