Pleť jako zrcadlo vašeho těla – co se vám snaží ukázat?

oční okolí

Pleť funguje jako takové naše zrcadlo, které odráží vnitřní stav našeho organismu. Pokud vás tedy trápí nějaký kožní problém, vaše tělo se vám jeho prostřednictvím snaží ukázat, že se něco děje. Které signály k tomu používá a co znamenají?

Akné

Akné v dospělosti představuje velice nepříjemnou záležitost. Nemusí se však jednat „pouze“ o kosmetický problém, nevzhledné pupínky mohou rovněž poukazovat na vážnější zdravotní potíže. Hodně záleží na oblastech obličeje, kde se tvoří. Čelo je spojeno se zažíváním, tváře zase odkazují k onemocnění dásní nebo potížím s plícemi, okolí úst pak odráží stav trávicí soustavy a brada signalizuje hlavně hormonální nerovnováhu a stres. Zkuste proto změnit váš životní styl – zdravou stravou počínaje a meditacemi konče.

Kruhy pod očima

Kruhy a pytle pod očima nemusí poukazovat jen na probdělou noc. Často za nimi vedle únavy stojí i stres, kouření, konzumace velkého množství soli či dlouhodobé nadměrné namáhání očí při koukání do monitoru. Svou úlohu hraje i nedostatek tekutin, věk, genetika a v neposlední řadě také nemoc. Jednat se může například o chudokrevnost nebo o potíže s játry či se žaludkem. Také v tomto případě pomůže změnit jídelníček a zařadit více pohybu – ideálně na čerstvém vzduchu. Nezapomeňte věnovat také zvýšenou kosmetickou péči vašemu očnímu okolí za pomoci těch správných přípravků.

Zarudlá pleť

Červenání vlivem studu či rozpaků zažil někdy zřejmě každý z nás. Ačkoli to může působit roztomile, trápí-li vás zarudlá pleť neustále, pak byste měli zbystřit. Někdy za ní totiž stojí i takzvaná růžovka, což je chronické kožní onemocnění, které se podobá akné, ale na rozdíl od něj postihuje spíše lidí ve středním věku. Její příčiny dosud přesně neznáme, má se za to, že jsou na vině poruchy imunity či krevních cév v obličeji. Za červené tváře mohou i další faktory, mezi ty rizikové patří genetické dispozice, příliš horké jídlo a nápoje, alkohol či kofein. Tak buďte ke svému tělu dostatečně vnímaví a odhalte, co ho trápí!

Sdílet článek