Proč se rozhodnout pro permanentní make-up: 5 tipů, jak si lze díky němu zjednodušit život

permanentní make-up

Dokonale nalíčena 24 hodin denně 7 dní v týdnu? To je dnes již běžná možnost pro moderní ženu. Věřte ale, že toto kosmetické odvětví má i větší přesah. Proč se tedy rozhodnout pro permanentní make-up vám přiblíží následujících 5 bodů. Dozvíte se v nich důležité informace o jeho výdrži, úspoře času, výhodách při různých fyzických aktivitách, jak dokáže ulevit ženám s brýlemi a také jak díky němu zakrýt nebo se úplně zbavit nedokonalostí.

Proč se rozhodnout pro permanentní make:

1. 3 až 5 let bez nutnosti každodenního líčení

Ano, i tolik let je možné žít permanentně nalíčena. Dá se říci, že čím tmavší odstín zvolíte, tím déle vydrží. Je ale potřeba přihlédnout k věku ženy a také metabolickým vlastnostem těla. Překvapivě lze tedy tvrdit, že mladší žena bude muset na jeho obnovu docházet častěji, zatímco ženy starší se mohou ze svého dokonalého make-upu radovat déle. Záleží samozřejmě i na tom, jak rychlý metabolismus žena má. Právě v případě rychlejšího metabolismu je potřeba také častějšího docházení na obnovu/doplnění. Velmi důležitá je ale také správná péče o nový permanentní make-up.

permanentní make-up

2. Možnost déle si přispat

Která žena by se ráno nechtěla probudit a vypadat úžasně. A navíc nemuset vstávat o hodinu nebo alespoň půl hodiny dříve. Vždyť i delší a kvalitnější spánek prokazatelně přispívá krásnější pleti a zdravějšímu vzhledu. Tato výhoda určitě platí nejen pro pracující ženy, ale rozhodně i pro ty na mateřské dovolené. I při péči o děti si žena zaslouží vypadat perfektně. V mnoha případech je nalíčená žena sama se sebou spokojenější a tím pádem i klidnější. Určitě to ocení právě její nejbližší okolí. Ušetřit si takto čas lze ale nejen v ranních hodinách. Hodinka k dobru se prostě hodí vždycky.

3. Už žádné rozmazání make-upu při sportu, koupání, wellness

Plavání v bazénu, moři, saunování, běhání, posilovna, whirlpool? Toto jsou a vždy byli nepřátelé dokonalého nalíčení. Žena, která si dopřeje permanentní make-up už nemusí řešit strach z rozmazaných očí a může si užívat naplno těchto aktivit a vypadat při nich stále dokonale. Odpadá zde tedy časté kontrolování, zda není někde něco rozmazané či úplně smyté. Je spousta žen, které se právě kvůli těmto problémům rozhodly nelíčit se při takových aktivitách vůbec. No a potom je naprosto pochopitelné, že se bohužel často necítí úplně ve své kůži a zvolenou činnost si tak neužijí naplno.

4. Odpadá náročné líčení se zvětšovacím zrcátkem pro ženy s brýlemi

Pokud si žena, která bohužel bez brýlí nevidí ostře, chce namalovat např. oči, může pro ni být tato zdánlivě banální činnost velikým problémem. Většinou v takovém případě používá zvětšovací zrcátko, ale ani to často nezaručí správnou aplikaci make-upu. Co tedy s tím? Řešením může být právě permanentní make-up.

5. Dokáže odvést pozornost od drobných nedokonalostí či je úplně zakrýt

Pokud máte pocit, že právě na vašem obličeji se nacházejí nedokonalosti, určitě je toto ten správný nástroj k jejich částečnému či úplnému zakrytí. Například u rtů je možné z příliš úzkých udělat plné. Oči je možné opticky zvětšit vhodně udělanými linkami. Řídké nebo nesouměrné obočí pomůže zase zkrášlit microblading.

A ač se možná zdá, že jde pouze o optické úpravy v obličeji, tato metoda může pomoci i jinde. Například kamufláž jizev, úprava dvorců bradavek, ale i maskování lysin ve vlasech. To už jsou procedury, které pomáhají hlavně psychicky. A psychická pohoda je nepopiratelně velmi důležitá.

Dnes je toto kosmetické odvětví již technologicky na perfektní úrovni. Důležité je vybrat si především kvalitní salon, ve kterém pracují speciálně vyškolené kosmetičky. Opravdu se nevyplatí u této možnosti chtít ušetřit. Přece jen vás to bude zdobit několik let, a proto je dobré podstoupit tu nejkvalitnější možnou péči. Vybírejte proto pečlivě, to je možné jak podle recenzí na webech salonů, tak i podle již odvedené práce. Jistě při správném výběru bude právě ten váš permanentní make-up dokonalý a bez chyby.

Také se vám líbí představa, že už se nebudete muset každé ráno líčit? Nebo raději jdete ve zkrášlování obličeje klasickou cestou? Budeme moc rádi, když se s námi o svůj názor podělíte v komentářích.