Moderní sako jako symbol 21. století

Představte si, že ještě před šedesáti lety jsme nemohly pořádně nosit kalhoty. A vzít si bikiny? To by asi starší dámy pokřikovaly něco o lehkých děvách. Paradoxně nám ženám pomohl k větší rovnoprávnosti nástup komunistického režimu a masivní industrializace. Ženy bagristky ani ženy dělnice již jednoduše nemohly nosit jen dlouhé šaty. Přišel čas ženu převléknout a začít vnímat tuto změnu ve všech společenských vrstvách. A po dalších několika dekádách jsme se dostaly až k dámským sakům a svobodě v oblékání v takové míře, jaká je výsadou jen západního světa.

Ptáte se proč by mělo být společenské sako symbolem 21. století? Protože to neznamená jen to, že ženy již mohou nosit cokoliv. Ukazuje to na proměnu v celé společnosti. Dávno již neplatí, že muž, který oblékne stylové sako, je upjatý kravaťák. Může to být gentleman, který ho prostě rád nosí. A u dámy, tam to znamená mnohem víc. Znamená to, že se ženy od plotny a od výchovy dětí, přestože stav není ještě zdaleka ideální, pomalu dostávají do pozic manažerských, kde mají často lepší výsledky než jejich mužské protějšky.

Každá emancipovaná žena by čas od času měla obléci společenský kostým, aby mužům nenápadně naznačila, že je nutno s námi počítat na všech frontách.

Pánské sako na dámě? Žádné faux pas

Možná vás napadne, že když vás muž uvidí v červeném dámském kostýmku, představí si vás pouze jako sekretářku, která mu splní v kanceláři všechna jeho přání. A u řady mužů tomu tak asi skutečně je. Proto si, pokud chcete mít čas od času větší autoritu, můžete obléknout i pánské sako moderního střihu. Podtrhne vaši přirozenou autoritu a pro muže nebudete jen kancelářským sexuálním symbolem.

Prospěje to i mužům

A když už budete u toho výběru, myslete na to, že společenský oděv prospěje i vašim mužským společníkům. Dnes existuje mnoho atraktivních kolekcí, které vyhoví i těm nejzarytějším odpůrcům společenského odívání. Chcete-li mít doma gentlemana, je dobré ho navést i v tom, jak se správně obléci. Nemůžete čekat na to, až se váš Pepa v roztrhaných džínách a vytahaném triku promění v šarmantního muže. Darujte mu moderně střižené sako a uvidíte, že se v něm bude chovat trochu jinak. Přeci jen platí, že „šaty dělají člověka“ a čím častěji ho bude nosit, tím lépe.

Dárek na letošní Vánoce tím může být vyřešen. Možná vás potěší, že ceny společenských oděvů díky větší poptávce zamířily směrem dolů a stylové sako pro sebe i svého muže pořídíte už od 1 690 korun. Podívejte se sama.