Nachystejte si vánoční dekorace včas

Vánoční čas se nezadržitelně blíží, o čem svědčí i počasí, které venku panuje. Ze stromů padá listí, teploty se stále častěji pohybují nad nulou. I když přes den občas zasvitne slunce, už nehřeje jako v létě, takže člověk musí ze skříně vytáhnout tlusté svetry a podzimní bundy. Na Vánoce je vhodné se začít chystat předem, abyste to všechno zvládli včas. Už máte vybrané vánoční dekorace a ozdoby?

Co bude letos moderní mít na vánočním stromku

Máte-li rádi každý rok mít vánoční stromek ozdobený v jiných barvách, tak určitě sledujete módní trendy. Ty pro letošek velí, že byste měli vánoční dekorace vybírat v pastelových odstínech – růžové, mentolové nebo modré. Krásně vypadá stromeček, jehož vánoční ozdoby se nesou tón v tónu. 

Růžová je jemná barva, jež do prostředí domova vnese cit a lásku. Má zklidňující účinek a působí zároveň decentním dojmem. Modrá barva symbolizuje čistotu, mír a klid, což jsou hlavní atributy Vánoc. Mentolová barva v sobě skrývá kousek tyrkysové, modré, zelené a šedé a působí velmi příjemně, zvláště v kombinaci s přírodním vánočním stromem.

Nezapomeňte na vánoční osvětlení

Kromě vánočního stromku dodá tu pravou slavnostní atmosféru vašemu domovu také vhodné vánoční osvětlení, ať už je vnitřní, nebo venkovní. Vsadit můžete na LED osvětlení, různé svítící koule, girlandy, rampouchy či světelné pyramidy. Dětem se určitě zavděčíte tím, kdy svůj rodinný dům osvětlíte LED venkovním dekorativním projektorem, jenž vytvoří na fasádě zajímavou hru barev a tvarů.

Svíčky na Vánoce jako nezbytná dekorace interiéru

Teplo domovu dodává oheň v krbu nebo krbových kamnech. Toto si lze dopřát většinou jen v rodinném domě, zatímco v panelákovém bytě vám podobnou službu udělají svíčky. Na Vánoce si jich pořiďte hned několik, abyste si doma vytvořili pohodu a klid. Oblíbené jsou zejména vonné svíčky nebo čajové.