Mladší o pár let? S operací víček žádný problém!

chirurgické ošetření povislých víček

Operace očních víček, tzv. blefaroplastika, patří k nejčastějším a nejoblíbenějším zákrokům. Podstupuje ji stále více lidí ve středním věku, a to nejen žen, ale i mužů. Jedná se o relativně drobnou operaci, která přitom výrazným způsobem dovede rozjasnit tvář, omladit až o deset let a zároveň zlepšit kvalitu celého vašeho života.

Krásnější vzhled

Oči se významnou měrou podílí na celkovém vzhledu. To na nich se projevují první nepřehlédnutelné projevy stárnutí. S přibývajícím věkem se kůže ztenčuje, ztrácí pružnost, přibývá jí vrásek a hlavně povoluje. Víčka ochabují a dochází k vytváření nehezkých kožních převisů, které vám na vzhledu rozhodně nepřidají. Ba naopak, dělají vaši tvář smutnější a unavenější, i přesto, že se vy sami cítíte svěží a plní energie. Plastika očních víček představuje efektivní řešení, jak s problémem zatočit. Ubere vám roky, vrátí vám mládí a dodá vašim očím ztracenou jiskru.

Zdravotní benefity

Operace očních víček však představuje víc než jenom estetický zákrok, často se totiž provádí také ze zdravotních důvodů. Převislá kůže mnohdy brání ve správném vidění, oči nevydrží delší soustředění, jsou unavené, slzí, pálí, řežou, červenají, dostavit se může také nepříjemná bolest hlavy. Povadlá oční víčka omezují zorné pole zraku, operace tak zlepší prostorové vidění a výrazně přispěje k očnímu komfortu.

Bez strachu a bez bolesti

Jakmile se rozhodnete operaci podstoupit, nepodceňujte výběr kliniky ani samotného lékaře. Ačkoli se může zdát chirurgické ošetření povislých víček jako zákrok poměrně jednoduchý, pořád jde o zásah do našeho těla. Vzácně se mohu vyskytnout i nenadálé komplikace, proto nic nepodceňte. Pečlivě si pročtěte reference na internetu nebo se poptejte známých, jestli nemají nějakou osobní zkušenost. Specialistovi musíte zcela důvěřovat a dodržovat všechna jeho doporučení. Nestyďte se ho na cokoli zeptat, při konzultaci by vám měl podrobně vysvětlit veškeré kroky a popsat samotnou plastickou operaci. Neopomene ani zdůraznit význam pooperační péče, která je pro dokonalý výsledek nezbytná. Samotného zákroku se není třeba nijak obávat. Provádí se v lokální anestezii, za 60 minut je po všem a vy můžete odejít domů. Jakmile zmizí modřiny a otoky, což bývá zhruba do týdne, už si jen užíváte nového sebevědomí, krásnějšího vzhledu a pocitu pohody.

Sdílet článek