Máma puťka u plotny, otec chlebodárce

dětská kuchyň

Tak tomu bylo ještě v nepříliš vzdálené minulosti. Otec živitel rodiny, matka služka u plotny a uklízečka v hospodářství. Kuchyňka je tvoje království, říkávalo se. Ve skutečnosti to bylo často vězení a pro mnoho žen je tomu tak dodnes. Pro naše děti tomu může být jinak. Stačí je odmalička vést k samostatnosti a hrou jim ukázat, že běžné rutinní činnosti jsou zábava a může je dělat každý.

Vařit by se měli učit i chlapci

Především je potřeba, aby i malí chlapci mohli nahlédnout do kuchyňky a zjistili, že hrát si na vaření není stejné, jako hrát si s panenkami. Často je k tomu ovšem otcové přímo navádějí, a to je špatně. V dospělosti pak takto vedený chlapec nemusí být schopen přijmout fakt, že i on by po sobě mohl umýt ten hrníček a co je ještě horší, může z něho být pěkný “mamánek”. A jestli ženy opravdu někoho nechtějí za manžela, tak je to muž, který potřebuje maminku.

Dopřejte proto i chlapcům možnost zjistit, že vaření je prima a kuchyňka není místem, kam je vstup pro kluky zapovězen.

Pravá kuchyň není na hraní to pravé

Pokličky bouchají, voda vře, nože se míhají…. Tohle určitě není to pravé místo na hraní pro malé dítě. Můžete ho v zápalu práce povalit, praštit loktem nebo hůře, dítě se může ošklivě opařit. A asi si umíte živě představit, že třeba v Americe by vás za takovou neopatrnost mohli klidně poslat do vězení. Možná i z tohoto důvodu začal americký výrobce Step2 sériově vyrábět kuchyňky pro děti.

Step2 je firma, která se zaměřuje čistě na výrobu hraček pro děti. V jejich sortimentu najdete hračky pro novorozence, batolata i odrostlé děti. Můžete se tak spolehnout na kvalitu výrobků a jejich bezpečnost.

Do Česka je přes velkou louži dováží prodejce StepTwo, díky čemuž nemusíte řešit složitou dopravu z Ameriky. Místo toho se na jejich e-shopu můžete přesvědčit, že dětská kuchyňka může být skvělý dárek jak pro dívky, tak pro chlapce.

Výchova dětí hrou je totiž skvělá investice.

Sdílet článek

One comment

  1. Suhlasim, a zeny by sme mohli naucit, vymenit kolesá na aute atď. Tiež to nie je zlozite

Comments are closed.