Online podnikání vyrovnává nerovnost mezi platy

Internet konečně smazává platové rozdíly mužů a žen

Každá z nás se setkala se situací, kdy měli v zaměstnání vyšší příjem muži, i když zastávali pozici se stejnou náplní práce. Rozdíl ve výši průměrných platů je totiž 29%. Největší nepoměr mezi platy je pak mezi 35 až 44 rokem našeho života, kdy je rozdíl neuvěřitelných 42%. Naštěstí přišel internet, a ten se v rukách žen stal účinnou zbraní, která tento nešvar v některých oborech zcela vymýtila z povrchu zemského.

Ruku na srdce, někdy si za nižší mzdu mohou ženy samy. Zatímco muž má ego až na půdu a radši bude tři měsíce bez práce, než aby se prodal pod cenou, žena vsadí na jistotu a radši si řekne o méně peněz, aby měla větší šanci získat dlouhodobé zaměstnání. Největší roli však hraje mateřství a výchova dětí. Teprve až muži začnou brát za výchovu svých dětí zodpovědnost, situace se změní na všech frontách. Něžné pohlaví už má na výběr! Nemusíme poslušně stát za plotnou a krmit hladové dětské krky, můžeme k tomu klidně rozjet svou kariéru na internetu a získat mnohem více svobody.

Při provozování e-shopu se na pohlaví nekouká

Příkladem může být třeba založení vlastního e-shopu. Začít můžete s minimální investicí a rozjet své podnikání klidně z obýváku. Muži se pak budou divit, až zjistí, že víte, jak založit e-shop, a že jeho provozování zvládáte společně s výchovou dětí a řízením domácnosti.

Představivosti se meze nekladou a konečně se může naplno projevit ženská kreativita. A i když je pravda, že zatím více e-shopů provozují muži, není žádný problém tuto statistiku změnit. Můžete si totiž založit e-shop zdarma a postupně ho rozvíjet. Získáte tím další zkušenosti, které později zúročíte.

Další příležitosti v on-line marketingu

Internet nabízí více příležitostí než jen internetové obchody a vlastní podnikání. Máte tu sociální sítě a profily všech firem potřebují pravidelnou péči a údržbu. Můžete tedy pomoci se správou sociálních sítí někomu, kdo již pronájem e-shopu zrealizoval, a získat za tuto práci přiměřenou odměnu. Na e-shopy navazuje celá řada dalších služeb, ve kterých se můžete úspěšně realizovat. Pravdou však zůstává, že ten kdo drží kasu je král, a to je v tomto případě vždy ten, kdo založení internetového obchodu zrealizoval.

Internet je tu s námi jen chvilku

Důvodem, proč jsou příležitosti na internetu vyrovnané je ten, že internet je tu s námi jen chvilku a jako trh stále roste. U typického manažera v korporaci je důležité, aby měl roky praxe. U práce na internetu hraje hlavní roli chuť, kreativita a ochota se rychle učit nové věci. Výhoda pro ženy je také ta, že lze například e-shop levně založit, a pak se mu věnovat odkudkoliv. Můžete tak skloubit práci a rodinu a žít život podle vlastních pravidel.

Uvidíte, že si na nepoměr mezi platy mužů a žen za pár let ani nevzpomenete.