Plastika prsou a 6 věcí, které se o ní vyplatí vědět

plastika prsou

Pokud nejste spokojeny se svým vzhledem a láká vás plastika prsou, je nutné, abyste se pořádně připravily na několik věcí. V následujícím článku naleznete důležité tipy a informace o tom, co zákrok obnáší a co vzít v potaz.

1) Potřebuji plastiku prsou?

Máte doma podprsenky, které vám vytváří krásný dekolt, ale jakmile je sundáte, necítíte se komfortně, protože z bujného poprsí je rázem pár povislých plácaček? Podle magazínu Blesk pro ženy je až 98 % žen nespokojeno se svým vzhledem. V případě, že nepatříte mezi šťastná dvě procenta, může být řešením modelace prsou, která jim dodá přirozeně pevný tvar.

Změna tvaru prsou je obvykle způsobena úbytkem váhy prsních žláz. Dochází pak k tomu, že vám prsa visí. Ubírají vám vaše prsa na sebevědomí? Čtěte dále!

2) Kdy je vhodné se zákrokem počkat?

Většina žen začne být s prsy nespokojená především po porodu. Kojení je pro kvalitu prsou náročné, ale zároveň je důležité si uvědomit, že plastika prsou může uškodit vašemu dítěti. Je proto vhodné počkat se zákrokem až 6 měsíců po ukončení kojení. Může se stát, že modelace prsou znemožní opětovné kojení, proto si musíte pořádně rozmyslet, zda plánujete další děti, případně zda byste je pak chtěla krmit jiným než mateřským mlékem.

3) Výběr lékaře na prvním místě

Modelaci prsou nabízí takřka každá chirurgická klinika. Máte proto možnost vybrat si vyhovujícího lékaře, který s vámi potřebu zákroku zkonzultuje a nabídne řešení. Na internetových stránkách klinik naleznete často i tzv. obrázky „před a po“, abyste viděli, co vám operace přinese. Zároveň s vámi chirurg probere i jednotlivé detaily – např. kvalita kůže, výběr implantátů, změna bradavek. Zvolíte si, co bude odpovídat vaším představám.

Konzultace je důležitá, věnujte jí proto dostatek času. Pokud vám lékař z jakéhokoli důvodu nesedne, můžete se bez obav obrátit jinam. Modelace prsou je již standardní operací, ale lidský přístup je samozřejmě důležitý. Vybírejte chirurga, který vám přinese to, co očekáváte.

Většina klinik nabízí modelaci prsou za cca. 50 000,- Kč. Cena obvykle zahrnuje i konzultace a předoperační vyšetření. Pokud byste měly zájem i o implantáty, počítejte s vyšší cenou.

4) Co vás čeká před zákrokem?

Především předoperační interní vyšetření a mammalogické vyšetření prsou. Zákrok by neměl být prováděn těsně po prodělání infekčního onemocnění. Je tedy nutné dbát na váš zdravotní stav, aby mohla být modelace prsou provedena.

5) Operace a potřebné informace

Operace obvykle trvá kolem 2 hodin, a to pod celkovou anestézií. 6 hodin před operací byste neměly jíst, pít ani kouřit.

Nízko uložené prsní dvorce se musí vysunout do přirozené polohy. Pokud se u vás projeví velká ztráta objemu prsní žlázy, může být přebytečná kůže pod prsním dvorcem využita na výplň. Kliniky si dávají za cíl především co nejšetrněji zasahovat do vašeho těla, aby modelace vypadala co nejpřirozeněji. Je možné se dohodnout i na výplni pomocí silikonových implantátů. Záleží na vašem výběru a na dohodě s lékařem.

6) Po zákroku vás čeká ještě práce

Jako většina operací se ani tato nevyhne jizvám. Záleží, jakým způsobem je zákrok prováděn. Někdy vám zůstanou pouze jizvy kolem dvorce, nejčastěji pak zůstane jizva přímo pod prsem, vedoucí od prsního dvorce dolů. Pod prsem se pak nachází také horizontální jizva, která není tolik vidět. Lékař vám vysvětlí techniku tlakových masáží, které vám mohou pomoci při zotavování. Případně se můžete dohodnout i na odstranění jizev.

Aby měl lékař jistotu, že modelace proběhla v pořádku, budete chodit na pravidelné kontroly. Po operaci vás také může čekat vyndávání stehů.

Věnujte dostatečný čas zotavování, aby byl výsledek co nejlepší. Počítejte se dvěma týdny, kdy se budete muset o prsa dostatečně starat a být v klidovém režimu. Tím vše ale úplně nekončí. Budete odkázány na elastické podprsenky bez kostic, a to zhruba ještě další čtyři týdny po operaci.

Shrnutí

Nyní již zhruba víte, co můžete očekávat od modelace prsou.

Pokud se necítíte spokojeně, patříte mezi 49,1 % žen, které by si nechaly prsa upravit. Pokud je to váš případ, projděte si ještě jednou základní body, které je důležité vědět:

  • Musíte si být jisté, zda je modelace prsou nutná.
  • Odpovězte si na otázku, jakým způsobem budete krmit své děti. Kojení nemusí být možné, pokud modelaci podstoupíte.
  • Vyberte si nejlepšího lékaře, se kterým budete spokojené.
  • Připravte se, že vás čeká i mammalogické vyšetření. Je nutné před zákrokem dávat pozor na svůj zdravotní stav.
  • Operace trvá přibližně 2 hodiny pod celkovou anestézií.
  • Připravte se na jizvy a šestitýdenní zotavování.

Máte za sebou modelaci prsou? Sdílejte s námi v komentářích, jakým způsobem probíhala. Nebo můžete doporučit vhodnou kliniku? Podělte se o ní s našimi čtenářkami.

Sdílet článek