Pleť v různých dekádách – víte, co potřebuje ve 20, 30 či 40?

kruhy pod očima

V každé životní etapě vyžaduje naše pleť něco jiného. Proto o ni musíme důkladně pečovat a dát jí přesně to, co potřebuje. Jinak budeme bojovat s nejrůznějšími nedokonalostmi, které nám budou ztrpčovat každodenní dny.

Ve dvaceti

Ve dvaceti sice naše pleť oplývá mladistvým jasem a zářivostí, nicméně už v tomto věku je dobré osvojit si každodenní základní návyky v péči o pokožku. Čím dříve se vám to povede, tím lépe a mladistvěji pak budete působit za dalších dvacet třicet let. Jediné, co vás nyní může potrápit je akné. Ačkoli po dovršení plnoletosti už nemívá takovou intenzitu a neobjevuje se v hojném množství, stále může představovat nemalý problém. V takovém případě nezbývá, než do boje povolat odborníky. Obrátit se na ně můžete také v případě, že vám z puberty vznikly po akné nevzhledné jizvy.

Ve třiceti

Po dovršení třiceti let začíná v pleti ubývat kolagen a elastin, takže se formují první vrásky. Pokožka vypadá unaveně, nezřídka se na ní objevují otoky a kruhy pod očima. Regenerace buněk totiž už není tak rychlá, navíc se zpomaluje tvorba těch nových. Chcete-li zachovat svěžest a pevnost pleti, dopřejte jí potřebnou hydrataci. Nedílnou součást vaší kosmetické výbavy by od teď měl tvořit krém proti vráskám. Chybět by neměl ani oční krém, který poskytne speciální výživu tenké a citlivé oblasti kolem očí, kde se stárnutí projevuje nejdříve a nejviditelněji.

Ve čtyřiceti

Ve čtyřiceti jsou už změny na pleti patrnější. Kromě vrásek vás potrápí také povolené kontury obličeje, přidávají se i ty v oblasti krku a dekoltu. Vsaďte proto na kvalitní kosmetiku se složkami, které jsou všeobecně známé jako omlazující. Jde třeba o retinol, kyselinu listovou, koenzym Q10. Kromě krémů zařaďte také séra, která obsahují vyšší koncentraci účinných látek. Absolvovat můžete celou řadu zákroků, které vám uberou pár let. Velké oblibě se těší například ošetření kyselinou hyaluronovou, která se může pochlubit svými omlazujícími účinky. Tak užívejte si krásnou pleť bez ohledu na věk!

Sdílet článek