Psí plemeno pro feministku

Zeptejte se muže, jak si představuje pejska pro ženu a můžete tipovat jaký název vysloví. Yorkshirský teriér, trpasličí pinč, pražský krysařík nebo čivava budou nejčastěji vyřčená plemena. Prostě psík do kabelky. To nám vadí. Představíme vám teď dvě plemena, která jsou vhodná pro emancipovanou svobodnou dámu i do rodiny s dětmi a rozhodně nepatří do kabelky.

Bígl – anglický pohodář s francouzskými kořeny

Psí plemena mají své charakteristické rysy. Bígl rozhodně není výjimkou a na vznik charakteristických vlastností měl dostatek času, vyšlechtění tohoto plemene je totiž datováno až do 14. století. Původně byl bígl lovecký honič, tedy smečkový pes, který lovcům naháněl divokou zvěř. Není tedy pravdou, že by byl bígl líný pes. Naopak je velmi často pro svůj vynikající čich využívám na letištích a zvládne i náročné pohybové aktivity jako je agility, dog dancing a procházky i v náročnějším terénu.

Má vřelou a milou povahu, ovšem dokáže být i pěkně svéhlavý. Proto je potřeba nepodcenit výchovu, protože chytrý bígl vás bude neustále testovat a zkoušet, co si necháte líbit a co nikoliv. Psa v takovém případě netrestáme, ale odměníme ho pokud se zachová správně. To na bígly funguje nejlépe.

Rozhodně se vám s bíglem nestane, že by vás nějaký muž nebo žena zařadili do kategorie „Barbie od Mattella“. Je to pes dobrosrdečný, chytrý, zvídavý a dokáže být i dostatečně tvrdohlavý a prosazovat si své. Přesně taková psí plemena by emancipovaná žena měla preferovat.

Do domácnosti s dětmi

Pokud preferujete psí plemena většího vzrůstu a ještě k tomu máte rodinu s dětmi, je ideální volbou labradorský retrívr. Určitě jste ho někdy zahlédli na fotografiích, kde po boku záchranářů vyhledává lidi v katastrofou postižených oblastech nebo jak klidně kráčí po boku osoby se slepeckou hůlkou a vede ji k nejbližšímu přechodu.

Labradorský retrívr je skvělý společník i pro děti. Je často chován pro účely canistoterapie, kde jsou nároky na klidnou psí povahu opravdu vysoké a výcvik trvá i několik let. Jediným negativním rysem tohoto plemene je sklon k obezitě. Prostě rád papá a pokud jej jeho pán dlouhodobě překrmuje, může to vést k vážným zdravotním následkům.

Takže dámy, až budete zvažovat, které psí plemeno zvolit, přemýšlejte i nad tím, jak vás bude nejvěrnější přítel člověka reprezentovat ve společnosti.

Pamlsky a psí krmivo doporučujeme pořídit na spřáteleném e-shopu MujMazlik.cz. Je to web, který nestraní žádnému pohlaví ani zvířecímu druhu. Najdete tam vše, co je potřeba.