Nestárnoucí krása: tipy na péči a líčení pro zralou pleť

Legendární Coco Chanel jednou řekla: ,,Po čtyřicítce už nikdo není mladý, ale člověk může být neodolatelný v každém věku“. S druhou částí jejího slavného výroku nám nezbývá než souhlasit i dnes! S přibývajícím věkem je důležité vnímat změny, kterými si vaše pleť prochází, a přizpůsobit jim i vaše beauty postupy. Nejde o to, abyste vrásky přeprali. Jde o to, abyste ukázali své přednosti a přitom zůstali přirození. Abychom vám pomohli cítit se krásně, dali jsme dohromady ty nejlepší tipy na líčení zralé pleti a péči o ni. 

Proč s líčením zacházet jinak?

Vrásky, jemné vějířkovité linky a povadlé kontury – to, že se pleť věkem mění je nepopiratelné. A právě proto by na změny měly reagovat i způsoby, jakými se líčíte. Make-up se lehce ve vráskách usadí, což je zvýrazní a vás udělá na pohled ještě starší. Místo toho, abyste se snažili své stárnutí zamaskovat, zkuste pomocí vhodné péče svou novou pleť přijmout a zvýraznit své přednosti!

Jak zlepšit beauty rutinu pro zralou pleť?

Pro začátek se zaměřte na výběr produktů s přírodními složkami a make-upu s benefity pro váš typ pleti. Tak zajistíte, že se jí dostane potřebné výživy, aby vypadala a cítila se co nejlépe. Na co cílit především? Chtějte produkty bohaté na antioxidanty, zejména pak vitamíny C a E! Vaše pokožka pak bude milovat i kyselinu hyaluronovou, výtažky z granátového jablka či hroznového vína. Jako opravdový životabudič skvěle fungují také v kosmetice káva a zelený čaj! Co dál? Zde jsou další tipy, díky kterým zralá pleť bude vypadat úžasně.

  • Hydratujte

Před nanesením jakékoliv dekorativní kosmetiky použijte na čistou pleť lehký hydratační krém a oční krém. Ty poskytnou skvělý podklad pro aplikaci make-upu a umožní vám snadnější roztírání dalších produktů pro flawless look. To, že tito pomocníci zároveň pleť posílí nemusíme zdůrazňovat.

  • Nevynechávejte podkladovou bázi

Nanést ji na pleť ještě před make-upem je nezbytné pro docílení sjednoceného tónu pleti. Tímto mu navíc propůjčíte větší výdrž! Hydratační podkladový krém pro stárnoucí pleť vám také dodá přirozený lesk a pomůže udržet vaši pleť vyživenou a zářivou.

  • Méně je více

Používání příliš velkého množství produktů může mít opačný účinek, než o jaký usilujeme. Necitlivé vrstvení může skončit tím, že nakonec budete vypadat starší, než ve skutečnosti jste. K dokonalosti vám budou stačit tyto 3 kroky:

  1. Zářivý podklad

Ten vytvoříte s pomocí zářivé podkladové báze, díky které pleť bude vypadat plnější a mladistvější. Zajistí přirozený viditelný lesk a hydrataci pleti; je podkladovou bází, rozjasňovačem a hydratační krém proti stárnutí v jednom. Co je také velmi důležité, zajistí, že se pigment make-upu časem nepropadne do jemných linek. 

  1. Dokonalé krytí nedostatků s benefity 

Možná jste si sami všimli, jak se s postupem času na vaší pleti objevují tmavší pigmentové skvrny nebo popraskané žilky. Nezapomeňte při tom, že agresivní sluneční paprsky by mohly celou situaci ještě zhoršit. Skvělou volbou proto bude krycí make-up s bonusem – takový, jenž obsahuje i SPF ochranu a zároveň se postará o hydrataci. 

  1. Zvýraznění rtů a tváří

Co dokáže se zralou pletí opravdové zázraky? Letmý dotyk barev! Naneste na ni lehkou krémovou tvářenky. Trochu ruměnce vám rychle dodá zdravější výraz. Nakonec přidejte barevný nádech také na rty. S přibývajícím věkem totiž máme tendenci ztrácet pigmentaci rtů.

Dodržování kosmetické rutiny zahrnující čištění, hydrataci a peeling je základní strategií pro dosažení zdravé pleti bez ohledu na věk. Stejně tak přírodní, etické a zdravé ingredience kosmetiky. Přizpůsobení vaší rutiny by mělo spočívat především v nalezení správných technik a beauty produktů, které vám pomohou vypadat a cítit se co nejlépe.

Co vám pomáhá cítit se lépe a krásnější?