Kde koupit nejsilnější kratom?

Na začátek a v rychlosti pro čtenáře tohoto článku, kteří naprosto netuší, co je to kratom, mohu říct, že je to velice speciální prášek, který se vyrábí z drcených a mletých listů stromu pocházejícího až z dalekých tropických džunglí a farem v daleké Indonésii. Tento speciální prášek je e-shopy, kteří ho prodávají, označený jako „sběratelský předmět“. Proč to tak je ? Kratomový prášek totiž zatím nebyl v Evropě schválený jako doplněk stravy nebo jako nějaká potravina. Každopádně nedávno vznikla asociace za kratom, která se snaží situaci řešit s odborníky a situace se snad brzy zlepší.

Jak se kratom rozděluje ? Na výběr máte ze tří základních barev. Zelená, bílá a červená. Jsou ale i další v uvozovkách barvy, jako jsou například žlutá, zlatá, nebo dokonce černá. Zelený kratom je v prodeji prostě top. Velkou popularitu má také bílý kratom a svou skupinku lidí si našel také červený kratom. Ten je na rozdíl od ostatních fermentovaný, a má proto odlišné složení alkaloidů. 

Jak tedy poznat, který z prodejců prodává skutečně nejsilnější kratom ? Odpověď je jednoduchá. Lepší prodejci si nechávají svůj kratom testovat na obsah účinné látky Mitragyninu. Mitragynin je pravděpodobně nejdůležitější ukazatel síly kratomového prášku. 

Rozpětí obsahu tohoto alkaloidu v prášku v ČR je v rozmezí 1-2 procenta. Prášek s obsahem 1 % je popravdě nic moc. Průměrná hodnota je okolo 1,3-1,5 %. Slušně silný prášek je pak s obsahem kolem 1,7-1,8 procenta. No a nakonec top je kratom jehož výsledek ukazuje hodnotu okolo 2 %. 

Dávejte si však pozor na pravost certifikátů, kterými se jednotliví prodejci v ČR prezentují na obsah účiné látky, tedy Mitragyninu. Například náš kratom, který můžete zakoupit v e-shopu Nejlepsikratom.cz, je testovaný v jedné z nejuznávanějších amerických laboratoří Murray and Brown. Valná většina certifikátů v ČR, kterými se prodejci prezentují jsou jen „vypůjčené“. Tím mám na mysli to, že vlastníkem certifikátu není skutečný majitel e-shopu, ale ve skutečnosti třeba jeho dodavatel, nebo dokonce se můžete setkat i s tím, že certifikát patří úplně cizímu zákazníkovi. 

Poznat pravost těchto certifikátů není někdy vůbec lehké, protože prodejci na certifikátu smažou původního majitele a nahradí ho kontakty a logem svého e-shopu. To je samozřejmě podvod na zákazníky, kteří pravý certifikát od „vypůčeného“ nebo zcela zcizeného nepoznají. Na našem e-shopu pod záložkou „laboratorní testy“ si můžete prohlédnout jak takový skutečně „pravý“ certifikát vypadá a následně ho můžete porovnat s ostatními prodejci.

Občas se stane, že rozdíly jsou do oka bijící, protože na certifikátu třeba vůbec nenaleznete majitele (ten je zcela odstraněn), někdy místo toho, aby tam byl klasický text jako u nás, si některé e-shopy nahradí text svým „logem“, což už je důkaz toho, že byl certifikát nějakým způsobem upravený. 

Vybírejte proto pečlivě svého dodavatele a nenaleťte prodejcům, kteří se pouze tváří, že svůj kratom testují. Přeji hodně štěstí s výběrem toho pravého.