Koupelnové podložky pro pocit pohodlí i vaše bezpečí

koupelnové podložky

To poslední, co byste po teplé koupeli nebo sprše chtěli začít, je stoupnout na studenou zem. V tomto ohledu nám velmi pomohou koupelnové podložky. Jsou jakousi ochrannou bariérou mezi vaší nohou a nepříjemně studenou podlahou. Navíc (pokud máte podložky ze savého materiálu) mohou absorbovat přebytečnou vlhkost. Díky tomu si v koupelně nenašlapete.

Vlhká podlaha může být nenápadná

Všichni víme, že mokrá nebo vlhká podlaha klouže. A to může způsobit spoustu nebezpečných pádů. Takže koupelnové podložky používáme také v případě zajištění většího bezpečí sebe, i své rodiny. Po vystoupení z koupele stojíte na měkkém a neklouzavém povrchu, a také nešíříte vlhkost po celé koupelně. Protože když si vyberete koupelnovou podložku ze savého materiálu, postará se o absorpci přebytečné vlhkosti. 

Dekorativní prvek vaší koupelny

Při výběru koupelnové podložky se vyplatí zvolit nejen vhodný materiál, ale také správnou barvu. Díky tomu totiž můžete vylepšit vzhled své koupelny. Nemusí být přímo v barvě obložek vaší koupelny, stačí, když bude barevně doplňovat další detaily, jako jsou například ručníky nebo jiná dekorace, kterou v koupelně používáte.

Pro vaše bezpečí

Správná koupelnová podložka by neměla klouzat. To je dalším důvodem, proč si ji pořídit. Díky tomu ještě více zvyšuje bezpečí ve vašem domově. Nejméně klouzavé jsou podložky z gumy nebo silikonu, většinou jsou také nenáročné na údržbu a jejich životnost je veliká. Tkané podložky mohou do určité míry klouzat, navíc ale zase absorbují vlhkost. Většina lze prát v pračce.

Výběr je široký

V současné době je opravdu z čeho vybírat, protože nabídka koupelnových podložek je velice široká. Různé druhy materiálů v nekonečných variantách barev a vzorů. To znamená, že pro každou koupelnu existuje dokonalá koupelnová podložka. Někdy dáte přednost jednoduchým koupelnovým podložkám, které nebudou odvádět pozornost od designu celé koupelny. Jindy se vám zase mohou hodit nápadnější podložky, které design samy vytvoří.

Sdílet článek