Kvalitní notebook do 10 000 Kč

levný notebook

Sice se nestává, že by člověk běžně na ulici našel válejících se 10 000 Kč, ale když si takovou cenu promítnete do kontextu výkonných notebooků, už se vám to nebude zdát jako taková suma peněz. Dostat výměnou za takovou částku notebook všech náležitostí a správných funkcí, to je doslova pohádka, kterou si můžete splnit klidně hned teď. 

Notebooky do 10 000 Kč totiž najdete na mnoha stránkách od nejrůznějších značek. Než si ale něco bezhlavě objednáte, zamyslete se, co chcete, aby takový notebook do 10 000 Kč vlastně uměl. Co od něj očekáváte? Kávu vám sice jistě neuvaří, tisknout peníze taky neumí, ale na druhou stranu pro vás připraví naprosto perfektní pracovní zázemí, ať už si pod tím představíte cokoliv. A o to lépe bude sloužit na cestách a výletech po celém světě!

Praktická otázka perfektního notebooku do 10 000 Kč

Funkce jako je rychlé wi-fi připojení, sdílení přes bluetooth, vysokou paměť RAM, USB porty, HDMI, vysoké rozlišení, dobrou grafickou kartu a další podobné vám dnes nabídne kdejaký počítač.

Ne nutně musí být u levného notebooku všechno pohromadě, ale alespoň většina z toho. Až si rozmyslíte, které schopnosti byste u svého notebooku preferovali, zkuste se také zamyslet nad praktickými záležitostmi. Jako je například knoflík na vypínání a zapínání notebooku. Většina notebooků ho má uvnitř, najdete ale modely, které ho mají z boku – jste si jistí, že vám tam nebude při práci vadit?

Jakmile o něj zavadíte, notebook se vypne a všechna práce přijde vniveč. Otázkou je také umístění USB portů, které je mnohem praktičtější na boku notebooku. Může se vám to zdát jako hloupost, ale opravdu vám nebude vadit, že při každém připojování a odpojování flešky budete muset sklonit obrazovku, když USB porty budou zezadu? Nezapomeňte zhodnotit také touchpad, který může, ale nemusí být rozdělen na tlačítka. S rozděleným „prstidlem“ se totiž mnohem lépe pracuje, když nemáte myš.

Sdílet článek