Levné oblečení z Číny – jak jej koupit?

nabídka AliExpress

Čínské e-shopy lákají zákazníky na mnoho věcí. Velký výběr, široký sortiment, nízké ceny a ve většině případů i poštovné zdarma. Jedním z největších lákadel je levné oblečení z Číny. Velká část prodejců nabízí zboží za daleko nižší ceny, než nabízí třeba kamenné prodejny. K tomu poštovné zdarma a není co řešit. Kde takové levné oblečení sehnat a jaké oblečení je k dispozici?

Nabídka je veliká a levné zboží z Číny láká mnoho zákazníků. Internetových portálů, které levné zboží z Číny nabízí, je mnoho. Nejoblíbenější je nabídka AliExpress nebo Wish, z těch méně známých pak například CNDirect.com.

CNDirect se vyznačuje poměrně velkými slevami – např. jen za registraci e-mailu k zasílání novinek obdrží zákazník slevu 50 dolarů na první nákup. Na druhou stranu se zde musí platit velmi drahé poštovné (až 45 dolarů do České republiky). 

Nabídka AliExpressu je mnohem širší a i zde člověk získává spoustu kupónů, navíc je na AliExpressu poštovné zdarma.

Jak nakoupit levné oblečení z Číny?

Nabídka oblečení na čínských portálech je opravdu veliká. Právě díky velkému množství prodejců je konkurence obrovská. Zákazníci se tak mohou setkat s opravdu velkými slevami a různými akcemi.

U opravdu levného zboží je potřeba být obezřetný. S tímto zbožím nemají zákazníci příliš dobré zkušenosti. V takových případech bohužel platí, že kvantita převládá nad kvalitou. Příliš levné kousky nebývají příliš kvalitní.

V každém případě by se měl zákazník podívat a přečíst si recenze uživatelů. Ty často řeknou více, než veškeré popisky u zboží. Lidé, kteří si dané zboží již koupili, píšou v recenzích své subjektivní názory, které často pomohou v rozhodnutí o nákupu.

Recenze uživatelů by měly obsahovat reálné fotografie zboží. U většiny prodejců lze najít profesionální, vyumělkované fotografie, a ty reálné jsou opomíjeny. Právě proto je dobré je vidět alespoň v recenzích.

Dalším bodem, na který by si zákazníci měli dát pozor, je hodnocení prodejce. Stejně jako u recenzí zboží, i recenze prodejce jsou velice důležité. Zde zákazníci udávají, zda byli s komunikací s prodejcem spokojeni a zda prodejce zaslal zboží v pořádku.

Velký pozor by si zákazníci měli dávat na velikosti oblečení. Ty ve většině případů neodpovídají klasickému číslování, na které jsou lidé zvyklí. Je dobré velikosti porovnat s tabulkou velikostí, která bývá často součástí fotogalerie oblečení.

Aukro

Platba oblečení z Číny

Oblečení, a obecně žádné zboží z Číny, není možné platit na dobírku. Vždy je vyžadována platba předem, ať už bankovním převodem nebo například přes Paypal.

Není čeho se bát, vše je ověřeno a velmi dobře zabezpečeno

Vyplatí se kupovat levné oblečení z Číny?

Stejně jako všechno ostatní, i nakupování věcí z Číny má své klady a zápory. Velkým plusem je velký výběr a levné zboží. Je tedy možné na čínských e-shopech nakoupit velice levně.

Nevýhodou je pak kvalita zboží, ta ale odpovídá ceně. Pokud zákazník hledá levné oblečení, které není z Číny, možností je Aukro. Na Aukru se dá sehnat levné, značkové a dost často i úplně nenošené oblečení.

Možností, kde se člověk může dozvědět o nakupování levného oblečení z Číny, je více. Jednou z možností je Hardyn.cz, kde je množství informací o šetření a levných nákupech.

Sdílet článek