Nejlepší střihy tílek všech dob

dámská tílka

Co je svět světem, vystřídalo se na něm mnoho módních trendů. I když se každá žena ráda parádí a nosí ráda šaty, určitě jsme vděčné, že nároky na dnešní trendy odívání jsou minimalistické. Není tomu tak dlouho, co ženy cvičily v dlouhých sukních. Zahalovaly většinu svého těla. I když třeba na první pohled není vidět úplně všechno, je dobré, když se v létě nebo při sportu můžete obléct pohodlně a vzdušně.

Známé heslo hlásá, že v jednoduchosti je krása. Tím stoprocentně nejjednodušším kouskem, a hlavně zcela nepostradatelným, ve vaší skříni jsou dámská tílka. Podíváme se společně na ty nejoblíbenější střihy všech dob.

Ze spodního prádla přes úbor na cvičení až k módnímu outfitu

Je tomu sotva sto let, co se pánská tílka nosila jen pod košilí a dámy nosily kombiné pod šaty. Čas postoupil, vliv západu udělal své a my se začali oblékat, aspoň co se sportovních aktivit týče, lehčeji. I když ženy stále volily dámská trička (krátký rukáv) namísto odvážnějších tílek, pánové se nestyděli odhalit své mužné paže v nátělnících.

Byla to právě osmdesátá léta, která donutila odložit ženy přebytečné svršky. Bodýčka, bohužel v kombinaci s šusťákovými komplety, se staly hitem tělocvičen. Až devadesátá léta otevřela konečně tílkám dveře dokořán. Z posiloven se přesunula pánská trička (krátký rukáv) na party. Muži i ženy začali využívat tento kousek oblečení čím dál častěji. Nejpopulárnější střih pro dámy byl elegantní s tenkými ramínky. Ty odvážnější odhalovaly svá záda v tílkách s kruhem kolem krku. Až o pár let později ženy začaly nosit na veřejnosti tílka s boxerskými či křížovými ramínky. Respektive si dovolily vypůjčit pánské střihy.

Dnes už by to bez nich nešlo

Tílka a trička se stala skokem základem našich šatníků. Svému místu a oblibě se těší především pro svoji snadnou kombinovatelnost. Záleží na vás, čím je doplníte. Tílko se sáčkem je formální společenské oblečení. Ve spojení s džínovými šortkami vznikne perfektní outfit na volný čas. Dnešní doba je skvělá, protože si můžete obléct to, co se vám líbí. Široký výběr střihů, barev a materiálů triček naleznete třeba na Xfer.cz.

Sdílet článek