Líčení a brýle – víte, jak se stát nepřehlédnutelnou kráskou?

dámské dioptrické brýle

Nošení dioptrických brýlí dnes už vůbec není žádný handicap. Spíš naopak, z toho kousku se stal stylový doplněk, který skvěle podtrhne váš vzhled. Nechcete-li vypadat jako šedá myška, nesmíte podcenit nejen vhodný tvar, který bude korespondovat s vaším obličejem, ale ani správné líčení. Stačí pár tahů štětcem a rázem se z vás stane nepřehlédnutelná kráska.

Dokonalá pleť je základ

Líčení pod dámské dioptrické brýle má svá pravidla. Základem je dokonalá pokožka, brýle totiž zvýrazňují nejrůznější nedokonalosti, včetně kruhů pod očima a nevzhledných pupínků. Proto pleť důkladně vyčistěte, naneste na ni podkladovou bázi, která se postará o sametový vzhled, vyhladí jemné vrásky a linky, rozzáří vás a líčidla vydrží déle. Na závěr vše zafixujte transparentním pudrem a lehce naneste nepatrnou vrstvu tvářenky v jemném neutrálním odstínu, která výsledný vzhled krásně podtrhne.

Líčení očí má svá pravidla

A teď už k samotnému líčení očí. Hodně záleží na tom, zda trpíte krátkozrakostí, nebo dalekozrakostí. Dioptrické brýle na dálku totiž oči opticky zmenšují, zatímco ty na blízko je zvětšují. V prvním případě vsaďte na jemné světlé rozjasňující odstíny, jako je bílá, béžová či perleťová. Zcela se vyhněte kouřovému líčení, tmavým a výrazným barvám. Rozhodně se nebojte větších vrstev řasenky, oči pod brýlemi totiž potřebují dostatečně zvýraznit. Jste-li dalekozrací, pak volte make-up obzvlášť opatrně a držte se hesla, že méně je více. Zcela zapomenout byste měli na rozjasňovač i bílou tužku, skvěle vám však bude pasovat ta černá. Jen si musíte dát pozor na to, aby nakreslené linky byly opravdu pevné. Zvětšující skla dioptrických brýlí totiž nemilosrdně odhalí všechny chybičky, kterých se dopustíte.

Dotáhněte vzhled k dokonalosti

A co zbytek líčení? Nezapomínejte ani na úpravu obočí, spousta lidí si totiž myslí, že brýle tuto část schovají. Není to ale pravda – obroučky na něj naopak ještě upozorní. Zaslouží si proto zvýraznit, vždyť právě ono dává obličeji ucelený vzhled. Vše dotáhněte k naprosté dokonalosti také vhodným nalíčením rtů. Vedle nápadné syté rtěnky, kterou sladíte s barvou obrouček, můžete sáhnout i po jemném lesku. Tak se nebojte vyniknout!

Sdílet článek