Musíte být doma? Začněte cvičit

jízda na rotopedu

Máte nařízený homeoffice, nemůžete si jít sednout do restaurace s přáteli a nevíte, co s volným časem? Naplánujte si pravidelné cvičení, které vás bude bavit. Nejenže posílíte svou imunitu, ale získáte lepší fyzickou kondici a probudíte endorfiny, hormony štěstí.

Jak cvičit

Nejdříve se zamyslete nad tím, jakou máte fyzickou kondici. Pokud jste začátečník, rozhodně byste neměli dělat hned první den ty nejtěžší cviky, protože by vás mohla nemile překvapit svalová horečka. Začínejte pomalu a uváženě. Vyberte si například jízdu na rotopedu, kterou si dopřejte alespoň 30 minut denně. Postupně k tomuto cvičení přidávejte posilování s pomůckami, případně jen s vlastní váhou.

Kdy cvičit

Je na vás, kdy budete cvičit, zkuste však dodržet pravidelnost. Cvičte například každé ráno nebo každé odpoledne. Vaše tělo se tak na cvičení připraví a nebude to pro něj tak náročné a bolestivé. Pokud se však váha zastaví a vy budete mít pocit, že na vás cvičení nefunguje, zkuste naopak přidat zátěž nebo změnit aktivitu, případně i čas cvičení.

Těžké začátky

Nejtěžší na cvičení doma je začít. Mnohdy se nám zdá, že je doma pořád co dělat. Uklidit, navařit, případně vyřídit s dětmi školu nebo se věnovat své vlastní práci. Věřte, že pokud si nastavíte určitý cvičební rozvrh a cvičení si naplánujete, nebude pro vás tak těžké dopřát si například hodinu na běžeckém páse. Začněte dnes a užijte si ten skvělý pocit, že děláte něco pro sebe.

Hlavně vydržet

Najděte motivaci, která vám pomůže u cvičení vydržet. Nevzdávejte to, i když vás po prvním dnu budou bolet nohy, ruce a třeba i další svaly, o kterých jste doposud neměli ani ponětí. Nepřetěžujte se na začátku a začínejte postupně, přidávejte zátěž, dobu cvičení, a také náročnější cviky. Na začátku možná na eliptickém trenažéru odcvičíte stěží 5 minut, ale po týdnu už to bude 10 minut a postupně se dostanete až k vysněným 30 až 40 minutám.

Odměna v podobě zdraví

Odměnou za vaši dřinu vám bude zlepšení zdraví, fyzické kondice a také efektivního využití času, když musíte být doma. Velkou výhodou je také lepší držení těla, zvýšení sebevědomí a získání štíhlejší postavy. Když už cvičení vydržíte, posílíte také imunitu a budete odolnější proti nemocem.

Sdílet článek