Nechaly jste si udělat microblading obočí a s výsledkem nejste spokojené? Poradíme Vám, jak můžete tento nepříjemný problém vyřešit!

microblading obočí

Každá žena doufá, že právě jí se to nestane, ale bohužel není výjimkou, že se ženy nechají nalákat výhodnou nabídkou a poptají microblading obočí u samozvané specialistky, která nepoužívá kvalitní pigmenty, a tak se obočí začne po čase zbarvovat do nežádoucího červeného či modrého odstínu a zůstává otázkou, co teď s tím? V tomto článku jsme Vám dopodrobna popsali způsob odstranění nepovedeného permanentního make-upu a další situace, při kterých se přistupuje k odstranění i jeho předělání.

Když se microblading obočí nepovede

Pokud je permanentní make-up proveden správně, v průběhu let sám vymizí, protože se použitý pigment bude postupně a rovnoměrně vstřebávat. Nejde jednoznačně říct, jak dlouho tento proces trvá, protože vždy záleží na individuálních charakteristikách lidského těla – věku, typu pleti, životním stylu apod. Některé ženě může PM vydržet rok a jiné několik let.

Pokud je PM udělán špatně, začne se po nějaké době měnit na nežádoucí odstín modré či červené. Přečtěte si vše o zákroku microbladingu a pořádně si promyslete, jestli je pro Vás tato procedura vhodným řešením.

Další situace, kdy budete rády za možnost odstranění PM

Odstranění permanentního make-upu je aktuální i v případě, kdy jste si před pár lety nechaly udělat microblading obočí a nyní již neuvažujete nad jeho obnovením. V takovém případě Vám budou odstraněny zbytky pigmentu.

Díky možnosti vyjmutí pigmentů jakékoliv barvy si můžete nechat odstranit i staré tetování v místě, kde si nyní plánujete udělat PM.

PM byl proveden správně, ale po zahojení se jeho odstín ustálil na barvě, která nebyla původně vybrána a u klientky působí nelichotivě.

Výhody odstranění permanentního make-upu

Zákrok je:

  • Rychlý – v průměru trvá 60 minut
  • Sterilní a bezpečný – nulové riziko alergické reakce
  • Bezbolestný – jsou použita lokální anestetika
  • Neinvazivní – není nutné použít laser či jinou techniku
  • Univerzální – jde odstranit staré tetování i pigment jakékoliv barvy
  • Bez následného omezení – k úplnému zahojení dochází již po 6 týdnech

Jak odstranění permanentního make-upu probíhá?

Všemu předchází úvodní konzultace, při které budete seznámeny s průběhem odstranění. Na oblast vyžadující ošetření je naneseno antiseptikum a rovněž i anestetika ve formě krému. Přechází se k samotné aplikaci, při které je do horních vrstev kůže (kde se nachází pigment) aplikována speciální látka. Ta na sebe nežádoucí pigment, z důvodu podobného složení, naváže a v průběhu 6 týdnu jsou obě látky vyloučeny tělem zpět na povrch kůže.

Po skončení dostanete od specialisty doporučení k následné péči. Po dobu hojení, kdy se na povrchu kůže vytvoří stroupky, je nutné ošetřovat pokožku speciálním přípravkem.

Existuje i nějaká alternativa?

Ano, existuje. Můžete zkusit oslovit specialistu PM – tentokrát opravdového a požádat ho o předělání. Vaše obočí projde kompletní úpravou, v rámci které Vám bude dle potřeby vylepšen tvar i délka a zbavíte se nepovedeného PM. Společně vyberete vhodný odstín pigmentu. Odcházet budete s obočím, které bude Vašemu obličeji maximálně lichotit.

V tomto případě doporučujeme, abyste si specialistu PM vybraly opravdu pečlivě – přeci nechcete, aby se celý proces opakoval. Přečtěte si recenze, zajímejte se o výsledky prací (chtějte vidět fotky před a po PM) a kvalifikaci.

Naučte se zvládat jednoduché triky, po kterých budou Vaše oči opticky větší.

Nechaly byste si po takové zkušenosti PM zcela odstranit a vrátily se k líčení tužkou, nebo byste našly kvalifikovaného specialistu, od kterého byste si nechaly udělat nové obočí?

Sdílet článek