Pánská trička – Univerzální volba

Pánská trička

Pánská trička jsou v dnešní době pravděpodobně tím nejčastějším prvkem každého šatníku. Samotné názory na trička se už ale liší. Zatímco polovina mužů preferuje široký výběr košil, kravat a sak, a nevzala by si obyčejné triko jinam než do postele či posilovny, druhá polovina nosí trička téměř na každou příležitost bez dlouhého přemýšlení. Nicméně, ačkoliv jsou trička opravdu univerzálním řešením většiny outfitů, neznamená to, že při jejich výběru by muži neměli věnovat pozornost některým jejich vlastnostem. Tyto faktory mohou ve finále úplně změnit vzhled, kterého jste se snažili pracně dosáhnout. Ale nebojte se, vybrat správné tričko není vůbec tak obtížné, jak se zdá.

Pánská trička – Na co se při výběru dívat

Ačkoliv pánská trička působí jako výmysl moderní doby, není tomu tak. Jejich použití se datuje už do dvacátého století, kdy se používala jako část spodního prádla. Každopádně nevypadala tak, jako dnes, protože tehdejší trička se dají přirovnat k dnešním overalům, které byly určeny k absorbování potu. Na rozdíl od tehdejší módy, dnes musí pro správný výsledek být více promyšlená. Inspiraci při sestavování outfitu můžete najít v tomto článku ze světa pánské módy. Čemu by muži měli při výběru správného trička věnovat pozornost?

Kolik vám je let?

Buďme upřímní, pokud na otázku na váš věk nemůžete odpovědět s koncovkou náct, nebo jste už absolvovali univerzitu, možná byste měli raději zvážit košile. Tedy alespoň pokud vám jde o vzhled odpovídající vašemu věku.

Na jakou příležitost s chystáte?

Trička jsou kusem oděvu, který se hodí téměř kamkoliv kromě prestižních večírků a pracovních pozic ve větších firmách a společnostech. Původně byla určena, jak už bylo zmíněno, pro absorbování potu, takže tvoří ideální volbu při výběru oblečení na stěhování se do nového bytu nebo sportovní aktivitu. A na pracovním večírku se nejspíš moc potit nebudete.

Jakou máte postavu?

Samozřejmě obecně všechno oblečení vypadá lépe na vypracovaných postavách, to ale neznamená, že obyčejné tričko nemůže slušet i pánům, které sport nechává chladné. Důležité je odhadnout velikost s ohledem na svou výšku a rozměry v oblasti ramen, pasu a boků. Pokud vlastníte hubenější či silnější postavu, vždy je dobré vybrat tričko s detaily, které odvedou pozornost výše k obličeji, například límeček nebo třeba výšivka. Pokud jsou vaším problémem spíše silnější nebo štíhlé ruce, můžete doplnit obyčejné triko bundou nebo sakem, které požadované nedostatky pečlivě skryje.

Důležité detaily

Při výběru všech typů triček je důležité hledět na více faktorů, ovlivňující výsledek vaší snahy vypadat dobře. Prioritou by pro vás mělo být jak vám tričko celkově sedí. Zní to jednoduše, ale i na tak snadném úkolu se dá leccos pokazit. Pokud se o aktuální pánské módě chcete dozvědět něco víc, můžete tak udělat zde.

– Celková délka by měla přesáhnout hranice vašeho pasu, pokud se tedy nepokoušíte o navléknutí se do crop topu. Nicméně tričko by nemělo být delší než pár centimetrů pod pas jinak byste ho mohli rovnou využít jako noční košili.

– Rukávy mají u běžných triček dosahovat maximálně poloviny vaší horní paže. Pokud by byly delší, nelichotily by proporcím vašeho těla, tedy v případě že nejste nadměrně vysocí. O něco kratší rukáv, a už na sebe můžete místo trička navléknout nátělník.

Při výběru je důležité všímat si tvaru samotného trička. Levnou klasikou jsou trička v univerzálním tvaru čtverců, ale daleko lépe působí, když látka lehce kopíruje tvar vašeho těla. V případě silnější postavy volte volnější trička – nikoliv ale kousky velikosti povlečení, to vašemu tělu přinese více škody než užitku. A zase naopak – při vypracované postavě můžete zvážit obtaženější triko, které by z vás ale zároveň nemělo udělat chodící nafukovací balonek.

Sdílet článek