Kliniky plastické chirurgie – čím se řídit i v době pandemie

laserové odstranění tetování

Žijeme v době, kdy dávno není návštěva kliniky plastické chirurgie tabu. Ať už vás trápí odstáté uši, nos nebo prsa, nebo plánujete třeba laserové odstranění tetování, které se nepovedlo… Stačí chtít, zaplatit, a můžete si ušetřit celoživotní trápení. Po celé republice je spousta kvalitních klinik, stačí si domluvit konzultaci a uvidíte sami. V případě, že nad nějakým zákrokem uvažujete, nebo chcete znát podrobnější informace, se v tomto článku dozvíte:

  • Je možné si naplánovat zákrok během nouzového stavu?
  • Kolik zhruba běžný zákrok stojí?
  • Proč se lidé rozhodují operaci podstoupit?
  • Kde si můžu najít bližší informace?

Podle čeho si vybrat ideální kliniku plastické chirurgie

Prvním logickým faktorem je lokace. Člověk bude muset před zákrokem provést spoustu kroků. Čekají vás konzultace, prohlídky a spousty testů. Jenom v Praze je těchto míst přes patnáct. Další kliniky se nacházejí například v Brně a Karlových Varech.

Nejdůležitějším faktorem je určitě výběr chirurga. Všechny kliniky mají webové stránky, na kterých najdete jejich tým lékařů. Před zákrokem nesmíte být ve stresu a nejlepší způsob jak tohoto docílit, je najit si správného lékaře. Jakmile si najdete sympatickou osobu, která vám sedne nejlépe, máte polovinu práce za sebou.

Samozřejmě se rozhoduje i podle ceny. Existují kliniky, které přijímají platbu hrazenou pojišťovnou, ale není to pravidlem (kdy plastiku hradí pojišťovna a kdy ne čtete zde). Například operace ušních boltců stojí kolem 16.000 – 25.000 kč. Zvětšení prsou pomocí implantátů vás bude stát nejméně 70.000 kč. Cena zákroku podbradku se pohybuje mezi 8.000 – 20.000 kč. Pokud vás nějaký zákrok zajimá, můžete si vždy více informací dohledat na internetu.

Operace během nouzového stavu

Na jaře se musely kliniky kvůli koronaviru zavřít, všechny návštěvy a zákroky se musely přeobjednat. Spousta lidí využilo šance v podobě zmírnění zákazů a rychle si zašli alespoň na konzultaci. Dokonce se na začátku října začalo opět operovat! Pokud už vás nebaví čekat, určite zavolejte na kliniku vaší volby a zeptejte se. Konzultaci si určitě domluvíte.

Proč se lidé rozhodují pro plastickou operaci?

Existují čtyři hlavní důvody:

  1. Nespokojenost s vlastním vzhledem
  2. Nemoce a nehody
  3. Nátlak okolí
  4. Mediální vliv

Lidská psychika je velice komplexní stroj, který může cokoliv narušit. Lidem, kterým se odmalička smáli za odstáté uši nebo druhou bradu, často tvoří část zákazníků klinik plastické chirurgie. Lidé, kterým se nedaří zhubnout cvičením, často volí liposukci.

Velkou část zakázek tvoří zákazníci, kteří si prošli onkologickými problémy. V tomto případě vám může pojišťovna nabídnout zaplacení zákroku. Lidé s popáleninami obličeje, či jiných části těla také často využívají možností, které jim plastická chirurgie nabízí.

Mediální vliv je novinkou moderní doby. Reklamní kampaně, filmy, hudební hvězdy a modelky na sociálních sítích jsou všude kolem nás. Koukáme se na ně každý den a samozřejmě se to podepisuje na naší psychice. Celé dny koukáme na krásné lidi, často perfektně upravené počítáčem a je jasné, že to v nás něco probudí. Potřebu zbavit se nedokonalostí a o kus se přiblížit svému ideálu krásy. (Přečtěte si, jak se takový ideál liší u mužů a žen.)

Není čeho se bát!

Na internetu jsou spousty jak žen, tak mužů, kteří si nějakým zákrokem prošli. Je snadné najít informativní video, ve kterém vám někdo během deseti minut objasní vše co chcete vědět.
Zjistili jsme, proč mají lidé o plastické operace zájem, jak postupovat v případě, že chcete zákrok podstoupit i kolik přibližně zákrok stojí.

Myslíte si, že vzrůst poptávky po plastických operacích mají na svědomí sociální sítě a neustále perfektnější vize krásy? Neváhejte nám napsat do komentářů, co si myslíte.

Sdílet článek