Krása není hříchem. Plastická operace přestává být tabu

plastické operace

Ať již stojíme sami doma před zrcadlem nebo se skleničkou vína na večírku, je přirozenou touhou člověka líbit se. Kdo nikdy nezatoužil drobně pomoct přírodě a odstranit vadu, která brání spokojenosti? Mohou to být povislá oční víčka, větší množství tuku či nadbytečná kůže. Máme se plastické operace bát, nebo jde o zbytečného strašáka? A pokud se k ní rozhodneme, na co je dobré dát si pozor?

Plastická operace je běžná věc

Spousta z nás si jistě vybaví několik případů, kdy plastická chirurgie pomohla s návratem lidí do běžného života. Ať už se jedná o vážný úraz či těžké popáleniny, operace dokáže postavit ztrápeného člověka zpátky na nohy.

Kdo naopak zahlédl v televizním seriálu Pobřežní hlídka mohutné poprsí Pamely Anderson nebo se podivoval nad tváří zpěvačky Cher bez mimiky, mohl lehce nabýt dojmu, že plastická chirurgie je také bránou do světa nepřirozeného. Bizarní úlety celebrit však tvoří jen malý zlomek z celkového počtu zákroků. Nejběžnějšími plastickými operacemi jsou menší úkony jako operace očních víček, plastika nosu či liposukce. Ty nijak výrazně nepromění celkový vzhled člověka, odstraní ale drobné nedostatky a napomůžou ke větší spokojenosti.

Plastického chirurga vybírejte pečlivě

V dnešní době se ženy nebojí přiznat, že zkrášlovací úkon podstoupily. Zatímco v minulosti bylo téma tabuizováno, dnes už není žádný důvod stydět se. V důsledku vysokého zájmu se vyrojilo nepřeberné množství klinik plastické chirurgie různé kvality. Vybrat si plastického chirurga v Praze tak může být oříšek, který není radno podcenit. Na co si dát při výběru pozor? Zde přinášíme několik užitečných rad:

  1. Dobrá klinika plastické chirurgie poskytuje dostatek informací. Čerpat můžete například z webových stránek. Internetová prezentace je dnes samozřejmostí.
  2. Pokud uvažujete o konkrétním zákroku, podívejte se na fotky a posuďte, jestli se vám výsledná proměna líbí.
  3. Projděte si nabídku plastických chirurgů a nebojte se je oslovit. Na internetu rovněž můžete uvidět jejich hodnocení a reference.
  4. Proměnu své vizáže důkladně konzultujte. Není dobré se unáhlit, změny jsou totiž trvalé. Správný chirurg vám vysvětlí nejasnosti a nabídne nejlepší možný postup.
  5. Samozřejmostí by měly být dodatečné služby po zákroku. Operací to totiž nekončí.

I muži smějí omládnout

Dávno přežitý je rovněž názor, že zkrášlování je čistě dámskou doménou. Vrásky okolo očí sice mohou být sexy, to však neznamená, že nemusí ještě pár let počkat. Drobná operace udělá lepší službu než kvantum drahých krémů. Zvlášť když může být hotová během hodiny. I zde se vyplatí celou záležitost konzultovat se zkušeným chirurgem, který poradí, co je pro muže to nejvhodnější. Operace dolních víček pak může celkovému vzhledu ubrat i celé roky.

Ať už se někdy však v budoucnosti k zákroku rozhodnete nebo ne, mějte na paměti, že skutečná krása člověka se schovává jinde než v jeho zevnějšku. Plastická operace z vás neudělá nového člověka. Může ale pozvednout vaše sebevědomí a vy se pak usmějete vždy, když uslyšíte: ,,Cože? Tolik? To bych ti vůbec netipoval!” A to přeci slyší každý rád!

Sdílet článek