Odpočiňte si při lyžování v Rakousku

lyžování Rakousko

Sport je někdy tím nejlepším odreagováním od stresem nadupaných dnů. Patříte k milovníkům lyžování a letos byste rádi zajeli do zahraničí? Rakousko náleží k velmi vyhledávaným destinacím, kde si užijete skvělou zábavu na zasněžených horách.

Zalyžujte si v pěkných horách

Horské krajiny mají všude na světě zvláštní kouzlo. Dovedou se člověku dostat doslova pod kůži. Lyžování v Rakousku proslulo svou pověstí o odpočívání a sportování na vysoké úrovni. Zde si budete maximálně užívat upravených sjezdovek, běžeckých tratí a bezpečných lanovek. Můžete si nechat připravit dovolenou na míru podle vašich představ a pak si vlastním autem dojet na místo, kde vás budou očekávat. K dispozici budete mít i balíčky se zlevněnými skipasy v některých lyžařských centrech. Ubytování lze vybrat různé. Preferujete hotel, penzion nebo apartmány? Po dobu vaší dovolené se zabydlíte například uprostřed přírody, ale kousek od centra a od vleků. Běžecké stopy mohou začínat před vaším hotelem, kde si rovněž zapůjčíte i běžky. Nechybí ani bohatá strava, relaxační místnosti, sportovní a oddechové aktivity.

Zábava v ledovcových oblastech

Lyžování Rakousko v ledovcové oblasti Kaprun, to jsou celoroční zážitky. Čekají tady na vás široké svahy se sjezdovkami z přírodního sněhu, tři snowparky, cesty pro freeride. Na horní stanici Kitzsteinhornu přispějete do sbírky vašich zážitků výhledem z panoramatické terasy na několik okolních hor.

Lyžování na ledovci Pitztal zahrnuje čtyři oblasti, kde se využívá okolo devadesáti kilometrů sjezdových tratí. Nachází se tady sjezdovky s různou obtížností. Nebudou ochuzeni ani snowboardisté a děti. Největší ledovcová oblast Ötztal se doporučuje k využívání od podzimu do jara. Můžete se zkusit projet po deset kilometrů dlouhé trati, což je nejdelší sjezd. Rettenbach a Tiefenbach spojuje skoro dva kilometry dlouhý tunel.

Sdílet článek