Mixér, se kterým si připravíte nejen dokonalé smoothie

Kuchyňský mixér

Předtím, než se rozhodnete pro konkrétní mixér, musíte mít jasno, na co konkrétně budete mixér používat. Dnes je na trhu mnoho modelů, které vám nabízejí různé funkce. Pokud hledáte například mixér na ovoce, nemusíte sahat po takovém, který má špičkový výkon. Na jaké parametry byste se tedy při výběru měli soustředit?

Druhy mixérů na trhu

Stolní mixér má několik funkcí, je univerzální a rychlý.

Tyčový mixér se používá na ponorné mixování, jednoduše se čistí.

Ruční mixér je vhodný ke šlehání a přípravě krémů.

Nutriční mixér má vyšší výkon, připravují se v něm koktejly, dokáže rozmixovat i semínka.

Smoothie mixér se jednoduše a rychle používá zejména k přípravě ovocných a zeleninových nápojů.

Příkon mixéru a počet otáček

Tyčový mixér začíná na 150 W, přičemž, pokud chcete mixovat polévky nebo omáčky, sáhněte po výkonnějším kousku s 300 W. Stolní mixér by měl mít více než 300 W. Pokud se chystáte mixér využívat i na tvrdé ingredience, volte příkon minimálně 1000 W. Smoothie mixér může mít příkon 350 W, při nutričním je ideální příkon 900 W a při ručním vám postačí příkon i 250 W.

Regulace otáček je jednou z nadstandardních funkcí, kterými mixéry oplývají. Pokud se rozhodnete pro stolní mixér, při běžném mixování vám postačí 11 tisíc otáček za minutu, při mixování ořechů budete potřebovat 20 tisíc otáček za minutu.

Multifunkční mixér RM-2000

Kuchyňský mixér, který se pyšní nejen výkonným příkonem, který dosahuje až 2000 W, ale také otáčkami. Zvládne totiž až 32 000 otáček za minutu. Je vhodný na měkké i tvrdé potraviny jako například ořechy či kostky ledu. Mixér oplývá nerezovým 6- čepelovým nožem a dvoulitrovou nádobou. Mixér je vhodný i pro přípravu smoothie, zmrzlin, polévek, ovocných dezertů a koktejlů. Díky odnímatelným gumovým nožičkám, na kterých stojí, je také velice stabilní, což jen zvyšuje bezpečnost a pohodlné používání.

Sdílet článek