Kde končí účinky kávy nastupuje kratom

bílý kratom

Máte rádi kávu, ale kofein vám už nepomáhá odstranit únavu? Zkuste kratom! Je to strom příbuzný kávovníku, jeho využití je však mnohem širší než je tomu u klasické kávy. Co je vlastně kratom?

Je to strom, který již tisíce let roste v oblasti jihovýchodní Asie. Obyvatelé těchto končin využívají kratom k léčbě nejrůznějších zdravotních obtíží. Můžeme jmenovat například vysoký krevní tlak, průjem, horečka, ale dokáže i skvělým způsobem ulevit od jakékoliv bolesti, dokáže potlačit únavu nebo úžasným způsobem zahnat naši špatnou náladu.

Užívání kratomu v posledních letech zažívá nebývalého rozmachu. Jenom v USA se odhaduje, že nyní přes deset milionu uživatelů kratomu. Kratom má velmi široký záběr účinků. Dalo by se říci, že se kratom rozděluje na tři základní barvy.

zelený kratom

Je to bílý kratom, který má jak už jseme si řekli na začátku tu vlastnost, že dokáže na rozdíl od kávy potlačit únavu až na několik hodin. Využívají jen například i sportovci a je oblíbený hlavně v kulturistice.

Asi nejvíce oblíbený je pak zelený kratom, který kom toho že také dokáže potlačit únavu má navíc tu unikátní vlastnost, že vám naprosto fantastickým způsobem pozvedne náladu.

A třetím v základu je červený kratom. Jelikož má jiné složení účinných látek, než je tomu u bílého a zeleného působí na člověka naprosto odlišným způsobem. Látky v něm obsažené dokáží dle výzkumů z poslední doby potlačit i velice silnou bolest. Jeho působení na člověka je popisováno jako velmi euforické a relaxační. Mnoho lidí jej také využívá v počátečním stádiu léčky ze závislosti silných opiátů, kde projevil červený kratom velmi dobré výsledky. Uživatelé kratomu dále obecně uvádějí, že jim kratom dokonce pomohl i v boji proti silnému alkoholismu.

Za zmínku jistě stojí i černý kratom, který je absolutní novinkou. Nevyrábí se klasickým způsobem jako je tomu u původních barev, tedy sušením, popřípadě fermentací. Černý kratom se praží stejně jako je tomu u kávy. Účinků černého kratomu pak využijí hlavně lidé, kteří mají problémy se spánkem a chtějí jít přírodní cestou, nikoliv cestou jedů v podobě synteticky vytvořených léků na spaní.

černý kratom

Nic ale není zadarmo, pokud si myslíte, že začnete brát kratom ve velkém každý den, jste na omylu. Kratom stejně jako je tomu u jiných léků dokáže pomoci lidem, kteří ho berou s úctou a rozmyslem. V některých zemích světa je kratom zakázaný, protože se najdou lidé kteří jej berou bez rozmyslu. V České republice a na Slovensku je kratom díky bohu naprosto legální, proto si jej můžete koupit zcela bez problému.

Pokud si myslíte, že jste to právě vy, kterým by mohl kratom pomoci a jste to vy, kteří by si jeho léčivé síly vážili a nezačali ji zneužívat, pak vám mohu doporučit jednoho z nejlepších prodejců tohoto léku v ČR. Velmi kvalitní a čerstvý kratom můžete zakoupit v e-shopu Nejlepsikratom.cz. Pokud pak chcete o kratomu vědět úplně všechno, doporučuji navštívit největší infoweb o kratomu na stránce Kouzelnykratom.cz

Sdílet článek