Obrazy hor: Nechte se unášet strmými skalisky i nádhernou přírodou

obraz hory vrchol hory

Mít doma krásnou přírodu nemusí být nijak výrazně složité. Bohatě vám postačí, když si pořídíte nějaký zajímavý obraz, který vám to umožní. Typické jsou v tomto ohledu obrázky hory, okolní přírody a zkrátka krásných přírodních scenérií. Alternativ je vcelku hodně a určitě se nemusíte omezit pouze na pohledy nejvyššího pohoří světa. Pokud o pořízení takovéhoto obrazu znázorňujícího přírodu a speciálně horské masivy uvažujete, jste na správné adrese. My se totiž přesně na takové motivy zaměříme mnohem podrobněji. Inspirovat se tady budete moci velmi jednoduše. K dispozici je takovýchto scenérií spousta, o čemž vás ostatně přesvědčíme.

Obrovské horské štíty  

Hodně oblíbené jsou pohledy na úplné vrcholky hor. Ty jsou charakteristické pouze přítomností dvou různých látek, a to kamene a sněhu. Obnažené vrcholky skalisek nádherně ční ze sněhového obalu. Ryze zimní pohled nikdy neomrzí a vy se jím můžete kochat kdykoli dle potřeby, a to bez jakékoli námahy, již museli podstoupit horolezci, kteří se do těchto končin vydali nejen za fotografováním nádherných scenérií. Představivosti se meze nekladou a při pohledu na takovéto majestátně se tyčící vrcholy vás toho napadne bezesporu spousta. V kombinaci s krásnou blankytnou oblohou vypadají vrcholky hor náramně. Třeba i vám nakonec natolik učarují, že se rozhodnete třeba pro trek nebo pro samotnou expedici do některých takovýchto končin. 

Sněhem zaváté kopce

obraz hory a les obývací pokoj

https://myloview.cz/obrazy/podle-kategorie/krajiny/hory/

I když venku teploty stoupají vcelku vysoko a vy se třeba už sluníte někde na zahradě, můžete si doma dopřát nádherné pohledy na zimní krajinu. Obrazy podhůří některých velkých pohoří vám to umožní. Sledovat budete moci třeba smrkové lesy pokryté velkou čepicí sněhu. Právě ony jsou jakýmsi tradičním symbolem zimy jako takové. Když se ke všemu ještě přidají sněhové pláně, pocit nekonečnosti to ve vás ještě více nabudí. Moderní obrázky hory v zimě dokážou znázorňovat i takovéto pohledy. Nikde není psáno, že by se nutně muselo jednat pouze o kámen a sníh. 

Horské krajiny s vodní hladinou

obraz hory koupelna

https://myloview.cz/obrazy/

Pokud chcete mít poněkud pestřejší vyobrazení přírody, určitě se nebojte i zobrazení horské krajiny, jehož součástí bude vodní hladina. Horská plesa vypadají náramně a lesknoucí se vrcholy hor zračící se na hladině vody ještě umocňuje prožitek při sledování takovéhoto obrazu. Vodní hladina v odrazu slunce vypadá moc hezky a obraz dostává v podstatě další dimenzi. 

Skica horské krajiny

obraz hory ložnice

Rádi byste se podívali na vrcholy hor poněkud v odlišné perspektivě? Proč ne, vždyť to není nejmenší problém! Stačí pouze zvolit tu správnou techniku zachycení hor. Výbornou volbou může být kupříkladu skica hor vyvedená pouze v černobílé variaci. Proč také ne? Takto zobrazovaná horská krajina v sobě nese určitou míru zajímavosti. Vždyť vy sami si můžete na takovémto obrázku trénovat svou představivost. Doplnit si v duchu ony pestré barvy takovýchto scenérií nemusí být přece žádný velký problém. 

Cesta přes most

obraz hory Alpy obývací pokoj

Pohled na vysokohorské lesní stezky je v každém případě kouzelný. Zachytit se takovéto putování dá v několika poutavých podobách. Jednou z nich je bezesporu i cesta přes most. Vždyť právě ona je jakýmsi symbolem dalšího putování a zdolávání oblastí, kam třeba lidská noha ani nevkročila. Pokud je navíc za mostem ještě obraz hory, náročnost samotného výstupu se ještě zvyšuje. Most jako symbol putování po přírodních scenériích se určitě vyplatí. Mosty mají také specifický charakter. Vyrobené jsou většinou ze dřeva a dalších přírodních materiálů. Romantické jsou i pohledy na provazové mosty, jež se staví hlavně právě ve vysokohorských oblastech a v jinak nedostupných lokalitách.  

Vícedílný obraz z procházky přírodou

obraz hory triptych

Úplně autenticky vypadají obrazy hor, které zachycují člověka při jejich zdolávání. Ne, nemusíte mít doma nutně velký obraz, na němž je horolezec, který se pokouší zdolat nějakou vysokou horu. Mnohdy postačí jenom třeba snímek trekového výletu třeba někam do podhůří hor. I takovéto zobrazení člověka v pohybu vypadá moc hezky a dokáže nabudit k tomu, že se třeba vydáte někam do přírody také. Je fakticky úplně jedno, o jakou se jedná scenérii. Potěší jak pohyb v zasněžené krajině, tak i v zajetí zeleně.

Sdílet článek