Lipno vám zaručí zábavu po celý rok

ubytování lipno

Jihočeské moře objevíte na řece Vltavě. Právě tak se říká proslulé Lipenské přehradě. Tisíce turistů se každoročně chystají využívat nejen největší vodní plochu v Čechách, ale nevynechají ani zajímavá místa okolní přírody.

Vzrušující aktivní dovolená

Během léta sem řada lidí jezdí hlavně vyzkoušet ideální podmínky pro koupání. Kromě plavání se lze věnovat mnohým vodním sportům, cyklistice a sportovnímu rybaření. Třináct kilometrů dlouhou cyklostezku z Lipna nad Vltavou do Vřesné rádi používají také in-line bruslaři. Ani zima vás nepřipraví o radost přímo na vodě, i když zamrzlé. K pravidelnému zamrzání dochází od prosince do března. Za vyzkoušení stojí nejdelší bruslařská dráha, která vede z Lipna nad Vltavou do Frymburku. Měří 10 922 m, neplatí se vstupné a během vydařeného počasí zde jezdí i několik tisíc lidí. Milovníci lyžování nevynechají ani lyžařské centrum, kde mají v provozu skoro 12 km sjezdovek. Začátečníky i pokročilé potěší snowpark, skicrossová trať a měřený slalom.

Pestré výlety pro každého

Na Lipně se ocitnete v dobrém výchozím místě pro výlety. V posledních letech se stala populární především Stezka korunami stromů, kterou najdete na vrcholu Kramolína. Dalším cílem se často stávají zřícenina Vítkův kámen, Schwarzenberský plavební kanál, ledovcová jezera a Boubínský prales.

Rozhodně nemusíte spěchat domů. Jestliže se vám zalíbí zůstat v tomto kraji déle, určitě snadno najdete vyhovující ubytování Lipno. Nechybí možnost si vybrat hotely s vyhřívanými bazény a s úžasným výhledem. Pro náročnější klientelu jsou k dispozici luxusně vybavené domy s hotelovým servisem. Zamluvit se dají také plážové domy s nadstandardním vybavením, odkud to budete mít k jezeru okolo třiceti metrů. Nedaleko lipenských břehů stojí komfortní bungalovy, které využijete hlavně v letním období.

Sdílet článek