Konec léta? Víme, jak ho nejlépe využít!

posilovací stroje

Léto se nezadržitelně chýlí ke konci a my se tak pomalu, ale jistě musíme loučit s vysokými teplotami i dlouhými dny. To však neznamená, že neznamená to, že si ještě konec prázdnin nemůžeme pořádně užít. Jak a čím poslední srpnové dny strávit?

Grilujte

K létu neodmyslitelně patří grilování. Venku připravené dobré jídlo ve společnosti rodiny nebo přátel Češi prostě milují. Proto, pokud to počasí alespoň trochu dovoluje, uspořádejte ještě pár posledních grilovacích párty, kterými letošní sezónu zakončíte. Kromě tradičního masa a sýrů hoďte na gril i sezónní potraviny, které zrovna dozrávají na vaší zahrádce. Bát se nemusíte ani ovoce, jako jsou jablka nebo hrušky. Když je navíc zakápnete troškou alkoholu, třeba rumem nebo slivovicí, dostane grilování tu správnou šťávu.

Cestujte

Koronavirus mnohým z nás podstatně změnil plány na letošní dovolenou. Na neomezené cestování, které jsme si předešlé roky mohli užívat, jsme nyní museli zapomenout a místo poznávání cizích krajů jsme tak raději zůstali doma. I u nás se ale nachází spousta zajímavých míst, která stojí za objevování – vždyť za tuzemskými historickými, kulturními i přírodními památkami sem míří lidé z celého světa. Přesvědčte se o jejich kráse i vy třeba právě během posledních prázdninových dnů.

Sportujte

Chcete-li zhubnout nějaké to kilo a dostat se do formy, pak je právě přelom srpna a září ideálním startem. Vše se totiž pomalu, ale jistě začíná vracet do starých kolejí a naše dny zase dostávají pevnější řád. Pokud posilovny zrovna nevyhledáváte, zařiďte si takový malý „fit koutek“ třeba u vás v obýváku. Stačí jen roztáhnout podložku na cvičení a do spalování kalorií se pustit třeba při sledování vašeho oblíbeného seriálu. Posilování si můžete zpestřit i různými pomůckami, jako jsou činky nebo overbally. Pokud vás cvičení „chytne“, zainventujte do posilovacích strojů.

Zkuste něco nového

Konec léta představuje skvělý čas na podnikání nových věcí. Ať se toužíte naučit jezdit na kolečkových bruslích, přespat pod širákem, skočit padákem nebo se proletět v balónu, teď nastává ideální příležitost. Stačí jen vystoupit z komfortní zóny a užít si trochu toho adrenalinu. Tak co, zvládnete překonat sebe sama?

Sdílet článek