Když mysl přepadá úzkost, vyhledejte odbornou pomoc!

psychoterapie Praha

Strach z noční procházky městem nebo při zaslechnutí šelestivých zvuků z kuchyně? To jsou běžné strachy, které po zjištění příčin odeznívají. Jsou však stavy, kdy strach pohlcuje mysl zcela bez zjevného důvodu a způsobuje doslova paralýzu duše i těla. Co v takových chvílích dělat? S úzkostnými stavy nelze bojovat pomocí Googlu nebo domácích prostředků, je rozhodně na místě vyhledat odbornou psychoterapeutickou pomoc. Čím dříve se tak stane, tím rychlejší je léčba!

Ubíjející úzkostné stavy

Čeho se bojíš? Nejsi hypochondr? Lidé s úzkostnou poruchou se setkávají s celou řadu odsudků, protože nedokáží své obtíže před ostatními vysvětlit, někdy se vlivem svého onemocnění izolují před okolím. To může mít dva důvody, ochrana před okolím i jako bariéra proti přicházejícím útokům úzkosti. Ani jedno však nepomáhá, k tomu se přidávají další fyzické a chronické obtíže způsobené oslabenou imunitou. Při samotných stavech nadto dochází k obdobným symptomům jako jsou při diagnostikovaném infarktu včetně dušnosti, brnění končetin, bušení u srdce nebo ztráty hybnosti. 

Velké utrpení bez hranic

Po příjezdu záchrankou do nemocnice se však kardiovaskulární onemocnění nepotvrzuje a byť se dotyčný vyhýbá stresovým situacím, jako jsou jízdy veřejnou dopravou, hromadným společenským akcím nebo pracovnímu prostředí, záchvaty úzkosti stále přicházejí. V takových případech není dobré otálet nebo hledat pomoc na internetu, ale obrátit se na odborníky, kteří mohou podat pomocnou ruku okamžitě, včetně možnosti online sezení. 

záchvaty úzkosti

Terapie a nácvik cvičení

Co následuje po kontaktování psychoterapie Praha, centra, které se specializuje na léčbu úzkostí, depresí, fobií, stresových poruch a závislostí? Po dohodnutí způsobu sezení, jejichž základem je kognitivně-behaviorální psychoterapie a odstranění příčin vzniku úzkostných stavů, se poté nacvičují různé dechové techniky a svalová cvičení, což napomáhá zvládat přicházející úzkost nebo panickou ataku. V nejtěžších případech se předepisují antidepresiva nové generace, která nezpůsobují závislost nebo poruchy spánku.

Sdílet článek