Lyžování ve Francii nabízí aktivní zábavu i příjemnou relaxaci

lyžování ve francii

Léto už definitivně dalo vale. Venkovní teploty nenechají nikoho na pochybách, že podzim je tady. V tento čas však už možná někdo vyhlíží první sněhové vločky, které jsou příslibem zimních radovánek. Konečně zase bude možné ze sklepa vytáhnout sjezdové lyže a zkontrolovat jejich funkčnost. A před vámi je příjemné plánování zimní dovolené. Kam to letos bude? Že by tentokrát vyhrála Francie a její lyžařská střediska?

Lyžování s francouzským šarmem

Francouzské svahy slibují milovníkům zimních sportů dlouhé sjezdovky ve všech obtížnostních kategoriích. Lyžování ve Francii znamená hlavně si ho pořádně užít. Kdo má v oblibě černé sjezdovky, určitě se jich do sytosti nabaží. Tignes je rájem zimních radovánek. Ledovec Grande Motte i nadmořská výška pohybující se od 1550 do 2100 metrů jsou příslibem lyžování po celý rok. Tignes tvoří pět lyžařských středisek s tunelovou lanovkou Funiculaire, jež lyžaře vyveze do výšky 3030 metrů. Na ni navazuje kabinová lanovka až na samotný ledovec. Na své si přijdou i snowboardisté a ti, co se po lyžování chtějí věnovat relaxaci v teplém soláriu nebo při tanci na diskotéce.

Chamonix a jízda ve volném terénu

Světovou metropolí alpinismu je rozhodně městečko Chamonix, jehož malebné prostředí přímo láká k návštěvě. Kdo má rád jízdu ve volném terénu, ten by se měl vypravit právě sem.  Najde zde Vallée Blanche a jeho panenskou přírodu, kterou si bude moci vychutnat na 20 km dlouhé dráze. Výhodou je, že pro lyžaře z České republiky je Chamonix poměrně blízko – asi 1000 km.

Příjemné běžecké tratě

Serre Chevalier je rozlehlou oblastí čítající na 13 vesnic, jež se nacházejí mezi národními parky Les Ecrins a Park Regional du Queyras. Domy s historií zde vytvářejí poutavou atmosféru, již využívají k nabytí nové energie lyžaři z celé Evropy. 250 km sjezdovek je příslibem příjemného lyžování také pro snowboardisty. A kdo má raději běžeckou stopu, tak si tu také přijde na své na 45 km běžeckých tratích.

Ve střední části údolí Valée de Belleville se nachází lyžařské středisko Les Menuires s dominantou vrcholu Pointe de la Masse. Kvalitní lyžování i moderní vybavení střediska slibuje pohodu během zimní dovolené.

Sdílet článek